Mikuláš, Ježíšek aneb kdo v Čechách nosí dárky

- Mikuláš, Ježíšek aneb kdo v Čechách nosí dárky
Vyšlo v blogu:  Plavovláska

Mikuláš, Ježíšek aneb kdo v Čechách nosí dárky

07.12.08, 11:36, autor: Plavovláska , Hodnocení: -
Synek Kryštůfek se kdoví proč bojí Mikuláše. Tedy, nebojí se Mikuláše samořejmě, ale jeho čertovské suity. A to tak, že hodně.

Čtenost -   Diskuze: (7
 

Posledně zablokoval hrdinně v supermarketu vchod, abych se příchozí nebesko-pekelná trojka nedostala do obchodu a nehrožovala nakupující. Vzpouzejícího jsem ho odvlekla ode dveří, aby mohli občané volně korzovat tam a zpět.

 

Rozhodla jsem se tedy letos, že učiním přítrž nesmyslnému strachu z neexistujících strašidel (ono je dost těch existujících) a že mu vše pečlivě vysvětlím. Proto jsem si se synáčkem Kryštůfkem sedla a dopodrobna mu vysvětlila jak je to s Mikulášem a čerty, že čerti nejsou čerti, ale například sestřenice Markétka, děsně umazaná a děsně rozchuchaná. 

 

A když už jsme v tom, tak to vezmem jedním vrzem i s Vánoci. Takže si povídáme o Ježíškovi, kdo to byl, a proč v křesťaství nosí dárečky miminko, povídali jsme si o Betlémě, o Ježíškově mamince Marii, o chlévě a o jesličkách.

 

"Dárečky Ježíšek nosí proto, protože on když byl maličký, tak mu dárečky nosila spousta lidí, tak on jim to teď oplácí," vysvětluju a pomalu se snažím ho navést na to, jak je to s těmi dárečky.

 

"Jenže ty už víš, jak je to  s těmi dárečky, on by to Ježíšek sám nezvládal, je to maličké děťátko. Když ti co chodí po ulicích nejsou čerti, protože náš čert je Markétka, tak ani Ježíšek dárečky nenosí.  Kdo tedy nosí dárečky Kryštůfku? Kdo je nakupuje? No ...?" lehce mi zatrne když se Kryštůfek zamyslí a doufám, že si nedá do souvislostí toho fousatého dospělého muže přibitého na kříži a Jezulátko.

 

"No? Kdo dává dárečky po stromeček?" Naléhám na synka a mám radost, když se v jeho očích zaleskne blesk poznání. Nu a  miláček jásavě zvolá:

 

"Santa Claus!!!"

 

 
 • Neregistrovaný 10.12.08, 21:49

  Rozbalit 1. je pěkný

 • Neregistrovaný

  je pěkný

 • Neregistrovaný 13.12.08, 15:47

  Rozbalit 2. mikuláš

 • Neregistrovaný

  to je mega hrube :D:D a ja vim že se to stalo takže to nenní žádná vymyslená ae opravdová:D.....

 • Martina 06.11.22, 21:11

  Rozbalit 3.

 • Martina

  Doporučíte mi někdo prosím dárek pro přítele na Vánoce? Těžko se mi vybírá... nemáme moc žádné koníčky, nejvíc nás baví tak ležet a dívat se na filmy, ale tam toho asi moc nevymyslím..

 • Eva 12.11.22, 09:25

  Rozbalit 4.

 • Eva

  Co projektor máte? Já jsem s tím příteli udělala ohromnou radost, když jsem mu ho koupila. Byl z toho tehdy dost nadšený.

 • Martina 18.11.22, 00:27

  Rozbalit 5.

 • Martina

  Tak to se přiznám rovnou, že to by mě samotnou asi ani nenapadlo. Jak velký obraz to dokáže udělat? Kde jste to koupila a hlavně by mě taky zajímalo za kolik se vám to podařilo koupit?

 • Eva 21.11.22, 00:01

  Rozbalit 6.

 • Eva

  Koupila jsem projektor https://www.1obchod.com/142-led-mini-projektor-h80.html , který zvládne udělat obraz až 1,8 metru a je ostrý. Projektor navíc váží jen půl kila, takže je super i na přenášení.

 • Jarka 05.12.22, 22:11

  Rozbalit 7.

 • Jarka

  U nás nosí dárky jedině ježíšek a letos bude opravdu štědrý. Nakoupila jsem totiž na stránkách https://www.armodd.cz/ chytré hodinky za dobrou cenu. Vybrala jsem je pro jejich nabídku funkcí.

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Upečte si ten nejchutnější Den dětí

Blíží se Den dětí a s ním je vždy spojena spousta zábavy a oslav. Vymyslete pro své děti tentokrát něco originálního a nezapomenutelného. Upečte si společně s vašimi ratolestmi dobrotu na oslavu jejich dne. Hera přichází se speciálními dětskými recepty, které potěší každý mlsný jazýček.
autor
O autorovi
autor
autor

Společně o všem :)
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Plavovláska"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 11:25:37

Přístupů:
243522

RSS:
Toplist