Manželky

- Manželky
Vyšlo v blogu:  Za zrcadlem

Manželky

29.10.14, 14:32, autor: Morisa , Hodnocení: -
Být manželkou není zrovna snadná věc – to ví většina z nás. A přitom když jsem se vdávaly, jsem si to představovaly docela jinak. No, a pak nás dostihla krutá realita všedního života.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Jsem manželkou, jsem matkou a taky jsem velkou fanynkou Táni Keleové-Vasilkové. Proto když jsem zjistila, že právě od téhle autorky vychází jeden z jejích starších titulů, který se dočkal překladu do češtiny až nyní, byla jsem nanejvýš potěšená. O to pak, víc, že se jedná o Manželky.

 

Manželky jsou příběhem o čtyřech ženách, nerozlučných kamarádkách z gymnázia, které jsou poprvé krutě dostižené realitou. Ivana, Diana, Michaela a Martina jsou každá docela jiná, přesto je spojuje jedno: bezútěšná realita všedního života.

 

Ivana, která se bojí po mateřské opustit bezpečí paneláku a přestože je pořád sama, práce ji neláká. Nechce se stát tou uřícenou ženou, která nestíhá ani práci a ani rodinu.

 

Diana si krátce po svatbě taky nepředstavovala, že za pár let bude čekat čtvrté dítě, že bude unavená, vyčerpaná, napohled stará. Kdyby jí to byl někdo řekl, nevěřila by mu – měla jiné představy.

 

Michaelu by zase nikdy nenapadlo, že si její manžel najde jinou, mladší a hezčí, za kterou ji vymění. Nenapadlo by ji, že zrovna ona bude tohle prožívat, že bude opuštěná, a že její jedinou útěchou bude lahev vodky.

 

A Martina, jediná, která se nevdala a nemá děti? Tenkrát když říkala, že to pro ni nic není, že žádný nesplňuje její ideál, by si asi těžko pomyslela, že za pár let bude závidět každé novopečené mamince.

 

Takhle by se dal v kostce shrnout život všech čtyřech hrdinek. Na první pohled docela obyčejné osudy, jenže to je jen špička ledovce. Na ten druhý pohled vám dojde, jak i takový všední život může být neobyčejný a co se v něm skrývá za dramata. Každá měla představy o výjimečném životě, které záhy rozdrtila nekompromisnost reality – jsou uvězněné ve stereotypní skutečnosti. Přesto se každá z těch žen se se svou rolí po svém vypořádává, každá jinak roste, a každá se jinak pere s nepřízní osudu.

 

Věděla jsem, že mě Manželky nezklamou, no že budou takhle našlapané, to mě nenapadlo. Jsou procítěné, jsou opravdové, jsou o životě – přesně jako všechny autorčiny knihy. Manželky si zaslouží čestné místo v mojí knihovně a už teď se těším, až se do nich znovu začtu.

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Cestování s dětmi

Dovézt bezpečně celou rodinu do vaší prázdninové destinace má nejvyšší prioritu. Ujištění, že všichni cestující mají stále zapnuté bezpečnostní pásy, a zkontrolování, že děti jsou bezpečně připoutány ve vhodných dětských autosedačkách, zajistí, že začátek vaší dovolené proběhne v klidu a bez problémů.
autor
O autorovi
autor
autor

Obyčejná holka, která se občas ráda podělí o to, co se jí vloudí do hlavy :)
další články autora
Další články autora
další články autora
  • Knížky o náctiletých hrdinkách jsou většinou cílené na náctileté čtenářky. No občas se stane, že taková knížka...
  • Jestli má člověk duši nebo nemá, o tom už se dlouho vedou spory. Jedni věří, že ano, druzí zase tvrdí, že je t...
  • Na tohle téma jsou v podstatě jen dva názory – dvě skupiny lidí. Jedni jsou zapřisáhlými odpůrci a ti druzí za...
  • Erotická literatura je mezi námi ženami v poslední době opravdu oblíbená. No, některé z nás ale mají rády i ně...
  • Jelikož jsme tvorové společenští, je jasné, že se velká část našeho života točí kolem vztahů. Ty jsou pro nás ...
Profil blogu
Profil blogu "Za zrcadlem"
Profil blogu
Založen:
8.6.2013 11:26:22

Přístupů:
15674

RSS:
Toplist