Nenechte si ubližovat!

- Nenechte si ubližovat!
Rubrika:  Rozhněvaná

Nenechte si ubližovat!

14.11.12, 05:55, autor: Plavovláska
25. listopad je Mezinárodním dnem boje proti násilí na ženách. Při této příležitosti Krav Maga Global ve spolupráci s občanským sdružením ROSA pořádá praktický seminář Krav Maga pro ženy. Během něj se všechny účastnice zdarma naučí, jak řešit relevantní bezpečnostní problémy, které se dnešních žen dotýkají.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Krav Maga je považován za nejúčinnější sebeobranný systém a tento seminář je speciálně zaměřený na problematiku ženské sebeobrany a řešení krizových situací. Jeho součástí bude také workshop občanského sdružení ROSA, které se zabývá pomoci týraným ženám, jejich dětem a prevencí násilí. Na akci vystoupí také světoznámý kouč a lektorka Renata Kronowetterová. Díky spolupráci s firmou Euro Security Products bude možnost vyzkoušet si i reálný nácvik s pepřovým sprejem.

 

Několik desítek žen je ročně v ČR zavražděno v důsledku domácího násilí, stovky žen se stávají oběťmi stalkingu. Jen tento rok od ledna do září řešila policie 595 případů pohlavního zneužívání a 544 případů znásilnění (statistiky Policie ČR). Přes řadu informací a kampaní je stále řada žen, které podceňuje nebezpečí, které jim může hrozit.

  A právě pro ženy, které se nejčastěji stávají terčem útoků, je určen tento seminář. Účastnice si na něm osvojí možnosti prevence útoků, deeskalaci napětí, používání pepřového spreje a také se dozví o samotných technikách odvrácení útoků od nepoměrně silnějších útočníků. Na kurz se mohou zájemkyně hlásit přes webové stránky: http://www.krav-maga.cz/kalendar-akci/nenechte-si-ublizovat.html

Kurz osobně povede ředitel a hlavní instruktor české sekce Krav Maga Global Jakub Otipka.

 

„Cílem tohoto dne je připomenout závažnost násilí na ženách v dnešní společnosti. Proto se účastnice na semináři budou věnovat začlenění základních prvků bezpečného chování do každodenního života bez většího zasahování do svého životního stylu a zábavnou a zajímavou formou se naučí, jak řešit různé krizové situace,“ říká k obsahu semináře Jakub Otipka.

 

Systém Krav Maga je přizpůsoben tomu, aby jej byli schopni trénovat a také používat obyčejní lidé různých fyzických dispozic, různého věku, mladí i staří, muži i ženy. Proto je tato akce vhodná pro dívky a ženy všech věkových kategorií, které se chtějí umět ubránit.

 

 

Seminář se bude konat v neděli 25. listopadu od 14:00 do 18:00 hodin ve Sport Centru Praha v Letňanech. 


Fakta o násilí na ženách (celosvětové statistiky)

  •         statistiky ukazují, že pouze 10% útoků jsou ohlášeny oficiálním autoritám
  •         jedna ze tří žen zažije některý z druhů sexuálního obtěžování či napadení
  •         jedna ze čtyř žen je znásilněna
  •         jedna z šesti žen je obětí incestu
  •         přes 80% všech znásilnění jsou provedena osobou, kterou oběť zná
  •         více jak polovina všech zavražděných žen jsou oběťmi svých současných manželů či partnerů
  •         u žen ve věkovém rozmezí 15 – 44 let je větší pravděpodobnost, že budou znásilněny či že se stanou oběťmi domácího násilí, než výskytu rakoviny, autonehody, oběti války či malárie

 

 


 

Jakub Otipka

 

Jakub Otipka je ředitelem a hlavním instruktorem české pobočky Krav Maga Global. Je také zároveň zodpovědný za rozšíření systému Krav Maga v České republice v jeho současné podobě. Je jediným držitelem technického stupně Expert 1 v ČR a staví se tak po bok nejzkušenějším světovým instruktorům.

 

 

 

 

 

 

 

Renata Kronowetterová

 

Renata Kronowetterová, kouč, lektorka, spisovatelka, pořádá kurzy po celém světě. Přednášela na Griffith University v Austrálii, byla speakerem vzdělávacích konferencí v Bulharsku a Makedonii, koučuje v USA i ČR. Intenzivně se zabývá osobním rozvojem i rozvojem týmů a společností od roku 2001.

 
Zdroj: www.obranazeny.cz
 
Profil blogu
Profil sekce "Rozhněvaná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:38

Přístupů:
1473765

RSS:
Toplist