Milujete lyžování? Stále není pozdě vyrazit!

- Milujete lyžování? Stále není pozdě vyrazit!
Rubrika:  Aktivní

Milujete lyžování? Stále není pozdě vyrazit!

27.02.16, 00:00, autor: Maggie
Letošní zima milovníky lyžování rozhodně zklamala. I když ještě není zimnímu období konec, již nyní můžeme říci, že byla s ohledem na sněhovou nadílku skutečně podprůměrná. Mohlo za to nejenom minimum srážek, ale mohlo za to také velmi teplé počasí. A to nejenom v nížinách, ale také na horách. A tak pokud jste si nemohli užít dokonalé lyžování, nezoufejte. Stále ještě není pozdě vyrazit. Ale mimo ČR.

Čtenost -   Diskuze: (3
 

Stačí k našim sousedům Slovákům

Je jasné, že když se mluví o lyžování v zahraničí, většině lidí se logicky vybaví Alpy, stejně jako například Dolomity. Ty ale nejsou jedinými možnostmi, kam může milovník sněhové nadílky a sjezdového lyžování vyrazit. My doporučujeme lyžování v okolí Banské Štiavnice, jelikož zde vás podmínky zcela určitě nezklamou. Právě na tomto místě najdete oblíbený Salamandra resort, který je určený pro všechny nadšence jak do lyží, tak i snowboardu. Logicky nechybí ani dostatečné zázemí třeba v podobě půjčovny, nebo jistota příznivých cen skipasů. Pokud tedy ještě nechcete uklidit své lyže do sklepa nebo na půdu, vyrazte na toto místo.

 

 

Kvalitní výbava je základ

Zkušenému lyžaři asi nemusíme připomínat, že bez kvalitní výbavy by neměl na sjezdovku vůbec vyjíždět. Mezi naprostý základ by měly patřit:

 

 • Pohodlné a dobře padnoucí boty
 • Lyže s nabroušenými hranami
 • Hůlky odpovídající svou velikostí výšce lyžaře

 


Myslet bychom však měli také na hledisko bezpečnostní, které nás nejenom ochrání, ale může nám i zjednodušit jízdu. Kromě helem, které by mělo mít na hlavně každé dítě, je dobré myslet i na další doplňky pro zimní sporty. Jedná se třeba o praktické lyžařské brýle, které nejenom zjednoduší jízdu během chumelení, ale mohou také eliminovat odlesky slunce, čímž nám usnadní celkovou orientaci na svahu. Základem by měla být kvalita spojená s pevností, stejně jako s tím, že se nám dané brýle nebudou mlžit.

 

 

Nezapomeňte se také teple obléknout

Myslete na to, že na svahu budete trávit skoro celý den. Je proto dobré připravit se i na chladnější počasí. Mnoho žen správné oblékání podceňuje a poté si celý zážitek z celodenní lyžovačky výrazně zkazí. Základem by mělo být kvalitní a funkční termoprádlo, kterým vytvoříte první vrstvu vašeho oblečení. Na něho může přijít tričko, které však lze vynechat a využít hned teploučké dámské mikiny. Ty by měly nejenom umět zahřát, ale také odvádět pot od našeho těla. Dále nezapomínáme na bundu a samozřejmě také lyžařské kalhoty. Nepromokavý materiál s dostatečně velkým vodním sloupcem je také základ, který by měl mít každý lyžař i lyžařka.Pozor také na vaše lyžařské boty. Nechávat je na chladném místě může znamenat riziko, že po celé lyžování vás budou studit nohy. Je tedy dobré je alespoň hodinu před cestou na svah prohřát, abyste se obula do teplých, což pomůže udržovat i vaši tělesnou teplotu.

 
Zdroj: TZ, FOTO Shutterstock
 • Jarmila 28.06.19, 20:06

  Rozbalit 1. lyžování

 • Jarmila

  Slovensko je hezké, ale třeba takové Rakousko je podle mě ještě hezčí. Právě tam většinou jezdíme na lyže my. Jediná nevýhoda je teda v tom, že si člověk musí před cestou sjednat cestovní pojištění. Právě to si většinou zařizujeme u https://www.insiacare.cz/ :) Zatím to vždy proběhlo bez problému. :)

 • Hana 15.12.19, 07:09

  Rozbalit 2. Lyžování

 • Hana

  Já také ráda lyžuji. Pořád ale čekám na první sníh, abychom mohli konečně jet. S manželem máme svoje lyže, ale dětem je půjčujeme. Nechci totiž každý rok řešit koupi a prodej lyžáků, tak jim pokaždé půjčuji lyže z https://www.lyze-go-home.cz/ a až jim neporoste noha, tak jim koupíme vlastní lyže.

 • Ivča 25.02.20, 00:54

  Rozbalit 3.

 • Ivča

  Já se právě na lyže chystám příští týden. Konkrétně do Rakouska. Už se hrozně těším. Jen teda asi budu muset zajistit nějaké cestovní pojištění. Jak to tak ale vidím, tak si ho sjednám zase u https://www.ervpojistovna.cz/ tak jako minulý rok.

 
Profil blogu
Profil sekce "Aktivní"
Profil blogu
Založen:
8.7.2010 9:27:53

Přístupů:
753702

RSS:
Toplist