Nejmenší řecké ostrovy pro největší zážitky

- Nejmenší řecké ostrovy pro největší zážitky
Rubrika:  Úspěšná

Nejmenší řecké ostrovy pro největší zážitky

24.01.18, 00:00, autor: LadyAnn
Určitě jste v životě slyšeli o Krétě, Rhodosu nebo Kefalonii – rozlohou patří mezi největší řecké ostrovy. Kolem Peloponéského poloostrova je ale rozeseta spousta malých nenápadných ostrovů, na kterých můžete strávit nádhernou dovolenou. Zjistěte, jaké ostrovy to jsou a proč byste tam měli vyrazit už letos!

Čtenost -   Diskuze: (6
 

 

Skopelos: zeleň lesů a hájů i tyrkysové moře

Skopelos se proslavil mezi cestovateli díky své nádherné přírodě. Překvapí vás, jaké množství borových lesů, platanových hájů, barevných vinic i kouzelných pláží s křišťálovým mořem se na ostrově nachází. Ostrov má velmi poklidnou atmosféru a nenajdete na něm žádná přelidněná letoviska. V hlavním města ostrova najdete spoustu romantických zákoutích a úzkých uliček, v nichž se můžete hodiny toulat.

 

Na Skopelosu najdete spoustu divokých pláží, doporučujeme si ale pronajmout člun, protože na spoustu z nich se dostanete jen po vodě. Pokud hledáte pláž s dotekem civilizace, vyrazte na pláž Milia, která má kvalitní občerstvení, stejně jako možnost pronajmout si lehátka a slunečníky.

 

TIP: Nádherná dovolená na rozumnou cenu. Využijte nabídky na dovolenou v Řecku first minute!

 

 


 

Kalymnos: divoká příroda a zapadlé pláže

Kalymnos vás okouzlí svým členitým pobřežím, které se klikatí kolem celého ostrova. V malých a tichých zátokách najdete písečné i oblázkové pláže, zatímco nad vámi se bude tyčit hornaté pobřeží se stráněmi plnými olivovníků, pomerančovníků a vinné révy. Moře jsou kolem tohoto malého ostrůvku neuvěřitelně čisté a průzračné.

 

Díky množství menších pláží není problém najít na ostrově trochu soukromí a užít si kousek divoké a nespoutané řecké přírody. Přitom v letoviscích najdete veškerou občanskou vybavenost, kterou můžete při své dovolené potřebovat, spolehlivou dopravu i spoustu zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Symbolem Kalymnosu je klášter Agios Savas, který se tyčí nad hlavním městem.

 

 

 

Mykonos: kouzelné zátoky a divoké party

Mykonos je menší ostrov patří do Kykladského souostroví. Je plný krásných zálivů a zátok, kolem kterých se klikatí rozmanité pláže. Ostrov nepatří mezi nejzelenější řecké ostrovy, naopak je spíš hornatý a větrný, to mu ale neubírá na jeho kráse. Podle řecké mytologie se zde odehrávaly boje mezi Diem a Giganty a na ostrově najdete také několik větrných mlýnů.

 

Hlavní město Mykonosu je zářnou ukázkou kykladské architektury a přitom patří mezi nejživější město na ostrovech. Úzké uličky nabízejí nespočet restaurací, kaváren, barů, klubů i diskoték. Na své dovolené ale oceníte hlavně množství pláží. Můžete si vybrat, jestli chcete dovolenou strávit na klidných plážích nabízejících nerušený odpočinek, nebo na plážích obsazených kluby a bary, které zaručují nekončící zábavu.

 

TIP: Dovolená v apartmánech i v hotelech se stravou. Najděte svou vysněnou dovolenou v Řecku!

 

 
Zdroj: PR
 • Judita 30.03.20, 21:06

  Rozbalit 1.

 • Judita

  Řecko mě láká už hrozně dlouho. Doufám, že se tam letos konečně podívám. Mám v plánu si před dovolenou dokonce dělat i potapěčský kurz. Nejspíš u https://www.seawolf.cz/ Podle toho, co jsem slyšela, tak právě Řecko je na potápění super. :-)

 • Terka 14.06.20, 23:16

  Rozbalit 2.

 • Terka

  Právě do Řecka bych se letos podívala i já. Doufám, že to výjde. Dívala jsem se už na nějaké zájezdy a hodně se mi líbí třeba tento: https://sbalaval.cz/recko/200002731-hotel-apollon.html Myslím si, že za tu cenu by to mohlo být super. :-)

 • Ivana 30.06.20, 23:20

  Rozbalit 3.

 • Ivana

  Právě do Řecka jsme letos chtěli jet, ale bohužel to nevyšlo. Místo toho si teda asi uděláme dovolenou tady u nás. Chtěli bychom vzít děti někam do kempu. To by mohl být super zážitek. Jen teda vybavení na kempování zatím bohužel nemáme. To se dá ale sehnat třeba z https://armik.cz/

 • Bára 28.09.20, 05:14

  Rozbalit 4. Hotel

 • Bára

  V Řecku je to krásné. Také jsme tam s manželem jednou byli. Před 3 lety jsme si ale koupili vlastní hotel, takže teď už na dovolenou není čas :-) . Hotel stále průběžně opravujeme, ale už ho máme otevřený. Včera jsem například objednala trezory z https://www.caretrade.cz/ , aby si hosté měli kam ukládat své cennosti.

 • Ivulenk 30.06.21, 23:01

  Rozbalit 5. Řecko

 • Ivulenk

  Tak to my už plánujeme naší dovolenou od začátku roku, ale tento rok to máme o podstatně větší kroky a nervy jednodušší a to hlavně z toho důvodu, že jsme už byli minulý rok v Řecku s touto cestovkou - https://www.redok.cz/pobyty-u-more-s-vylety/recko/ se kterou se tam budeme vydávat i tento rok znova, takže to bude moc fajn... Už se na to moc těšíme! Takže zabalit kufry, šnorchly a letí seeee! :)

 • Martina 25.08.21, 11:12

  Rozbalit 6.

 • Martina

  Dlouhá léta jsem stále nemohla pochopit, co všichni naši rodinní známí a kolegové z pracovního prostředí vidí na letních dovolených v Řecku, protože my jsme byli zvyklí už od revoluce jezdit vždy v létě na týden do Chorvatska. Letos jsme se nechali přemluvit a přes CK Monoi jsme si zajistili zájezd v Řecku: https://www.monoi.cz/recko a bylo to naprosto skvělé! Příští rok zase na řecké ostrovy ;-)

 
Profil blogu
Profil sekce "Úspěšná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:12

Přístupů:
1225717

RSS:
Toplist