Magické berličky

- Magické berličky
Rubrika:  Tajemná

Magické berličky

12.09.09, 00:01, autor: Kurumi
Rozprava o pomůckách při provozování magie

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Magické berličky

V dnešní době se na světě vyskytuje spousta informačních zdrojů, které se zabývají magií, nebo se ji snaží různě vysvětlit, či popřít. Je tedy nevyhnutelné, že dříve či později narazíme na známé klišé, zaklínadla, amulety symboly. Instinktus racionalis nám říká, že slovo nebo symbol nemůže mít žádnou moc a v tomto případě nám to obvykle říká zcela správně.

 

 

Slova

Slovo jako tokové moc nemá, nicméně nám může v mnoho pomoci. Vykřikování paslov, nepocházejících z žádného jazyka samozřejmě ne, ale pokud přesvědčíme svou mysl, aby na dané slovo vykonala jakýsi úkon, můžeme toho využít. Takovéto slovo pak nazýváme berličkou. Stejně jako vojákovi nohy vycvičené těžkým drilem mrští tělem na zem pokaždé, když voják uslyší „k zemi“, může se naše mysl soustředit na oheň pokaždé, když křikneme „oheň“. Slova tedy můžeme užívat ke zlepšení naší koncentrace na cíl a to nejlépe v okamžiku uvolnění energie, kdy je výkřik posledním impulzem našemu podvědomí. Ono nesmyslné mumlání nejspíš vzniklo nepochopením slov z neznámých jazyků, jako je latina, či hebrejština. Použití slov, která naše okolí nezná, může být užitečné a dodává to určitý pocit vážnosti tomu, co děláme. A toto vážnost je taktéž magickou berličkou, neboť moc roste s vírou v moc. Na druhou stranu my musíme rozumět slovům, co používáme.

 

 

Symboly

Když se Einstein snažil soustředit na své úvahy o vesmíru, nakreslil na papír symbol lambda a podíval se na něj, v tom okamžiku se mu vybavily všechny potřebné myšlenky. Ti pozornější z vás již nepotřebují další vysvětlení. Symbol stejně jako slovo může zlepšovat naši koncentraci, jde jen o to vytvořit správnou asociaci v našem podvědomí. Samozřejmě existují symboly, které přejímají svou moc, prostřednictvím svého tvaru, tzv. tvarové zářiče, tedy jakési antény, nebo prostřednictvím do nich vložené víry. Řada symbolů je doopravdy starých, ale jejich význam se v průběhu věků měnil, některé symboly mají v různých náboženstvích různé významy. Pokud se tedy rozhodnete ve větší skupině použít symbol, ujistěte se, že pro všechny má stejný význam, jinak je jako berlička pro každého zvlášť, ale ne pro skupinu.

Neopomenutelným faktorem je i obřadnost, která přichází spolu se symboly.

 

 

Amulety

Amulety jsou jistě ohrané téma. Amulet je předmět, kterému jeho majitel propůjčil určitou moc, ano majitel. Nelze vytvořit fungující amulet, pro člověka, který se na jeho tvorbě nijak nepodílel. Amulet je v jakési resonanci s tím, kdo ho nosí. Jeho moc je tedy jen, tak velká jakou moc má ten, kdo ho drží. Nicméně i amulet nás může naplňovat potřebnou jistotou.

 

 

Herectví

Zajímavou berličkou je jisté přehrávání. Pokud jakýkoli účinek kouzla dokreslíme slušným hereckým výkonem. Přesvědčíme své okolí, aby více věřilo. Víra jako taková je na hranici berličky a skutečné magie, je tedy užitečná a mnohdy nezbytná. Není samozřejmě míněna víra v boha nebo bohy, ale víra ve vlastní moc.

 

 

Prostředí

Víru nám dodává téměř cokoli, když věříme, že stojíme na magickém místě, jde nám vše snadněji; když věříme v moc luny, jsme mocnější za úplňku. Stejně tak můžou někomu pomoci bouře, nebo jiné projevy počasí. Velice často nám pomůže tma, tma odstraňuje zbytečné optické vjemy a pomáhá nám dosáhnout větší pohodlnosti. Tma je i vhodné místo je samozřejmě velice obřadná.

 

 

Obřadnost

Sloučíme-li všechny berličky dohromady, dosáhneme obřadnosti, což je asi největší berlička ze všech. Pokud to co děláme, děláme tak, že splňujeme představu ostatních lidí o tom, jak to celé má vypadat, začnou věřit v naši moc, čímž nám nevědomky dodávají energii. Vše může vést až k vytvoření davové psychózy, která násobí schopnosti všech zúčastněných, neboť všichni věří, že dokážou, co potřebují, a tak svému podvědomí posílají mocné pokyny.

 

 

Závěrem

Na začátku tohoto článku je vysvětleno, proč jsou zaklínadla, symboly a obřady nesmyslné, pak je vysvětleno jaký mají smysl. Nejedná se však o rozpor, je třeba si uvědomit, proč vše toto používáme, jedině pak to můžeme považovat za užitečné. Proto všechny berličky používejte tak, jak je to pohodlné vám, či jak to pro vás vyžaduje zbytek skupiny, ideálně najděte kompromis.

 

K popsání všech magických berliček, by bylo třeba napsat knihu, cílem tohoto článku je, aby každý pochopil, co je pouhá berlička, když ji uvidí. Mnoho lidí má totiž své vlastní berličky, proto někdo používá toto, jiný tamto. Nejlepší je vytvořit si vlastní berličky, nemá však smysl ty své vnucovat ostatním.

 

 

 
 
Profil blogu
Profil sekce "Tajemná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:16

Přístupů:
2237250

RSS:
Toplist