Léto v kostýmku a bez kalhotek

- Léto v kostýmku a bez kalhotek
Rubrika:  Krásná

Léto v kostýmku a bez kalhotek

17.06.19, 00:00, autor: Rozkošná
Pomalu nám začínají velká tepla a některé z nás budou muset trpět v business outfitu a držet dekórum za jakéhokoliv počasí. Většina kanceláří je sice klimatizovaná, ale přesto se vedru nevyhneme - například na služebních cestách, přesunu do práce či v případě havárie klimatizace.

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Není také vyloučeno, že máte kolegy, kteří klimatizaci nesnesou nebo jim způsobuje zdravotní potíže a proto ji můžete používat jen krátkodobě. Pojďme si tedy říct pár tipů, jak přečkat vedro bez jakékoliv újmy na image a prohřeškům proti etiketě.

 

Celkově začněte svoje oblečení ladit více do světlých tónů. V létě se běžně toleruje, když vyměníte kostýmek za kombinaci halenky a sukně. Pokud to u vás v práci neplatí, zvolte tenký světlý kostým z přírodního materiálu. Sako si často sundávejte a noste ho jen v nejnutnějších případech. Halenky si vybírejte pouze ze 100%  přírodních materiálů. Etiketa nařizuje zakrytá ramena, takže bez rukávů se neobejdete, ovšem maličko ošidit ji můžete malými rukávky křidélkového střihu. Vlk se tak nažere a koza zůstane celá.

 

Lépe vám v parnu poslouží vzdušná sukně než kalhoty. Sukně by také měla být z bavlny nebo lnu, ale tady pozor na mačkavost. Jsou-li poměry u vašeho zaměstnavatele striktní, zvolte raději tenkou syntetiku volnějšího střihu.  Nejkratší možná délka je ke kolenům.

 

Letním prokletím jsou punčochy. V tomto případě je bohužel etiketa nekompromisní. Záchranou mohou být punčochy ve spreji, ale tady opět záleží na přístupu vašeho zaměstnavatele. Někde se tato varianta netoleruje. Pokud si nejste jistá, raději buďte konzervativní. Punčochové kalhoty na nějaký čas odložte stranou a pořiďte si samodržící punčochy a punčochy na podvazkový pás. Tady je v zásadě jedno, kterému typu dáte přednost. Podvazkové pásy mají výhodu v tom, že si můžete být jistá, že se vám punčocha nesklouzne po noze dolů a nezpůsobí vám tak nepříjemné faux paux. Je-li opravdu velké teplo, nechte doma kalhotky.  

 

Lodičky můžete vyměnit za střevíčky na podpatku s uzavřenou špičkou, pozor opravdu musí být uzavřená. Etiketa nedovoluje bílé boty, platformy ani klíny tj. francouzské podpatky. Pohodlí si můžete zvýšit, když si vyberete boty s děrovaným povrchem nebo průstřihy.

 

Líčení a účes také uzpůsobte parnému počasí. Pokud máte dlouhé vlasy, stahujte je do culíku nebo si čeště drdol. Je to elegantní a uleví se tak vašemu krku. Pokud je to možné, nepoužívejte v létě make-up, ale pouze pudr. Službu vám udělají tělové pudry a tělové spreje. Mějte stále v kabelce vlhčené kapesníčky. Koupíte je v každé drogerii a ideální jsou ty určené na miminkovské prdelky. V případě potřeby s jejich pomocí setřete rozteklé líčení, osvěžíte si tvář či se zbavíte nechtěného potu.

 

Nezapomínejte si do kabelky přidat také deodorant. Pokud vyrážíte na služební cestu nebo vás čeká obzvláště náročný den, vezměte si náhradní halenku. Díky vlhčeným kapesníčkům, deodorantu a pudru se pak kdykoliv můžete z upocené ženy stát opět svěží lady. Do kanceláře se vám může hodit také minerální voda ve spreji určená k osvěžení obličeje.

 

A na závěr něco pozitivního -  můžeme děkovat za to, že jsme ženy, protože muži se obleku nezbaví ani v nejparnějším létě.

 
Zdroj: Archív 2008
 • EnW 23.06.10, 21:45

  Rozbalit 1.

 • EnW

  Tomu říkám kalhotky: http://www.autodiba.cz/cstring

 • Eva 05.08.10, 09:10

  Rozbalit 2. divné kalhoty

 • Eva

  No, tak to musí ale pěkně tlačit! Fuj.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
2104749

RSS:
Toplist