Mikuláš, Ježíšek aneb kdo v Čechách nosí dárky

- Mikuláš, Ježíšek aneb kdo v Čechách nosí dárky
Rubrika:  Zlobivá

Mikuláš, Ježíšek aneb kdo v Čechách nosí dárky

05.12.23, 00:00, autor: Plavovláska
Synek Kryštůfek se kdoví proč bojí Mikuláše. Tedy, nebojí se Mikuláše samozřejmě, ale jeho čertovské suity. A to tak, že hodně.

Čtenost -   Diskuze: (6
 

Posledně zablokoval hrdinně v supermarketu vchod, abych se příchozí nebesko-pekelná trojka nedostala do obchodu a nehrožovala nakupující. Vzpouzejícího jsem ho odvlekla ode dveří, aby mohli občané volně korzovat tam a zpět.

 

Rozhodla jsem se tedy letos, že učiním přítrž nesmyslnému strachu z neexistujících strašidel (ono je dost těch existujících) a že mu vše pečlivě vysvětlím. Proto jsem si se synáčkem Kryštůfkem sedla a dopodrobna mu vysvětlila, jak je to s Mikulášem a čerty, že čerti nejsou čerti, ale například sestřenice Markétka, děsně umazaná a děsně rozchuchaná. 

 

A když už jsme v tom, tak to vezmem jedním vrzem i s Vánoci. Takže si povídáme o Ježíškovi, kdo to byl, a proč v křesťanství nosí dárečky miminko, povídali jsme si o Betlémě, o Ježíškově mamince Marii, o chlévě a o jesličkách.

 

"Dárečky Ježíšek nosí proto, protože on když byl maličký, tak mu dárečky nosila spousta lidí, tak on jim to teď oplácí," vysvětluju a pomalu se snažím ho navést na to, jak je to s těmi dárečky.

 

"Jenže ty už víš, jak je to  s těmi dárečky, on by to Ježíšek sám nezvládal, je to maličké děťátko. Když ti, co chodí po ulicích nejsou čerti, protože náš čert je Markétka, tak ani Ježíšek dárečky nenosí.  Kdo tedy nosí dárečky Kryštůfku? Kdo je nakupuje? No ...?" lehce mi zatrne když se Kryštůfek zamyslí a doufám, že si nedá do souvislosti toho fousatého dospělého muže přibitého na kříži a Jezulátko.

 

"No? Kdo dává dárečky pod stromeček?" Naléhám na synka a mám radost, když se v jeho očích zaleskne blesk poznání. Nu a  miláček jásavě zvolá:

 

"Santa Claus!!!"

 

 

ANKETA: Kdo v Čechách nosí dárky?


Celkem: 54 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Z blogu Plavovláska Archív 2008
 • Iva 04.11.21, 22:41

  Rozbalit 1.

 • Iva

  Ahoj, chtěla bych se tu trochu poradit. Mám dva synovce. Jednomu je 8 a druhému 10. Můžete mi někdo prosím poradit co jim dát na Vánoce?

 • Renata 06.11.21, 19:26

  Rozbalit 2.

 • Renata

  Kupovala jsem pro syna, kterému bylo letos deset k narozeninám terénní auto na dálkové ovládání. Může s ním jezdit venku v terénu nebo i uvnitř. Autíčko je vysoké a má velká kola, takže projede téměř kdekoliv. Má silnou baterii, takže vydrží i dlouho jezdit.

 • Iva 07.11.21, 22:50

  Rozbalit 3.

 • Iva

  To tomu autíčku nevadí, že s ním jezdí venku? Jaké jste prosím vybrala?

 • Renata 09.11.21, 16:23

  Rozbalit 4.

 • Renata

  Tomu autíčku nevadí vůbec nic. U nás dostává opravdu zabrat a pořád jezdí a jezdí. Podívejte se na model https://www.rcobchod.cz/produkty/mz-climb-supersilny-crawler-1-14-modry-P86632.html

 • Marcela 29.11.21, 22:50

  Rozbalit 5.

 • Marcela

  Letos se mi podařilo vybrat opravdu pěkný dárek pro mého malého syna, který dlouho mluvil o tom, že by chtěl hodinky jako má tatínek, tedy chytré hodinky. Vybrala jsem mu proto chytré hodinky https://www.smartomat.cz/smartomat-kidwatch-sm20s-modra/ , které jsou dělané přímo pro děti.

 • Adam 02.12.21, 23:25

  Rozbalit 6.

 • Adam

  Doporučíte mi někdo prosím dárek pro syna pod stromeček, kterému je 10 let?

 
Profil blogu
Profil sekce "Zlobivá"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:49

Přístupů:
1885036

RSS:
Toplist