S kouzlem začneme tak, že se při procházce nebo cestě domů z práce, poohlédnemé po peříčkách. Já vím, ono je dost těžké v dnešní době sehnat ptačí pírka, ale když si dáte práci, tak je najdete. Hlavně když budete mít štěstí, protože ono vlastně i to, že se vám podaří najít tři pírka siganlizuje, že máte štěstí.
Pro naše potřeby čím menší a lehčí pírka, tím lépe.
Doma pak o masopustním víkendu otevřete okno, budete intenzivně myslet na to, jak se vám bude po celý rok dařit.
Vypusťte nebo vyhoďte první peříčko z okna a ptejte se na své zdraví. Pokud letí, budete zdraví - ze spůsobu letu pak můžete usuzovat na případné zdravotní komplikace.
Druhé peříčko je pírkem Lásky. Ptejte se na lásku, jestli máte, tak jestli vydrží a pokud někoho hledáte, tak se ptejte, jestli najdete - a opět pokud letí, je všechno v pořádku. A opět, podle způsobu letu můžete vytušit, jaké přemety vás v lásce čekají.
Třetí peříčko je pírkem Peněz a Majetku. A opět se ptejte, jak se vám v této oblasti bude dařit a podle způsobu letu pírka usoudíte, jak se budete mít :)
Pokud některé pírko nepoletí a padne dolů, tak v té oblasti budete mít tento rok smůlu.