Milujete lyžování? Stále není pozdě vyrazit!

- Milujete lyžování? Stále není pozdě vyrazit!
Rubrika:  Aktivní

Milujete lyžování? Stále není pozdě vyrazit!

27.02.16, 00:00, autor: Maggie
Letošní zima milovníky lyžování rozhodně zklamala. I když ještě není zimnímu období konec, již nyní můžeme říci, že byla s ohledem na sněhovou nadílku skutečně podprůměrná. Mohlo za to nejenom minimum srážek, ale mohlo za to také velmi teplé počasí. A to nejenom v nížinách, ale také na horách. A tak pokud jste si nemohli užít dokonalé lyžování, nezoufejte. Stále ještě není pozdě vyrazit. Ale mimo ČR.

Čtenost -   Diskuze: (10
 

Stačí k našim sousedům Slovákům

Je jasné, že když se mluví o lyžování v zahraničí, většině lidí se logicky vybaví Alpy, stejně jako například Dolomity. Ty ale nejsou jedinými možnostmi, kam může milovník sněhové nadílky a sjezdového lyžování vyrazit. My doporučujeme lyžování v okolí Banské Štiavnice, jelikož zde vás podmínky zcela určitě nezklamou. Právě na tomto místě najdete oblíbený Salamandra resort, který je určený pro všechny nadšence jak do lyží, tak i snowboardu. Logicky nechybí ani dostatečné zázemí třeba v podobě půjčovny, nebo jistota příznivých cen skipasů. Pokud tedy ještě nechcete uklidit své lyže do sklepa nebo na půdu, vyrazte na toto místo.

 

 

Kvalitní výbava je základ

Zkušenému lyžaři asi nemusíme připomínat, že bez kvalitní výbavy by neměl na sjezdovku vůbec vyjíždět. Mezi naprostý základ by měly patřit:

 

 • Pohodlné a dobře padnoucí boty
 • Lyže s nabroušenými hranami
 • Hůlky odpovídající svou velikostí výšce lyžaře

 


Myslet bychom však měli také na hledisko bezpečnostní, které nás nejenom ochrání, ale může nám i zjednodušit jízdu. Kromě helem, které by mělo mít na hlavně každé dítě, je dobré myslet i na další doplňky pro zimní sporty. Jedná se třeba o praktické lyžařské brýle, které nejenom zjednoduší jízdu během chumelení, ale mohou také eliminovat odlesky slunce, čímž nám usnadní celkovou orientaci na svahu. Základem by měla být kvalita spojená s pevností, stejně jako s tím, že se nám dané brýle nebudou mlžit.

 

 

Nezapomeňte se také teple obléknout

Myslete na to, že na svahu budete trávit skoro celý den. Je proto dobré připravit se i na chladnější počasí. Mnoho žen správné oblékání podceňuje a poté si celý zážitek z celodenní lyžovačky výrazně zkazí. Základem by mělo být kvalitní a funkční termoprádlo, kterým vytvoříte první vrstvu vašeho oblečení. Na něho může přijít tričko, které však lze vynechat a využít hned teploučké dámské mikiny. Ty by měly nejenom umět zahřát, ale také odvádět pot od našeho těla. Dále nezapomínáme na bundu a samozřejmě také lyžařské kalhoty. Nepromokavý materiál s dostatečně velkým vodním sloupcem je také základ, který by měl mít každý lyžař i lyžařka.Pozor také na vaše lyžařské boty. Nechávat je na chladném místě může znamenat riziko, že po celé lyžování vás budou studit nohy. Je tedy dobré je alespoň hodinu před cestou na svah prohřát, abyste se obula do teplých, což pomůže udržovat i vaši tělesnou teplotu.

 
Zdroj: TZ, FOTO Shutterstock
 • Jarmila 28.06.19, 20:06

  Rozbalit 1. lyžování

 • Jarmila

  Slovensko je hezké, ale třeba takové Rakousko je podle mě ještě hezčí. Právě tam většinou jezdíme na lyže my. Jediná nevýhoda je teda v tom, že si člověk musí před cestou sjednat cestovní pojištění. Právě to si většinou zařizujeme u https://www.insiacare.cz/ :) Zatím to vždy proběhlo bez problému. :)

 • Hana 15.12.19, 07:09

  Rozbalit 2. Lyžování

 • Hana

  Já také ráda lyžuji. Pořád ale čekám na první sníh, abychom mohli konečně jet. S manželem máme svoje lyže, ale dětem je půjčujeme. Nechci totiž každý rok řešit koupi a prodej lyžáků, tak jim pokaždé půjčuji lyže z https://www.lyze-go-home.cz/ a až jim neporoste noha, tak jim koupíme vlastní lyže.

 • Ivča 25.02.20, 00:54

  Rozbalit 3.

 • Ivča

  Já se právě na lyže chystám příští týden. Konkrétně do Rakouska. Už se hrozně těším. Jen teda asi budu muset zajistit nějaké cestovní pojištění. Jak to tak ale vidím, tak si ho sjednám zase u https://www.ervpojistovna.cz/ tak jako minulý rok.

 • Janca1 25.04.22, 22:03

  Rozbalit 4.

 • Janca1

  My jsme letos zimní dovolenou kvůli manželovu zranění achilovky bohužel vynechali, ale zase jsme měli čas na odpočinek v českém wellness hotelu a to bylo moc příjemné :-) Také jsem se stihla vybavit na tu příští zimu a dokoupila si nějaké chybějící vybavení na hory - to bylo díky slevovým kuponům z webu https://slevovykupon.net/ docela příjemné nakupování a já se tak mohu těšit až vyzkouším nové lyžáky.

 • hanicka 24.08.22, 14:16

  Rozbalit 5. lyžování

 • hanicka

  Jéé, lyžování je snad jediná věc, kvůli které se alespoň malinko těším na zimu. Poslední roky to u mě bylas. lyžováním bída, takže doufám, že to letos bude lepší. Navíc jsem si pořídila super sportovní sluneční brýle, které by měly být přímo na sníh, tak je ráda vyzkouším. Sehnala jsem je tady: https://armik.cz/.

 • Ludmilka1 27.10.22, 19:15

  Rozbalit 6.

 • Ludmilka1

  Nemohu se dočkat, až budeme moct s přítelem v prosinci (ostatně jako každý rok) opět vyrazit na hory do rakouského střediska :-) To bych mimochodem doporučila všem lyžařům, kteří dodnes navštěvují české hory - je to nebe a dudy a navíc finančně to vyjde levněji ;-) Před odjezdem budeme muset nejprve doplnit výbavu o nějaké to outdoorové vybavení, ale to díky internetovému obchodu https://www.cesky-vyrobce.cz/ nebude žádný problém!

 • Mirka 27.08.23, 15:19

  Rozbalit 7.

 • Mirka

  My jsme loni byli s manželem na Slovensku v Tatrách, ale letos si užijeme dovolenou v Rakouských Alpách. Na internetových stránkách https://www.protrek.cz/outdoorove-obleceni/ jsem nám koupila outdoorové oblečení na lyžování, aby nám na svahu bylo teplo. Už se těším až pojedeme a užijeme si pořádnou lyžovačku, a hlavně místní kuchyni, kterou máme velice rádi.

 • Klára 24.09.23, 23:13

  Rozbalit 8.

 • Klára

  Tohle jsou skvělé rady, jak se správně vybavit na hory. Já jezdím do Krkonoš každý rok s přáteli na chatu, kde si užíváme lyžování i procházky krásnou přírodou. Loni jsem si na zimní dovolenou pořídila na internetových stránkách https://www.vlnenezbozi.cz/vlnene-vesty/ nové vlněné vesty, ve kterých mi bylo teplo za každého počasí.

 • Aneta 19.10.23, 08:24

  Rozbalit 9.

 • Aneta

  Dobrý den, prosím kdo jezdíte nějak pravidelně na lyže do zahraničí, tak poradíte mi kde sehnat cestovní pojištění za nějakou zajímavější cenu?

 • Jiřina 20.10.23, 00:53

  Rozbalit 10.

 • Jiřina

  Cestovní pojištění za výhodných podmínek? To bych dokázala poradit. Zkuste se podívat na online porovnávač pojištění Klik.cz Tam vyplníte pár základních údajů, které to po vás bude vyžadovat, a pak hned vlastně uvidíte nabídky od všech pojišťoven. Když se vám pak bude některá z nich líbit, tak si pojištění budete moci i rovnou online sjednat.

 
Profil blogu
Profil sekce "Aktivní"
Profil blogu
Založen:
8.7.2010 9:27:53

Přístupů:
1320978

RSS:
Toplist