Nejmenší řecké ostrovy pro největší zážitky

- Nejmenší řecké ostrovy pro největší zážitky
Rubrika:  Úspěšná

Nejmenší řecké ostrovy pro největší zážitky

24.01.18, 00:00, autor: LadyAnn
Určitě jste v životě slyšeli o Krétě, Rhodosu nebo Kefalonii – rozlohou patří mezi největší řecké ostrovy. Kolem Peloponéského poloostrova je ale rozeseta spousta malých nenápadných ostrovů, na kterých můžete strávit nádhernou dovolenou. Zjistěte, jaké ostrovy to jsou a proč byste tam měli vyrazit už letos!

Čtenost -   Diskuze: (13
 

 

Skopelos: zeleň lesů a hájů i tyrkysové moře

Skopelos se proslavil mezi cestovateli díky své nádherné přírodě. Překvapí vás, jaké množství borových lesů, platanových hájů, barevných vinic i kouzelných pláží s křišťálovým mořem se na ostrově nachází. Ostrov má velmi poklidnou atmosféru a nenajdete na něm žádná přelidněná letoviska. V hlavním města ostrova najdete spoustu romantických zákoutích a úzkých uliček, v nichž se můžete hodiny toulat.

 

Na Skopelosu najdete spoustu divokých pláží, doporučujeme si ale pronajmout člun, protože na spoustu z nich se dostanete jen po vodě. Pokud hledáte pláž s dotekem civilizace, vyrazte na pláž Milia, která má kvalitní občerstvení, stejně jako možnost pronajmout si lehátka a slunečníky.

 

TIP: Nádherná dovolená na rozumnou cenu. Využijte nabídky na dovolenou v Řecku first minute!

 

 


 

Kalymnos: divoká příroda a zapadlé pláže

Kalymnos vás okouzlí svým členitým pobřežím, které se klikatí kolem celého ostrova. V malých a tichých zátokách najdete písečné i oblázkové pláže, zatímco nad vámi se bude tyčit hornaté pobřeží se stráněmi plnými olivovníků, pomerančovníků a vinné révy. Moře jsou kolem tohoto malého ostrůvku neuvěřitelně čisté a průzračné.

 

Díky množství menších pláží není problém najít na ostrově trochu soukromí a užít si kousek divoké a nespoutané řecké přírody. Přitom v letoviscích najdete veškerou občanskou vybavenost, kterou můžete při své dovolené potřebovat, spolehlivou dopravu i spoustu zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Symbolem Kalymnosu je klášter Agios Savas, který se tyčí nad hlavním městem.

 

 

 

Mykonos: kouzelné zátoky a divoké party

Mykonos je menší ostrov patří do Kykladského souostroví. Je plný krásných zálivů a zátok, kolem kterých se klikatí rozmanité pláže. Ostrov nepatří mezi nejzelenější řecké ostrovy, naopak je spíš hornatý a větrný, to mu ale neubírá na jeho kráse. Podle řecké mytologie se zde odehrávaly boje mezi Diem a Giganty a na ostrově najdete také několik větrných mlýnů.

 

Hlavní město Mykonosu je zářnou ukázkou kykladské architektury a přitom patří mezi nejživější město na ostrovech. Úzké uličky nabízejí nespočet restaurací, kaváren, barů, klubů i diskoték. Na své dovolené ale oceníte hlavně množství pláží. Můžete si vybrat, jestli chcete dovolenou strávit na klidných plážích nabízejících nerušený odpočinek, nebo na plážích obsazených kluby a bary, které zaručují nekončící zábavu.

 

TIP: Dovolená v apartmánech i v hotelech se stravou. Najděte svou vysněnou dovolenou v Řecku!

 

 
Zdroj: PR
 • Judita 30.03.20, 21:06

  Rozbalit 1.

 • Judita

  Řecko mě láká už hrozně dlouho. Doufám, že se tam letos konečně podívám. Mám v plánu si před dovolenou dokonce dělat i potapěčský kurz. Nejspíš u https://www.seawolf.cz/ Podle toho, co jsem slyšela, tak právě Řecko je na potápění super. :-)

 • Terka 14.06.20, 23:16

  Rozbalit 2.

 • Terka

  Právě do Řecka bych se letos podívala i já. Doufám, že to výjde. Dívala jsem se už na nějaké zájezdy a hodně se mi líbí třeba tento: https://sbalaval.cz/recko/200002731-hotel-apollon.html Myslím si, že za tu cenu by to mohlo být super. :-)

 • Ivana 30.06.20, 23:20

  Rozbalit 3.

 • Ivana

  Právě do Řecka jsme letos chtěli jet, ale bohužel to nevyšlo. Místo toho si teda asi uděláme dovolenou tady u nás. Chtěli bychom vzít děti někam do kempu. To by mohl být super zážitek. Jen teda vybavení na kempování zatím bohužel nemáme. To se dá ale sehnat třeba z https://armik.cz/

 • Bára 28.09.20, 05:14

  Rozbalit 4. Hotel

 • Bára

  V Řecku je to krásné. Také jsme tam s manželem jednou byli. Před 3 lety jsme si ale koupili vlastní hotel, takže teď už na dovolenou není čas :-) . Hotel stále průběžně opravujeme, ale už ho máme otevřený. Včera jsem například objednala trezory z https://www.caretrade.cz/ , aby si hosté měli kam ukládat své cennosti.

 • Ivulenk 30.06.21, 23:01

  Rozbalit 5. Řecko

 • Ivulenk

  Tak to my už plánujeme naší dovolenou od začátku roku, ale tento rok to máme o podstatně větší kroky a nervy jednodušší a to hlavně z toho důvodu, že jsme už byli minulý rok v Řecku s touto cestovkou - https://www.redok.cz/pobyty-u-more-s-vylety/recko/ se kterou se tam budeme vydávat i tento rok znova, takže to bude moc fajn... Už se na to moc těšíme! Takže zabalit kufry, šnorchly a letí seeee! :)

 • Martina 25.08.21, 11:12

  Rozbalit 6.

 • Martina

  Dlouhá léta jsem stále nemohla pochopit, co všichni naši rodinní známí a kolegové z pracovního prostředí vidí na letních dovolených v Řecku, protože my jsme byli zvyklí už od revoluce jezdit vždy v létě na týden do Chorvatska. Letos jsme se nechali přemluvit a přes CK Monoi jsme si zajistili zájezd v Řecku: https://www.monoi.cz/recko a bylo to naprosto skvělé! Příští rok zase na řecké ostrovy ;-)

 • Monika 18.09.22, 21:13

  Rozbalit 7. Dovolená

 • Monika

  My jsme byli letos v létě na dvou dovolených. Jednu jsem vybrala já, a to 10 dní na Rhodosu, a bylo to tam naprosto dokonalý a pak vybral dovolenou manžel, a to jsme byli na týden pod stanem na Pálavě. Objednal stan z https://www.naturehikecz.cz/ , a když jsme vyráželi, tak se mi moc nechtělo, ale nakonec to bylo i u nás pod stanem moc fajn :-) .

 • Jitule 19.12.22, 15:26

  Rozbalit 8.

 • Jitule

  Mít na to, tak bych se do Řecka klidně podívala. Já letos trávila čas hlavně na naší zahradě. Tam bylo taky krásně. Konečně tam máme příjemné posezení, takže se tam dá trávit čas prakticky pořád. Díky tomu, že jsme letos investovali do markýzy proti dešti od https://www.t-shade.cz/markyzy/ tak klidně i když prší. :)

 • Dana 08.02.23, 21:15

  Rozbalit 9.

 • Dana

  Kde si nejraději před cestou vyřizujete cestovní pojištění? Můžete mi prosím poradit, kam zajít pro výhodní pojištění?

 • Olga 12.02.23, 08:20

  Rozbalit 10.

 • Olga

  Cestovní pojištění? Jestli chcete sjednat výhodně pojištění, tak se vyplatí se podívat na srovnávač pojištění, kde si můžete vybrat to nejvýhodnější.

 • Dana 16.02.23, 21:10

  Rozbalit 11.

 • Dana

  Se kterým tím srovnávačem pojištění máte teda zkušenost? Můžete mi teda prosím poradit, kam bych se to měla podívat? Na který srovnávač pojištění?

 • Olga 22.02.23, 02:02

  Rozbalit 12.

 • Olga

  Pokud si chcete výhodně vyřídit cestovní pojištění, tak doporučím se podívat na stránky srovnávače pojištění https://www.klik.cz/cestovni-pojisteni/ , kde si můžete najít během chvíle tu nejvýhodnější nabídku. Pojištění si tam vlastně můžete srovnat jak z hlediska ceny, tak i podmínek pojištění. Velkou výhodou je hlavně i to, že pojištění si tam pak můžete rovnou i online sjednat.

 • Alena 30.03.23, 01:03

  Rozbalit 13.

 • Alena

  Také už jsem chtěla letos vyrazit na dovolenou, ale pořád jsem nemohla nic vybrat. Pomohlo mi, když mi kamrádak doporučila stránky https://samsonovatour.cz/vicedenni-pobyty/ , kde jsem valstně vybrala zájezd pro sbe i partnera. Konečně, už se moc těším.

 
Profil blogu
Profil sekce "Úspěšná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:12

Přístupů:
2023528

RSS:
Toplist