Na seminářích "Rozkoš a láska" se lidé nejčastěji ptají na orgasmus

- Na seminářích "Rozkoš a láska" se lidé nejčastěji ptají na orgasmus
Rubrika:  Smyslná

Na seminářích "Rozkoš a láska" se lidé nejčastěji ptají na orgasmus

21.11.10, 10:28, autor: Erosenka
Psychoterapeut Max Schallauer z Waldingu u Lince se už léta zabývá zkoumáním partnerského života muže a ženy. Se svou manželkou Christinou pořádá pro zájemce semináře na téma "Rozkoš a láska".

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Jak říká, oblast erotiky je pro jeho práci s páry mimořádně důležitá.Nedávno začal rakouský specialista na svých webových stránkách beziehungsarbeit.at navíc poskytovat rady a odpovědi na různé otázky k tématu "sexualita v partnerském svazku".Nejčastější dotazy se týkají vlastního sexuálního styku či problémů s dosažením orgasmu, ale značný zájem mají tazatelé i o rozmanitost a fantazii při milostných hrátkách.V každém věku a v každé fázi partnerského vztahu existují podle Schallauera jiné předpoklady pro sexualitu.
"Sexuální zkušenosti přicházejí nejprve pomalu. Také důvěra k partnerovi či partnerce potřebuje čas," tvrdí psychoterapeut. Podle jeho poznatků existují následující "stupně zdravého rozvíjení sexuality":" Probouzení: Přibližně do 25 let člověk objevuje vlastní sexualitu a experimentuje s nově poznávanou polaritou mezi oběma pohlavími. Svůdnost sexuality vzniká z dosud nepoznaného a z ukájení probuzených pudů." Zrání: Zhruba do 45 let jde o to, aby se partneři vzájemně co nejlépe sblížili a harmonizovali protiklady. Spokojenost ve vztahu vzniká z dobrého poznání vlastních potřeb a z vědomého akceptování osobnosti partnera či partnerky." Uvolnění: S hormonálními změnami přibližně kolem padesátky se často probouzí nový zájem o sexualitu. V tomto věku nemálo mužů odchází od svých dosavadních partnerek a navazuje nové vztahy, zejména s podstatně mladšího ženami." Transformace: Jakmile jedinec projde zmíněnými předchozími stupni, ztrácí tělesná sexualita ve vyšším věku na významu. Ten naopak získává komplexní duševně-tělesný svazek dvou partnerů.

 


Jak psychoterapeut Schallauer dodává, údaje týkající se věkového rozmezí se samozřejmě mohou v individuálních případech lišit.

 
Zdroj: Korzo
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1292738

RSS:
Toplist