Madonin komplex

- Madonin komplex
Rubrika:  Zdravá

Madonin komplex

07.08.17, 00:00, autor: Plavovláska
U některých mužů, kteří asistovali u porodu se stává, že přestávají pociťovat sexuální touhu. Tato ztráta touhy se týka však výhradně manželky. Nazývá se to "Madonin komplex".

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Takový muž, který byl přítomen porodu, se přestává na svou ženu dívat jako na milenku, ale vnímá ji pouze jako rodičku - matku svého dítěte. Většinou tento stav po nějaké době odezní, ale páry, které na toto nejsou připraveny, se s tím težce potýkají. Muž si po nějakém čase najde milenku a nezřídka tato situace končí rozvodem. Což by vysvětlovalo velké množství opuštěných maminek s dětmi do jednoho - dvou let.

 

Je proto otázkou, zda dnešní nuceni mužů, aby se porodů zúčastňovali, je na místě. Tradičně muž u porodu neměl co dělat. Od rodičky byl vyháněn a na závěr, až bylo po všem, mu přinesla porodní bába ukázat umyté miminko zabalené v povianu. Mohl nahlédnout i na rodičku, která už byla přikryta peřinami a sice zmožena a propocena, ale nikoliv zakrvácena a znetvořena porodními bolestmi, ležela úhledně na polštáři.

 

Je pravdou, že ženy rodily doma a měly kolem sebe ve chvíli porodu kromě porodní báby, kterou osobně znaly, ještě sousedky a další ženy z rodiny. Tedy v této obtížné životní situaci nebyly samy. To se ztratilo v okamžiku, kdy se porody přenesly do nemocnic.

 

Většina z nám nemocnici vnímá velice negativně a necítíme se tam dobře. Je nám zle, máme porodní bolesti a kolem nás jsou zcela neznámí lidé, kteří se mnohdy chovají neprofesionálně až k pláči. Rodička se pak mnohdy oprávněně může cítit jen jako kus masa na běžícím pásu. Samotný porodní stres se pak neúměrně umocňuje.

 

A toto všechno je zřejmě důvod, proč si přejeme mít někoho blízkého na porodním sále. Proto přišel na řadu manžel, jakožto osoba nejbližší. Ale tady nám vyvstává otázka, zda původní tradiční uspořádání - tedy vyloučení mužů od porodů je vlastně nechránilo před traumatem.

 

 

Jak se lidé vyrovnávají?

Mnoho párů udává, že si vyhovují ve všech ostatních oblastech - finance, péče o rodinu, výchova dětí, jen ta sexualita drhne. A tak to moc neřeší a pokud ano, tak většinou ne právě nejlépe, kdy si žena začne sex vynucovat. Čím více se však snaží, tím menší chuť má partner na sex a dochází k opačnému efektu.

 

Bezpochyby je třeba spolu začít co nejdříve sexuálně žít. Prostě proto, že sexualita do párového soužití patří a je jedním z pilířů vztahu. Ale v této oblasti se musí postupovat velmi opatrně. Po malých krůčcích. Nejdříve je potřeba si uvědomit, že muž za svou ztrátu touhy nemůže. Je traumatizovaný a zlobit se na něj, že neprovozuje sex je totéž, jako se zlobit na člověka se zlomenýma nohama, že neběhá stovku.

 

Je potřeba trpělivost a čas, který můžete vyplňovat drobnými něžnostmi. Do sexu nenuťte sebe ani partnera. V tomto případě je čas na vaší straně, protože v naprosté většině Madonin komplex po určité době odezní.

 

Archív 11/2009

 

ANKETA: Máte zkušenost s Madoniným komplexem?

Zdroj: Archív 2009
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
2129188

RSS:
Toplist