Kyklop z Maxim Turbulenc je díky redukci váhy a plastice k nepoznání

- Kyklop z Maxim Turbulenc je díky redukci váhy a plastice k nepoznání
Rubrika:  Ze společnosti

Kyklop z Maxim Turbulenc je díky redukci váhy a plastice k nepoznání

14.01.15, 07:56, autor: Kočička
„Mám rád svojí práci a chci se jí plně věnovat, stejně jako image svojí osoby, aby bylo i na co koukat,“ říká dnes Pavel Vohnout alias Kyklop.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Na tloušťce si budovala image skupina Maxim Turbulenc - tři pořádní tlouštíci hrající dance satiru. V tu dobu vážil jejich leader Kyklop (Pavel Vohnout) 130 kg. Ve chvíli, kdy se ručička váhy přiblížila dvěma metrákům, přidaly se zdravotní problémy a dostavil se odpor k vlastnímu tělu, řekl si dost a k lítosti některých fanoušků začal hubnout. Podařilo se mu navzdory několika psychickým krizím shodit 70 kg, ale na břiše zůstaly velké a nepěkné záhyby volné kůže. Proto letos v září Pavel Vohnout podstoupil plastickou operaci břicha v Perfect Clinic u Romana Kufy a pracovat na sobě hodlá dál.


Nikdy nebyl štíhlý chlapec. Sklony k tloušťce měl odmalička. Po rodičích zdědil zálibu ve vaření a gurmánství. V 16 letech vážil 110 kg a na začátku hudební kariéry už okolo 130kg. Maxim Turbulenc si ale na tom, že 3 tlouštíci hrají hudební dance satiru, postavili image. Smlouva jim sice hubnout nezakazovala, ale podle Pavla se při této práci ztrácet kila moc nedalo: „Člověk jedl nepravidelně a ke všemu to, co se mu namanulo. Rok od roku jsem přibíral až na váhu 189 kg a možná víc. Přesně nevím, kam se ručička váhy vyšplhala, protože jsem na ni přestal lézt. Bál jsem se, že ji strhnu. Taková hmotnost už ohrožovala mé zdraví a pohyblivost. Cítil jsem se unavený, vyčerpaný, bolela mě záda i klouby a přidal se vysoký krevní tlak a cholesterol. Do té doby jsem si svůj handicap příliš neuvědomoval. Jel jsem prostě dál a sžil se s kily navíc.“Teprve, když si začal být Pavel odporný i v důsledku toho, že pocítil zdravotní důsledky, uvědomil si, co se sebou za ta léta provedl: „Najednou se dostanete do stádia, kdy si z toho přestanete dělat legraci. Zvlášť, když vám začnou odcházet kamarádi na infarkt nebo nemoci spojené s nadváhou. Dojde vám, že na sebe lepíte více nemocí než člověk, který je tak akorát. Všechno vás štve a nevěříte si. Připadáte si pro sebe i okolí odporný a stydíte se svléct. A člověk by si měl spíš sám sebe vážit, ne se podceňovat a být na sebe nonstop naštvaný. Nejde o to, co říkají jiní a zda se jim líbíte, ale o to, cítit se sám pro sebe v pohodě.“

 

 

 

 

Zlomový moment přišel a od té doby na sobě Pavel začal pracovat a hubnout

„Poznal jsem se s jednou nádhernou dámou, která vyléčila mojí psychickou nemoc. Záměrně říkám psychickou, protože obezita je problém spojený jen s vaší hlavou. A jediné, co pomůže, je, že si to člověk srovná v hlavě, denně s tím bojuje a snaží se přeprogramovat svůj mozek a následně i návyky do toho správného režimu. Pravda, musí chtít!“Zpočátku si Pavel na roztažený žaludek pomáhal vlákninou rozpuštěnou ve vodě, která zaplnila žaludek a potírala naléhavé pocity hladu. Takto se podařilo v první fázi zredukovat asi 30 kil, než došlo ke stagnaci váhy a pomohlo podvázání žaludku.

„To nejdůležitější ale bylo, že jsem jedl jsem 5x denně porce, co se vejdou do dlaně jedné ruky. Omezil jsem výrobky z mouky a mouku jako takovou. Když jsem dostal chuť na pečivo, dal jsem si pouze krajíc tmavého chleba anebo celozrnný rohlík. To ale jen občas, jinak jsem jedl všechno podle chuti, ale vždy ve stejnou hodinu s maximální odchylkou 15 minut a naposledy v 19 hodin,“ vzpomíná Pavel.Nejtěžší při shazování kil je vydržet: „Na to jsem měl metodu. Vážil jsem se denně po ránu ve spodním prádle a do notýsku si zapisoval váhové úbytky a co jsem ten den snědl. Někdy si člověk totiž ani neuvědomí, co všechno je schopný spořádat takzvaně za letu.“ Podpora od okolí a slova chvály, když si někdo všiml, oč je Pavel štíhlejší, byly motivací v krušných chvílích: „Vaše druhé já vás neustále přesvědčuje, že jsou i jiní tlustí, tak proč hubnout. Na začátku, kdy ještě nevidíte výsledky nebo v době stagnace váhy, je to nejhorší moment pro psychiku.“

Ve chvíli, kdy se Pavlovi podařilo zhubnout 70 kg, dostavila se nová nespokojenost s vlastním tělem. Kůže vytažená do nadměrného objemu věkem totiž ztrácí svou schopnost srazit se do menšího. Elastická vlákna ubývají.

„Měl jsem pod břichem velkou kožní plachtu, která mi začala překážet a vadit i esteticky. V tu dobu jsem se domluvil na plastice v Perfect Clinic s panem doktorem Romanem Kufou na tom, že mi nadbytky kůže v rámci operace břicha odřízne. A dnes jsem rád, že tu taková možnost je, protože to člověku zvedne sebevědomí a zároveň mu to vylepší dosavadní život,“ hodnotí své rozhodnutí dnes štíhlý muzikant.

„Operace břicha, neboli abdominoplastika je velmi efektní operace právě u lidí, kteří výrazně zredukují svou váhu. Nadbytky kůže se nedají odstranit jinak než chirurgickým odříznutím. Žádné další hubnutí nepomůže. Naopak se kožní laloky zvětšují. A cvičení tady nemá žádné uplatnění, to až po operaci, kdy jsou pryč kožní i tukové nadbytky a dotyčný touží ještě aktivovat a tvarovat svaly. Můžeme si samozřejmě při operaci ještě vypomoci odsátím zbytku tuku, což se u Pavla Vohnouta k estetickému dokorigování výsledku provedlo,“ vysvětluje zákrok plastický chirurg Roman Kufa.

 

 

Pavel končí po dvou měsících s rekonvalescencí a těší se, až bude moci pokračovat v kultivaci těla: „Mám takový plán, že začnu cíleně cvičit, abych své tělo zpevnil. Už dnes je mi daleko lépe po všech stránkách a těším se, až budu moci konečně nosit i značkové, hezké oblečení a vyměním celý šatník, což budu muset. Je mi prostě skvěle.“

 
Zdroj: TZ Perfect Clinic
  • Mathias Matteo 26.06.22, 16:45

    Rozbalit 1. christopher09kimberly@gmail.com

  • Mathias Matteo

    My purpose out here today is to share this article about how Dr Adoda helped me in getting back my EX-WIFE who left me with the kids also 6months ago. I tried all I could to make her see reasons with me so that we can continue our relationship but she denied me. I searched properly for help on how to make relationship work and be better after a breakup and I saw different reviews of Dr Adoda how good and powerful in reuniting broken lover back and save Relationship/Marriage and I insisted on giving it a try by contacting him via what's app on (+2348112825421). He gave me reason to live again and he prepared a ( Reconciliation Love Spell ) and told me that my Ex-WIFE will come back to me within 48 hours. Can you believe it, my EX-WIFE came back to me and our 3Years Anniversary will be held Soon. Contact him now!!! if you need any help. Email: adodalovespelltemple440@gmail.com Eternally grateful Adoda I highly recommend

    View more on YouTube: youtu.be/B279mkEo_C4

 
Profil blogu
Profil sekce "Ze společnosti"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:22

Přístupů:
346407

RSS:
Toplist