Láska k tělu – kde se bere a jak s ní pracovat?

- Láska k tělu – kde se bere a jak s ní pracovat?
Rubrika:  Krásná

Láska k tělu – kde se bere a jak s ní pracovat?

13.01.22, 00:00, autor: Michaelle
Dokážete ocenit své křivky, anebo se neustále kritizujete? Každá z nás má k sobě specifický vztah, bohužel ale většina z nás negativní. Proč se tedy nemáme rády a nepřistupujeme k sobě s láskou? Vždyť, v našem vlastním těle budeme po celý život, proč si tedy “společnou” cestu nezpříjemnit?

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Zdrojem sebelásky je naše dětství

 

“Již v útlém dětství se formuje náhled na naše tělo a to primárně díky výchově našich rodičů,” říká o zrodu sebelásky Lenka Černá, koučka a partnerka kampaně Dove Objev svoji krásu. Kromě toho, může na nás také působit okolí, prarodiče, škola, přátelé i první partneři, ke kterým chováme specifický vztah. Pokud tedy nemáte ráda vlastní tělo, zkuste se nejdříve zamyslet nad tím, od jaké chvíle? Byly ve vašem dětství okamžiky, kdy jste slýchávala negativa na vlastní postavu? Neposmívali se vám spolužáci? Udělejte si drobnou revizi vašeho dětství z hlediska vnímání sebe a vašeho těla. Zcela jistě zjistíte, že jste již v této době prožívala nepříjemné momenty. A ty jsou kořenem pro vznik vašeho náhledu na sebe v současnosti.

 

Zapomeňte na fyzický ideál

 

Chcete mít 55 kilogramů, vysportovanou postavu a nemít na sobě  ani gram tuku? Mnohdy si stanovujeme ideály fyzické krásy, které nejsou reálné. A ty nás poté zbytečně zatěžují. Uvědomte si, že jediný ideál krásy máte sama v sobě. Nemůžete sebe srovnávat s ostatními, protože každý jsme individualitou.” Vlastní ideál získáte pouze láskyplnou cestou tak, že k sobě budete citlivá a budete respektovat vaše tělo, možnosti a potřeby,” navádí Lenka Černá. Hladovění, přílišné fyzické dření anebo negativní bičování sebe vás k nalezení vlastního ideálu nedovedou. Slibte si, že na sebe budete hodná a místo nadávek budete poslouchat potřeby vlastního těla. Dodávejte mu tu nejkvalitnější potravu, hýčkejte jej péčí o sebe a v neposlední řadě mu dejte dostatek relaxace.

 

Podporujte svou lásku k tělu

 

Pokud chcete cítit skutečně zdravou lásku k vlastnímu tělu, budete se muset stát sama pro sebe koučem i nejlepší kamarádkou zároveň. Co to znamená? Nezapomínejte na každodenní sebemotivaci a naučte se také praktickému mentálnímu tréninku. Jak na to? Tak například, sepište si, co se vám na vlastním těle líbí. Tento seznam si nalepte na zrcadlo v koupelně a každý den si připomínejte, v čem jste krásná. Zároveň se motivujte každodenní péčí o sebe. Choďte cvičit, do sauny, na masáž anebo si jednoduše doma udělejte hezkou chvíli ve vaně. Přestaňte se vymlouvat na to, že nemáte čas. Krátká masáž nohou anebo vana vám nezaberou o nic více času, než dívání na televizi anebo povídání s kamarádkou po telefonu. Slibte si, že budete každý den hledat externí zdroje radosti sama pro sebe. Když si tento návyk osvojíte, uvidíte, jak vaše sebeláska (a to nejen k vlastnímu tělu) poroste.

 
Zdroj: Archív 2013
  • Hanulka 29.03.22, 15:41

    Rozbalit 1.

  • Hanulka

    Dobrý den, tak to já jsem si musela lásku k mému tělu postupně vypracovat. Dříve jsem se sebevědomím měla dost problémů, ale už je to o dost lepší! :-) Prostě jsem se naučila mít se ráda. Také si přijdu lépe, když investuji do kvalitní kosmetiky. Například nedávno jsem si koupila krém od české značky Lobey se slevou odsud: http://kuponozdroj.cz/.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
2191920

RSS:
Toplist