Nepodléhejme iluzím a nenechme se do ničeho tlačit

- Nepodléhejme iluzím a nenechme se do ničeho tlačit
Rubrika:  Zlobivá

Nepodléhejme iluzím a nenechme se do ničeho tlačit

04.02.21, 00:00, autor: Plavovláska
Všimly jste si také, milé dámy, jak se nám kdekdo snaží vnutit co má dělat a jak má vypadat moderní žena? Co mít na sobě, jak se tvářit, co dělat, jak řešit vztahy, jak dělat sex … Jsou toho tuny co na nás média chrlí. Co s tím?

Čtenost -   Diskuze: (9
 

 

Mnohé ženy těmto iluzím podléhají a stávají štvankyněmi módních časopisů. Dostávají se do téměř neřešitelných situací, kdy jim na život vnucovaný médii nestačí peníze, čas, ani síly. V rámci zběsilé honby zatím, aby byly „in“ se uštvou do polomrtva a stejně se nestanou oněmi úžasnými bohyněmi z obálek.  Pak dochází k zoufalým krizím a depresím z vlastního selhání. Nestaly se přece těmi „perfektními“ tedy jsou neschopné.

 

 

Řekněte mi, udělá ze mě poslední model od Gucciho skvělou matku? Každý večer v aerobiku nebo v posilovně mi zaručí šťastné manželství? Nejnovější sestřih s barevným melírem zaručí moje nadání? A budu-li skvěle ovládat všechny sexuální polohy Kamasútry budu lepší člověk?

 

 

Znamená to snad, že žena, která je malá, chodí v sandálcích, džínách a tričku, je baculatá, nebo je prostě jen v domácnosti nemůže být moderní? Že ta, pro kterou není kariéra alfou a omegou, která se nežene za úspěchem není „in“?

 

 

Opak je pravdou. Moderní žena je ta, která si naprosto a plně uvědomuje, pod jakým velkým mediálním tlakem se nacházíme. Že jsme obětí honby za ziskem za každou cenu. Že ani výrobci jogurtů a prášků na praní nevěří tomu, že nás koupení jejich značky učiní šťastnějšími.

 

 

Moderní žena se vyznačuje především tím, že dělá vždycky jen to, co chce ona sama. Nežije ve vleku „právě frčí“, ale řídí se jen a výhradně svým vkusem. Obléká si to, v čem se cítí dobře, líčí se tak, aby se líbila sama sobě a zabývá se koníčky, které ji skutečně baví. A není to nic jednoduchého být sama sebou.

 

Moderní žena to je silná osobnost. Jen skutečně silná osobnost dokáže odolat tlakům, které jsou na nás neustále vyvíjeny.

 

 

ANKETA: Jste silná osobnost?

Zdroj: Archív 2008
 • Neregistrovaný 03.11.08, 19:31

  Rozbalit 1. a co vlastně chce moderní žena

 • Neregistrovaný

  Čtu tady,že moderní žena by měla dělat jen to co chce. A co tedy my moderní ženy chceme? Chceme to co i ženy nemoderní,chceme být šťastné. A kolikrát se za tím ženeme tak,že se z nás moderních žen stávají nemoderní a přestáváme být sami sebou..

 • Neregistrovaný 03.11.08, 21:17

  Rozbalit 2. šťastná

 • Neregistrovaný

  a nezamotala ses do toho tak trochu?

 • Neregistrovaný 08.11.08, 15:52

  Rozbalit 3. jo

 • Neregistrovaný

  souhlasím s autorkou, v tom je skutečná svoboda - nenechat si diktovat médii a druhými lidmi, ale být spokojená sama se sebou taková, jaká jsem. zároveň věřím tomu, že nejšťastnější žena je žena, která zná Ježíše, protože jenom Ježíš dokáže skutečně naplnit život každého člověka, tedy i život každé ženy a učinit jej/ji skutečně šťastnou. žena bez Boha si vždycky bude připadat v něčem nedostatečná, ale žena, která ví, jak ohromnou má hodnotu v Božích očích, bude absolutně spokojená s tím, jaká je. a to nemluvím o nějaké šedé kostelní myši, která se nesmí namalovat a vypadat hezky. právě naopak - může vypadat atraktivně, mít skvělé oblečení a být pěkně nalíčená. život s Bohem - to je prostě skutečná svoboda - pro každou ženu!

 • Neregistrovaný 08.11.08, 20:08

  Rozbalit 4. Bůh???

 • Neregistrovaný

  Můžu vědět, co to je "žít s bohem" ? Kam s ním vyrazím za zábavou, kdy mně pochválí, kdy mi dá pěkný dárek, kdy si s ním popovídám? Pardon...ale tady z toho předchozího příspěvku zní náboženská zaslepenost.. nemám nic proti tomu, když člověk v něco věří...ale pokud mohu mluvit sám za sebe, tak nejpřínosnější je věřit sám v sebe, případně na přátele a rodinu, než na něco, nebo někoho kdo ve skutečnosti není, nikdo ho neviděl a jeho průkaznost je utopická a žije tedy maximálně v představách dotyčného.. To není žádná svoboda...
  Takže tvařme se jak je pro nás přirozené, a oblékejme se tak a bavme se... Vše je v pořádku, pokud to není v rozporu s "dobrými mravy", slušností, a nikomu to neubližuje. Odvolávat se na jakéhosi boha, že jen s ním budeme mít skutečnou svobodu...to je podle mně trochu mimo...

 • Neregistrovaný 09.11.08, 17:09

  Rozbalit 5. Odvolávat se na Boha je mimo

 • Neregistrovaný

  a jaksi to sem nepatří a plně s tím souhlasím. Ale co znamená "tvařme se jak je pro nás přirozené"? Pro každého je přirozené něco jiného a pro někoho je to právě ten Bůh. S tím nevěřící nic nenadělají,bohužel.

 • Neregistrovaný 09.11.08, 17:14

  Rozbalit 6. Nebo možná bohudík

 • Neregistrovaný

  aspoň je o čem diskutovat:-)

 • jitka 14.01.09, 20:35

  Rozbalit 7. teda Plavovlásko...

 • jitka

  Ty jsi nás ale malinko odbyla, tímhle článkem...v zásadě souhlas, ale to téma je trošku širší, myslím...

 • paul 17.01.09, 21:06

  Rozbalit 8. Zisk

 • paul

  jak výrobci tak média potřebují především jen jednu věc- vaše peníze

 • Danka 22 18.03.09, 10:14

  Rozbalit 9. Iluze

 • Danka 22

  Článek mě zaujal, ne proto, že bych se řídila vším co je moderní, nechodím ani do posilovny, jedinou mojí oblíbenou aktivitou je chůze. Ale bohužel je pravda, že řada lidí (kord mladých) posuzuje kvality člověka podle oblečení, podle vzhledu ale na to, jaký člověk ve skutečnosti je tam uvnitř málokoho při prvním střetnutí zajímá. Bohužel i řada zaměstnavatelů raději přijme do lukrativní funkce někoho "in" než někoho, kdo přijde v oblečení ze sekáče, protože prostě na lepší a dražší oblečení nemá. Nevím, jestli se považovat za moderní ženu. V tuhle chvíli si spíše připadám, jak lidská trosku po psychické stránce. Ale jak se říká, vždy bude jednou dobře, a hlavní je, ponechat si sám sebe než být někým, kým po nás žádá okolí. No zní to teď ten můj názor chaoticky ale tohle mě při čtení článku napadlo:).

 
Profil blogu
Profil sekce "Zlobivá"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:49

Přístupů:
1847607

RSS:
Toplist