Nabídek práce je dost, zaměstnavatelé ale stojí především o kvalifikované pracovníky

- Nabídek práce je dost, zaměstnavatelé ale stojí především o kvalifikované pracovníky
Rubrika:  Novinky

Nabídek práce je dost, zaměstnavatelé ale stojí především o kvalifikované pracovníky

12.10.16, 12:31, autor: LadyAnn
Trh práce se opravdu mění, což potvrzuje i dnes zahájený veletrh práce Profesia days 2016, největší setkání zaměstnavatelů, HR specialistů a žadatelů o práci v ČR vůbec.

Čtenost -   Diskuze: (3
 

Odborníci na lidské zdroje, personalisté z firem i představitelé státní sféry se shodují, že nedostatek kvalifikovaných lidí je v současné době brzdou rozvoje v mnoha oborech. Stále ale existuje velká skupina lidí, kteří práci hledají marně – často jde o lidi bez kvalifikace a znalostí. Zaměstnavatelé stojí především o ty, kteří si průběžně doplňují vzdělání a drží krok s vývojem ve svém oboru. Zúčastnění odborníci se také shodli, že už neplatí, že Češi se při výběrových řízeních podceňují – naopak uchazeči o práci větší měrou přeceňují své znalosti, ucházejí se o místa, ke kterým nemají kvalifikační předpoklady a v životopisech uvádějí znalosti, které nemají.

„Na letošním ročníku Profesia days se naplno ukazuje, že se u nás rozpoutala - nadneseně řečeno - bitva o talenty,“ říká Zuzana Lincová, ředitelka pracovního portálu Profesia.cz, který veletrh organizuje. „Firmy mají velký zájem o mladé absolventy, ale samozřejmě se snaží získat i zkušené lidi s praxí. Velkou šanci na získání dobré práce mají všichni, kteří prokáží reálné znalosti a dovednosti – ať už jde o technickou zdatnost, zvládnutí řemesla, jazykové nebo IT znalosti.

Nároky zaměstnavatelů se zvyšují – často i u dělnických profesí jsou vyžadovány alespoň základní znalosti informačních technologií, stoupají i nároky na jazykovou vybavenost zaměstnanců. Například zvládnutí základních programů typu Word nebo Excel vyžaduje stále více zaměstnavatelů napříč obory i pozicemi. Nejčastěji je tento požadavek součástí požadavků na zaměstnance v oborech jako HR, administrativa, marketing a PR, nebo u manažerských pozic. Například znalost Office 365 je na Profesia.cz třetím nejfrekventovanějším požadavkem hned za angličtinou a němčinou, proto začíná být jeho zvládnutí předpokladem pro získání lepší a dobře placené práce.

Se změnou pracovního trhu se mění i Profesia days. Stále platí, že jsou jedinečnou příležitostí pro uchazeče o práci kontaktovat přímo na veletrhu bez stresu HR pracovníky zajímavých zaměstnavatelů z různých oborů. V letošním roce je tu ale zajímavá nabídka i pro ty, kteří chtějí změnit práci nebo uvažují, jakým způsobem rozvíjet svou kariéru. Už tradičně jsou součástí veletrhu zajímavé aktivity v rámci poradenské, přednáškové a testovací zóny. Připraveno je také kariérní poradenství, pracovně-právní poradna nebo možnost otestovat své jazykové nebo IT znalosti. A především řada podnětných přednášek zajímavých osobností zaměřených například na osobnostní rozvoj, motivaci, skloubení pracovního a osobního života, nebo pracovní realizaci v oblasti, která je vlastně koníčkem.

 
Zdroj: TZ
 • Radka 30.09.22, 20:48

  Rozbalit 1.

 • Radka

  Nio, já teď celkem dlouho také hledala nějakou práci a můžu vám říct, že to nebylo úplně jednoduché. Nakonec se mi ale jednu práci najít povedlo. Na doporučení jedné kamarádky jsem zkusila poslat životopis sem https://www.vasepekarna.cz/ a nakonec mě vzali. Jsem za to ráda. V pekárně jsem už dřív pracovala, takže s tím mám celkem rozsáhlé zkušenosti. :)

 • Klára 18.10.23, 23:39

  Rozbalit 2.

 • Klára

  Jako majitelka uklízecí firmy plně chápu potřebu mít kvalifikované a spolehlivé zaměstnance. Nedávno jsem koupila na internetových stránkách https://www.uvex-safety.cz/cs/ pro všechny zaměstnance kvalitní ochranné oděvy, což přispělo k jejich bezpečí při práci. Tato investice se projevila ve spokojenosti zaměstnanců, a jak se říká, pokud jsou spokojení zaměstnanci je spokojený i majitel.

 • Jana 30.01.24, 14:47

  Rozbalit 3.

 • Jana

  Proto je důležité, aby se lidé neustále rozvíjeli a získávali potřebné dovednosti a kvalifikace. Já jsem nedávno organizovala pro naši firmu na internetových stránkách https://firmsport.cz/ paintball, na kterém jsme se naučili více spolupracovat. Na téhle akci jsme se naučili, jak je důležitá spolupráce a komunikace. To jsou podle mě vlastnosti, které jsou v dnešním pracovním světě ceněny.

 
Profil blogu
Profil sekce "Novinky"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:06

Přístupů:
347119

RSS:
Toplist