Maturita pro kuchaře

- Maturita pro kuchaře
Vyšlo v blogu:  Plavovláska

Maturita pro kuchaře

23.02.17, 08:11, autor: Plavovláska , Hodnocení: -
Tak nám budou maturovat z matematiky téměř všichni :)

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Jen kratičkou poznámku:

 

Už dlouho si myslím, že kredit maturity klesl na bod mrazu. Nemá žádnou hodnotu a úroveň. Maturuje se z předmětů jako "Koukání z okna" a "Sakraaspoňněcořekni". Když nabíráte člověka s maturitou do práce ani nevíte, jestli umí psát česky a přepočítat si výplatu :( Je mi to líto, ale je to tak!

 

Maturita by mělo být něco, co není dosažitelné pro houpací koně a plyšové zajíčky. Zatím to tak ale, bohužel, je. Vznikly podivné obory - jako zahradník s maturitou, kuchař s maturitou a nevím jestli i horník s maturitou. Já těmto oborům neberu to, že musí něco umět, ale rozhodně by se jejich zkouška neměla nazývat maturitou. A pokud ano, tak tedy ať skládají skutečnou maturitu!

 

Bojuje se tady proti tomu, aby musel kuchař dělat stejnou maturitu z matematiky jako gymnazista. Ale já s tím nesouhlasím! Pokud chce kuchař MATURITU, měl by ji skutečně složit a absolvovat takovou, jaká je. Přece nemůže být stejně ohodnoceno maturování "Z míchání smetanové omáčky" a  z diferenciálních rovnic?

 

Náš matikář na gymplu říkával, že s matematicko-fyzikálními tabulkami odmaturuje z matematiky i průměrně inteligentní jezevčík. Já s tím dodnes souhlasím.

 

Ať mají kuchaři, zahradníci, houslisté, popeláři a další své označení pro středoškolskou zkoušku. Například ji označme jako zkoušku Mistrovskou, tedy že jsou mistry ve svém oboru. Ale neberme význam maturitě!

 

y^{m}=\sum _{{k=1}}^{P}x^{k}\sum _{{j=1}}^{N}y^{j};m>P>N

 

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Svatý Medard aneb Medardova kápě

Medardova kápě čtyřicet dní kape ....
autor
O autorovi
autor
autor

Společně o všem :)
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Plavovláska"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 11:25:37

Přístupů:
184092

RSS:
Toplist