Liposukcí neshodíte přebytečná kila ani „pivní břicho“

- Liposukcí neshodíte přebytečná kila ani „pivní břicho“
Rubrika:  Krásná

Liposukcí neshodíte přebytečná kila ani „pivní břicho“

25.08.21, 00:00, autor: Michaelle
Liposukce patří k velmi běžným zákrokům v estetické medicíně. Ale i tak patří k procedurám, o kterých „koluje“ mnoho mýtů a otázek. Jako je například: Shodím liposukcí přebytečná kila? Je výsledek hned vidět? Zmizí mi celulitida… apod. MUDr. Jakub Miletín z Perfect Clinic prozradí to, co je důležité k tomuto zákroku vědět.

Čtenost -   Diskuze: (8
 

Liposukce není dieta
Nejčastější otázkou bývá, zda lze liposukcí zhubnout. „Ano, lidé „zhubnou“, ale více než na váze je výsledek vidět v zrcadle. Tento zákrok je především o formování postavy. Rozhodně liposukce není řešením pro lidi s obezitou, kteří se před tím nesnažili o shození kil dietou či pohybem. Vhodným kandidátem na liposukci je člověk, který dosáhl své „ideální“ váhy. A již se snaží zbavit pouze přebytečných tukových polštářů, kterých se nelze zbavit běžným cvičením či dietou,“ vysvětluje MUDr. Jakub Miletín z Perfect Clinic.

 

Pomůže liposukce s celulitidou?
Liposukce není metoda určená pro léčbu “pomerančové kůže”. Zbaví podkožního tuku, někdy trochu zpevní podkožní tkáň vlivem jizvení. Kůži liposukce příliš nepomůže, naopak, pokud kůže není dostatečně elastická, může se vlivem nedostatku tukové tkáně vrásnit a celulitidu připomínat. U vláčné a elastické kůže, kdy pomerančovou kůži podmiňuje především lipedém, tedy problematický polštář podkožního tuku, může liposukce pomoci. Vždy je třeba se podrobně poradit s plastickým chirurgem.

 

Odrovná liposukce tuky navždy?
Lákalo by říci: „Ano, tukové buňky budou navždy pryč”, ale je zde jedno důležité „ale“. Průměrný člověk má kolem třiceti miliard tukových buněk. Tyto buňky střádají nebo uvolňují tuk a podle toho se zvětšují nebo zmenšují. Pokud přibíráme na váze, tuková buňka se plní tukem, až dosáhne přibližně čtyřnásobku své normální velikosti. Více se zvětšit nemůže a pokud zvýšená nabídka tuku trvá, rozdělí se na dvě. A tak pořád dál a dál. Naopak to bohužel nefunguje. I když sportem a dietou většinu tuku shodíme, počet buněk zůstane stejný, jen budou prázdné čekat na nabídku tuků.


„Liposukce odstraňuje tukové buňky v cílených oblastech. Vzhledem k výše řečenému, pokud bude pokračovat zvýšený kalorický příjem, může být její efekt dočasný, nejprve dojde ke zvětšení zbylých tukových buněk a následně ke zvýšení jejich počtu. Nicméně opětovné tloustnutí po liposukci trvá déle než po zhubnutí dietou a pohybem. Nejlépe je ale na liposukci navázat vyváženým kalorickým příjmem a výdejem a nový tvar těla si udržet,“ říká MUDr. Jakub Miletín. Liposukce je tedy ideální metoda pro lidi, kteří umí dodržovat správný životní styl.

 

Je výsledek liposukce vidět hned?
Liposukce je invazivní zákrok. V prvních týdnech proto bývá v operovaných místech otok a výsledek tak není vidět hned. Důležité je nosit kvalitní kompresní prádlo.  Kontrola po zákrocích bývá nejčastěji po čtrnácti dnech a následně po šesti týdnech, když již můžeme hodnotit efekt, který se ale ještě v průběhu další doby mění. Teprve po třech až šesti měsících je efekt trvalý.

 

Bolí to?
Pooperační bolesti po liposukci lze tlumit analgetiky, kompresním prádlem a klidovým režimem. Pro pacienty, kteří mají přesto z bolesti obavy, je vhodná metoda Body Jet nebo Water Jet, tedy liposukce asistovaná vodním paprskem. Tkáň je zde rozrušována proudem vody s obsahem anestetika. Tento druh liposukce je šetrnější ke tkáním a míří přímo na postižené místo, poškození tkáně tak není rozsáhlé a hojení je mnohem rychlejší a téměř nebolestivé.Pomůže liposukce na mužské „pivní“ břícho?

Mnoho mužů podstupuje liposukci. Je však potřeba brát v úvahu odlišné rozložení tuku v mužském těla. Vypouklý “pivní pupek” je podmíněn ukládáním tuků uvnitř břišní dutiny, mezi útrobami. A zde odsávat nemůžeme, liposukce pracuje pouze s podkožním tukem. Zjednodušeně lze říct, že aby pomohla liposukce, musíte být schopni danou partii stisknout v ruce. Muži si nejčastěji nechávají odsávat boky nebo partie nad hýžděmi. Proti nitrobřišnímu tuku pomůže pouze zdravý životní styl a pohyb.

 
Zdroj: TZ
 • Radka 25.09.21, 01:25

  Rozbalit 1.

 • Radka

  Já jsem strašně ráda, že mně se podařilo zhubnout zcela přirozeně. Byl to ovšem běh na dlouhou trať. Stálo to za to. Cítím se teď určitě mnohem lépe. Jediná nevýhoda je, že mi teď zbyla doma spousta oblečení, které mi už je prostě velké. Asi ho zkusím rozdat. Nebo teď si tak říkám, jestli z toho něco nevytěžit a neprodat ho třeba přes https://www.onlinesekac.cz/

 • Katka 27.10.21, 15:32

  Rozbalit 2.

 • Katka

  Potřebovala bych slyšet od někoho, kdo má za sebou liposukci, jestli se mu tak podařilo vymodelovat tělo podle představ?

 • Alžběta 29.10.21, 22:24

  Rozbalit 3.

 • Alžběta

  Pokud mám mluvit sama za sebe, tak já jsem s liposukcí moc spokojená. Nechala jsem si udělat liposukci vodním paprskem, která pro tělo není tak náročná jako klasická liposukce a tělo se z toho nedává tak dlouho dohromady.

 • Dana 30.10.21, 20:40

  Rozbalit 4.

 • Dana

  Holky také jsem byla na liposukci vodním paprskem v Praze https://www.perfectclinic.cz/novinky/tvarovani-tela-vodnim-paprskem/ Odešla jsem úplně mega spokojená. Konečně mé tělo vypadá tak, jak jsem si to dlouho představovala.

 • Eva 05.05.22, 01:02

  Rozbalit 5.

 • Eva

  Já bych potřebovala hubnout. Chtěla bych hubnout zdravě a také rychle. Dost přemýšlím o pořízení posilovacího stroje domů ke zdravému hubnutí. Co myslíte, že je tak nejlepší?

 • Veronika 09.05.22, 12:17

  Rozbalit 6.

 • Veronika

  Nechodila jste před tím třeba do posilovny? Že by jste mla něco vyzkoušené? Já jsem před tím chodila pravidelně na běhací pás, a tak jsem si ho koupila domů, abych mohla cvičit a běhat pravidelněji.

 • Eva 11.05.22, 23:19

  Rozbalit 7.

 • Eva

  Už jsem o něm také přemýšlela. Podle čeho jste ho vybírala? Třeba bych se mohla i nechat inspirovat, jestli jste si vybrala cenově dostupný a kvalitní.

 • Veronika 18.05.22, 00:27

  Rozbalit 8.

 • Veronika

  S tím jak vybrat dobře běhací pás mi pomohlo, když jsem důkladně nastudovala stránky obchodu https://www.fitham.cz/jak-vybrat-bezecky-pas a nakonec jsem vybrala pás https://www.fitham.cz/trinfit-gara-t700i-elite s nosností 150 kg.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1574260

RSS:
Toplist