Láska byla, je a bude stejné

- Láska byla, je a bude stejné
Vyšlo v blogu:  Za zrcadlem

Láska byla, je a bude stejné

19.10.14, 13:57, autor: Morisa , Hodnocení: -
Ať se nám to líbí nebo ne, některé věci pokrok prostě nezmění. Některé věci zůstanou napříč časem pořád stejné. Možná s drobnými odchylkami, ale podstata zůstane. Inu, láska před sto lety a láska dnes bude ta stejná láska – jen v trochu jiném aranžmá.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Na chvíli jsem si od čtení dala pauzu. No, to víte, rodina, práce, vyvrtnutý kotník, to sežere spoustu času – a pak si najděte chvilku na knížku. Někdy to není snadné, ale každý potřebujeme nějak relaxovat a odpočívat a mně se nejlépe nabírají síly právě při četbě. Jednoduše řečeno mám objektivní argument, proč si zrovna já budu číst a můj drahý bude mýt nádobí.

 

A tak jsem se zase jednou uvelebila ve svém houpacím křesle a začala nabírat potřebnou energii na nadcházející těžké pracovní dny. Mým společníkem v odpočinku se stal můj kocour, ale předně pak román Obuvníkova žena od Adriany Trigiani.

 

Když Stella zemřela, Enza nepřišla jen o mladší sestřičku, ale taky o kus svého srdce. Co by dala za to, aby ji viděla znovu se usmívat? Teď tu ale jen stála a čekala, až ten chlapec, co vypomáhá v klášteře, vykope hrob. A i když to byla veskrze smutná chvíle, právě tehdy se zrodila láska, která měla přetrvat věčnost. Právě tehdy se Enza a Ciro prvně setkali a právě tehdy jejich srdce prvně prostoupila láska.

 

Bylo to osudové setkání, leč krátké. Tedy, jistě by se z toho rychle rozvinul láskyplný vztah, který by nakonec dovršila svatba, kdyby se Ciro nestal svědkem něčeho, čeho neměl. Něčeho, co ho odsoudilo k pobytu v polepšovně.

 

Štěstí mu ale přece jen aspoň trochu přálo. Jedna ze sester se i přes knězův zákaz rozhodla, že Cira do polepšovny nepošle. Místo toho mu zařídila cestu do Spojených států, kde se měl v italské čtvrti stát ševcovským učněm.

 

Enza a Ciro se už neměli nikdy spatřit. Ovšem osud si rád hraje, a tak se stalo, že vítr z alpských hor za pár let přivál za velkou louži i Enzu. Ta začala pracovat jako továrenská švadlena. Ovšem jejího obrovského talentu si brzo všimli v New Yorku a nabídli jí práci přední kostýmní švadleny v Metropolitní opeře.

 

A právě tou dobou se Cirovi a Enziny cesty znovu setkaly. Ale i tentokrát to bylo setkání jen na malý okamžik. Oba před sebou měli docela jinou budoucnost, a tak už se začínalo zdát, že jim prostě není souzeno, být spolu. Jenže kdo ví?

 

Krásný procítěný příběh, který na vás dýchne tu krásnou staromódní dobu, dá vám přivonět k dobrým italským vínům a kvalitním alpským sýrům, nechá vás nahlédnout do světa tehdejšího showbyznysu, ale především vám ukáže, že láska je to, z čeho se život skládá a vždycky skládal.

 

Krásný příběh a já jsem ráda, že jsem s ním mohla strávit dvě relaxační odpoledne.

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Magie: Jak vyrobit škapulíř

Škapulíře jsou zřejmě nejstarší magická pomůcka, která se šíří všemi kulturami bez ohledu na kontinenty. Proto jsme nejrůznější škapulíře mohli spatřit v mykénských hrobech, v egyptských pyramidách, ale i u amerických indiánů. Vyrobit si ho můžeme i my. Když to nebude fungovat, tak se nic nestane, ale když bude ....
autor
O autorovi
autor
autor

Obyčejná holka, která se občas ráda podělí o to, co se jí vloudí do hlavy :)
další články autora
Další články autora
další články autora
  • Knížky o náctiletých hrdinkách jsou většinou cílené na náctileté čtenářky. No občas se stane, že taková knížka...
  • Jestli má člověk duši nebo nemá, o tom už se dlouho vedou spory. Jedni věří, že ano, druzí zase tvrdí, že je t...
  • Na tohle téma jsou v podstatě jen dva názory – dvě skupiny lidí. Jedni jsou zapřisáhlými odpůrci a ti druzí za...
  • Erotická literatura je mezi námi ženami v poslední době opravdu oblíbená. No, některé z nás ale mají rády i ně...
  • Být manželkou není zrovna snadná věc – to ví většina z nás. A přitom když jsem se vdávaly, jsem si to představ...
Profil blogu
Profil blogu "Za zrcadlem"
Profil blogu
Založen:
8.6.2013 11:26:22

Přístupů:
11706

RSS:
Toplist