MISTROVSTVÍ ČR v latinsko-amerických tancích - 31.01.2009

- MISTROVSTVÍ ČR v latinsko-amerických tancích - 31.01.2009
Vyšlo v blogu:  Roztančená

MISTROVSTVÍ ČR v latinsko-amerických tancích - 31.01.2009

13.02.09, 14:08, autor: Nikol , Hodnocení: -
Krátké shrnutí zúčastněných tanečníků a především upozornění na dobré výsledky trenérů centra tance.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

V sobotu 31.01. v 10 hodin a 30 minut se v Brně po dlouhých přípravách rozezněla hudba a na parket se postupně přicházely ukázat všechny páry. Diváci mohli nejprve zhlédnout kategorii mládež, která se prolínala s juniory II a po obědové pauze přišli na řadu dospělí, které střídali junioři I. Podobný průběh má mistrovství ostatně skoro každý rok. Letos ale pořadatelé překvapili jednou zařazenou novinkou - poprvé v historii se pořádala na Mistrovství ČR v latině také soutěž pro seniorské páry. V této kategorii byli sice pouze čtyři zúčastnění, ale do budoucích let bude soutěžících zajisté přibývat.

Nechci vás seznamovat s umístěním jednotlivých párů, přeplňovat vám hlavy informacemi, kdo byl mistr, kdo vicemistr a kdo byl poslední, ale hodlám se s vámi podělit o úžasné zážitky. Kdo by ovšem stál spíše o výsledkovou listinu, tak se podívejte na stránky www.csts.cz, kde jsou k naleznutí nejen kompletní výsledky včetně známek, ale také nádherné fotografie a v neposlední řadě videa, na kterých si můžete plně vychutnat jak tanečníky tak povzbuzující publikum.

Pokaždé, když vstoupíte do haly, kde se pořádá soutěž takového formátu, vstupujete tím zároveň do takového malého uzavřeného tanečního světa. Něco jako showbyznys tanečníků, předávání oskarů za nejlepší sambu, světová módní přehlídka,.....to všechno dohromady. V publiku sedí buď náhodní kolemjdoucí, kteří se "jen" přišli pokochat tancem a nebo (z větší části) tanečníci. Bývalí, současní či budoucí. Ti svírají ve svých rukou program, kde jsou zaznamenány všechny páry, které ten den startují a špitají si: "Ten se od loňska zlepšil....ta má stejný šaty....Alence narostly delší vlasy...." Tanečníci jsou na parketě pod dohledem bedlivých sledovatelů, kterým neunikne ani ten nejmenší detail.

Já na soutěž vytáhla jednoho z té neznalé části publika, takže krom sledování výkonů jsem za celý den stihla podat kompletní výklad o tanci, tanečnících, róbách a drbech ze zákulicí. :) Přesto jsem zvládala i vstřebávat úžasnou atmosféru a stupňující se výkony podporované buracejícím davem v heldišti. Krom velkých tanečních hvězd - Michala Kostovčíka s Albinou, sourozenců Markových, Jakuba Drmoty s Lenkou Návorkovou, atd. jsem svou pozornost zaměřila také na lektory centra tance. Jejich výkony si nedovolím ani v nejmenším kritizovat, protože ostatně jako všichni startující ten den byli naprosto úžasní. Nejlépe se umístili Jindřich Činčura (http://www.centrumtance.cz/tanec/Lektor.asp?S=&uid=%7B70619C0B%2D373C%2D40B9%2DBE04%2D8ACDE4F02350%7D) s Ivčou Langerovou , kteří obsadili 20. příčku, jinými slovy jsou tedy 20. nejlepší pár v České Republice. Přesto o jak malé tanečníky se jedná, tak byli vyrázní, usměvaví a vypadali velice uvolněně a soutěž si, alespoň podle mého názoru, opravdu vychutnali. Růženka (http://www.centrumtance.cz/tanec/Lektor.asp?S=&uid=%7B9B222D7F%2D1132%2D4E60%2DB18F%2DAD24F4E6DCFC%7D) se Štěpánem (http://www.centrumtance.cz/tanec/Lektor.asp?S=&uid=%7BB9F721E8%2DC763%2D4836%2DA9BC%2DC6E4A55D5DCA%7D) nebyli daleko za nimi, objevili se na 24. místě. Svou dravostí vynikali už od prvního kola, Růženka navíc zvolila velmi výrazné šaty, takže byli k nepřehlédnutí. Nejhůře, ale přesto stále velmi dobře dopadl Vilém Matyáš (http://www.centrumtance.cz/tanec/Lektor.asp?S=&uid=%7B2B31D6B4%2DD73F%2D46B3%2D9589%2D2481544D4E38%7D) se svou partnerkou Janou Macháčkovou. Tato dvojice obsadila 34. místo, což je v konkurenci celkem 6O párů výborný výkon. Moc jim to spolu slušelo a slušet ještě určitě bude, takže do budoucna nezbývá než popřát hodně štěstí, úspěchů a ať se krásně tančí.

Vedle fandícího publika (přes které občas skoro ani nebyla slyšet hudba), vedle úchvatné a strhující taneční podíváné, nesmím rozhodně opomenout skvělou organizaci, bez které by k ničemu takovému nedošlo. Pořadatelé striktně dodržovali předepsaný plán, nebyly problémy s hudbou, parket uklízeli, kdy bylo třeba a pauzy pro tanečníky byly vyplněny zajímavým doprovodným (opět tanečním) programem. Vtipné bylo především uvedení folklorního souboru Javorníček. Jeho členové se nám totiž ještě před vystoupením přišli ukázat na parket v zajímavém a netradičním stylu. Dělali totiž garde tanečníkům a tanečnicím z kategorie dospělých. Přiváděli jednotlivé páry a prezentovaly tak nejen sebe, ale především ty nejlepší tanečníky v latině z celé České republiky.

Dodati snad už jen mohu, že psát by se o takové události dalo hodiny a stejně vám to nemůže říci tolik, jako videa a fotky, na které jsem již výše odkázala. Příjemnou podívanou. :)

 

ANKETA: Pojedete se příští rok podívat na Mistrovství ČR v latině?

Hlasuj pro možnost ano
Hlasuj pro možnost ne

Celkem: 11 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Javorová čistící kúra

Nebo také limonádová hladovka či tzv. Master Cleanse. Všechny tyto názvy označují očistnou kůru, která vznikla před více než padesáti lety ve Spojených státech. Původním cílem kůry, jejímž autorem je Dr. Stanley Burroughs, byla léčba žaludečních vředů. Díky své jednoduchosti, snadné dostupnosti surovin a hlavně účinnosti, se tato čistící kůra rozšířila nejprve po USA, poté do Evropy a celého světa. Do Čech se dostávala převážně oklikou z Německa, odkud si lidé vozili i javorový sirup, který nebyl v Čechách dostupný. Není bez zajímavosti, že u nás se kůra často považovala za pouhou redukční dietu.
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
  • Děkuji za spolupráci na skvělé akci, kterou je Miss face. Po včerejším finále jsem ještě plná dojmů, a proto b...
  • Taneční víkend plný zumby, flirt dancu a jivu: 28.-30.01.2011...
  • Cenrtum Tance se zumbou na festivalu Joyride! ...
  • Shrnutí báječného tanečního víkendu na Slapech (1.-3.10.2010)...
  • Zumbili jsme odpoledne celé, kondička lepší než má Pelé! ...
Profil blogu
Profil blogu "Roztančená"
Profil blogu
Založen:
27.1.2009 9:48:32

Přístupů:
20935

RSS:
Toplist