Nejde to dál než na první rande? Něco děláte špatně!

- Nejde to dál než na první rande? Něco děláte špatně!
Rubrika:  Smyslná

Nejde to dál než na první rande? Něco děláte špatně!

02.05.24, 00:00, autor: Plavovláska
Jestliže se dlouhodbě nemůžete při seznamování dostat dál než na první rande, něco je špatně. Možná máte tendenci tvrdit, že máte smůlu, ale ono to také může (a zřejmě také je) být tak, že děláte někde chybu. Připravili jsme pro vás několik základních chyb, kterých se lidé při seznamování dopouštějí a které vedou k nezdarům.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

1. Neupravenost vzhledu

Ani si neuvědomujeme, jak častá je toto chyba. Okřídlené pohádky o tom, že partnerovi přece musí jít o naše vnitřní já a ne o zevnějšek, jsou dobré pro frekventanty mateřských škol. Lidé kteří už dosáhli první třídy základní školy a výš vědí, že na vzhledu záleží. Nemluvím teď o to tom, že pokud nesplňujete parametry nejnovější miss world, že nemáte šanci. Mluvím o signálu, který vysíláme svému okolí tím, jak o sebe dbáme. Je to spousta drobností, která při prvním setkání a "oťukávání se" hraje zásadní roli. To jak jsme oblečeni, jak je udržované naše oblečení, jak jsme upraveni, jak voníme, jak jsme nalíčeni. To jak se na takovou schůzku připravíme současně vypovídá o tom, jak moc si toho člověka vážíme. Tím, v čem přijdeme, tedy v jakém oblečení, vyjadřujeme i jakousi příslušnost ke skupině ke které patříme. Pokud přijdeme ve značkovém oděvu od Gucciho s kabelkou LV a botičkami od Prady, oslovíme úplně jinou sortu lidí, než když přijdeme v dlouhé batikované sukni, džínové bundičce s čelenkou ve vlasech.

Měli bychom volit model, který odpovídá našemu naturelu a ve kterém se cítíme pohodlně. Současně svým zevnějškem musíme vyjádřit, že si partnera vážíme (pokud přijdeme na schůzku špinaví, otrhaní, neučesaní vyjadřujeme tím neúctu k partnerovi).

 

 

2. Neschopnost naslouchat

Druhou základní chybou je právě neschopnost naslouchat. Mnoho lidí má tendenci začít povídat o sobě. A jsou k nezastavení. Proč si, prosím vás, myslíte, že je někdo u vytržení nad vašimi zážitky, vnitřními pocity, myšlenkami. Nezahlcujte zbytečně partnera informacemi o sobě. Snažte se vést hovor, který vás zajímá oba. O sobě mluvte jen když se protějšek na něco konkrétního o vás zeptá. Nepoužívejte zájmeno "já" a hlídejte si to. Snažte se především poslouchat toho druhého a ptát se spíš na něj. Jednak to mají lidé rádi, pokud cítí zájem o svou osobu a jednak se můžete takto dozvědět opravdu hodně podstatných informací i do budoucna.

 


3. Lakotnost či chamtivost

Na tohle si dejte velký pozor. Možná jste šetřílek, ale pokud se před svou potenciální partnerkou začnete okatě zajímat o ceny a číšníkovi rovnou řeknete, že chcete nejlevnější rozlévané víno, dáváte si sami ránu do vazu. Stejně tak pokud jste žena a automaticky počítáte s tím, že muž bude platit účet, tak si vybíráte něco, za co byste jinak peníze nedala, je to špatně! Na prvních schůzkách zásadně trvejte na tom, že si budete své účty platit sami. Samozřejmě může dojít k situaci, že partner bude chtít platit za každou cenu, pak nedělejte scény a povolte to. Ale váš úmysl a připravenost si svůj účet zaplatit sama, musí být zřejmý a jasný.Lakomce a chamtivce nemá nikdo rád, proto se těchto projevů vyvarujte. Pokud jste "sociálka" a nemáte na útratu nebo na vstupné, snažte se sjednat schůzku ve formě procházky, nebo vyjížďky na kolech. Ale i tak počítejte s tím, že alespoň na limonádu byste mít měli.

 


4. Nekomunikativnost, nesmělost

Pokud se snažíte seznámit a zaujmout, musíte komunikovat. Pokud budete zarytě mlčet a koukat do hrnku s kávou, je pravděpodobné, že partnera přestanete zanedlouho bavit. Pokud skutečně nesmělí jste, pak se pokuste si natrénovat nějaké téma, o kterém jste schopni plynně hovořit. Třeba o hudbě, filmu, knihách ... Alespoň pro začátek, než se objeví nějaké přirozené téma hovoru.

 


5. Křečovitost projevu (velká snaha zalíbit se)

Křečovitý projev, kdy je snaha se zalíbit přímo hmatatelná, působí také velmi odpudivě. Snažte se uvolnit. Pro to, abyste někomu byli sympatičtí s ním prostě nemusíte ve všem souhlasit. Nemusíte provolávat "světu mír", jako bezmozkové missky v soutěžích krásy. Prostě jen si přeďte svůj vnitřní svět. Pokud máte co ukázat, pak se to projeví, pokud jste "bezmozek", partner na to stejně časem přijde. Ale proč si kazit všechno hned na začátku. Nesnažte se tak moc. Buďte přirození.

 


6. Nemluvte o svých předchozích láskách

Jednak to vašeho potencionálního partnera vůbec nezajímá, naopak - hovory o vašich předchozích vztazích jsou mu nepříjemné. Nu a hlavně tím dáváte jasně najevo, že svůj předchozí vztah nemáte dořešený. Že se v tom stále ještě "plácáte". Signalizujete tím jasnou výstrahu, že jste vnitřně ještě stále zadáni a ochotni v předešlém vztahu nějak pokračovat. Do takové záležitosti nikdo se zdravým rozumem nepůjde. Pokud by náhodou přišla řeč na minulé partnery, tak se snažte mluvit co nejméně a nejpřirozeněji. Opačným extrémem je totiž úplné odmítnutí se o tom bavit - říkáte tím, že jste stále ještě ukřivdění a citově zainteresováni.

 

 

7. Vaši rodiče na rande nepatří

Tím samozřejmě nemám na mysli, že byste si přivedli maminku sebou. Tím myslím - nemluvte o nich příliš. Nejlépe vůbec, pokud nechcete vypadat jako maminčin mazánek, který se není schopen pustit její sukně. Jste-li už dospělí, vyvarujte se toho, abyste používali spojení - "maminka říkala", jinak než v žertu. A pokud jste dospělí tak neříkejte, že bydlíte u rodičů. V určitém věku by se měl člověk osamostatnit třeba i tak, že si najde vlastní bydlení. Pokud tomu tak není, pro spoustu lidí to signalizuje, že jste nedozrálí a skutečných vztahů neschopní.

 

 

8. Nebuďte vlezlí

Vaše snaha zalíbit se by se mohla lehce proměnit v úpornou vlezlost. Velmi citlivě a opatrně sledujte signály, které vysílá váš protějšek. Nikdy se nesnažte jednostranně překračovat hranice jeho soukromého prostoru (nepřibližujte se k němu na vzdálenost menší než půl metru). Nesnažte se ho dotýkat. Nevnucujte se žádným způsobem. Mohl by to začít brát jako nepříjemné až nesnesitelné jednání a příště by se s vámi už asi sejít nechtěl. Počkejte - ke všemu dozraje čas.

 
Zdroj: Archív 2010
  • Lenka 29.11.20, 21:43

    Rozbalit 1.

  • Lenka

    Našla jsem si přítele pomocí rychlého rande, kde bylo 10 nezadanách mužů a každý měl na sebe minut www.rychlerande.com/ nevěřila jsem tomu, ale opravdu jsem tam našla pravou lásku

 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1780628

RSS:
Toplist