Mozek a srdce

- Mozek a srdce
Vyšlo v blogu:  Plavovláska

Mozek a srdce

07.01.16, 13:14, autor: Plavovláska , Hodnocení: -
Co s tím?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Mozek píše stížnost srdci:

"Drahé srdce, dávám Ti jasné racionální argumenty. Jak to, že mě neposloucháš?"


Srdce se jen usměje:

"Tomu Ty nemůžeš rozumět."

 

***

 

 

Zvláště ženám je vyčítáno, že se příliš často řídí "srdcem" a city, než mozkem. Já sama jsem toho důkazem. I když vím, že něco nemůže dopadnout dobře (rozum velí vycouvat), přesto onu věc udělám (srdce velí zůstat).

 

Myslím tím, třeba to, že si domů přinesu toulající se zanedbané a umňoukané kotě, i když mám doma už několik koček (jejich počet kolísá podle toho, jak dobré krmení dostanou do misek - sousedka je totiž stejně postižená jaké já - totiž záchranou zvířecích tuláků).

 

Máme ještě druhého souseda, který je zahradník a chodí nás pravidelně prosit, abychom kočky takhle domů "nepřitahovaly", protože má pak všude ve svých krásně nakypřených záhonech s prominutím nas*áno :) Je nám ho líto a tak jednou za několik let svolíme k tomu, aby soused posbíral všechny toulavé kočky v okolí a odvezl je za vesnici na statek, kde majitelům tulačky kupodivu nevadí, jsou za šelmičky dokonce i rádi. (Párkrát jsem přemýšlela, jestli to nemá nějakou souvislost s tím, že pak ve školní jídelně mají najednou k obědu jinak drahé králíky, ale znechuceně jsem toto zavrhla.)

 

Já vím, že to není dobré, takhle krmit potulující se, bezprizorní kočky. Že tím působím problémy nejen sobě, ale i sousedům a že jim to pak vážně vadí. Rozum mi velí to nedělat. Jenže pak přijde šmudla, špinavý, vychrtlý, zoufale mňoukající a rozum nemá šanci. Nastupuje srdce v plné síle. Přece mám vlastně všeho dost, nadbytek, proč tedy nedát drobek potřebnému.

 

Jistěže se kočky chovají podle své přirozenosti a zvyklostí. Prostě značkují (a tím pádem smrdí), hrabou v záhonech a po nocích mají své umělecké koncerty, kdy člověk marně přemýšlí, kde se tak obrovský hlas v tak droboučkém tělíčku bere.

 

Mám právo je tím, že je nakrmím, přitáhnout k nám do zahrad? Nebo je mám nechat, ať si někde jinde vyhcípají hlady a na nemoci? Ať trpí plesnivinami, vysílením a průjmy? Ony stejně do těch našich zahrad příjdou, stejně budou smrdět a "zpívat" po nocích, jen budou vychrtlé, zoufalé, naštvané, zlé a bojující.

 

A tak žiju v tomto schizofrenním rozpoložení, kdy  si jednou myslím, že je to tak správně a podruhé si říkám, jak je to celé špatně...

 

A teď jsou tady uprchlíci ...

 

 

 

 

Tento obrázek namaloval před mnoha lety můj syn. Je to prý maminka. Nejvíc se mi líbí, že mám na p*deli českou vlajku :)

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Svatý Medard aneb Medardova kápě

Medardova kápě čtyřicet dní kape ....
autor
O autorovi
autor
autor

Společně o všem :)
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Plavovláska"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 11:25:37

Přístupů:
184092

RSS:
Toplist