Kvalitní krmivo pro naše mazlíčky je důležité

- Kvalitní krmivo pro naše mazlíčky je důležité
Vyšlo v blogu:  Janči blog

Kvalitní krmivo pro naše mazlíčky je důležité

06.05.18, 11:23, autor: Janickaa , Hodnocení: -
Mnoho z nás si myslí, že pro naše psy, kočky, křečky, králíky či rybičky stačí koupit obyčejně dostupné krmivo. Pokud se nad tím však zamyslíme, zjistíme, že i sobě kupujeme jen to, co považujeme za nejlepší.

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Mnoho z nás si myslí, že pro naše psy, kočky, křečky, králíky či rybičky stačí koupit obyčejně dostupné krmivo. Pokud se nad tím však zamyslíme, zjistíme, že i sobě kupujeme jen to, co považujeme za nejlepší. Pokud tedy chceme i našim mazlíčkům dopřát to nejlepší, neměli bychom sáhnout hned po prvním dostupném produktu. Mnoho těchto produktů totiž obsahuje vysoký podíl popela, který sice pro psa či kočku je důležitý, ale nijak ho nezasytí.

 

Dnešní nabídka granulí a ostatního krmiva je velice bohatá. Vždy je potřeba si nejprve uvědomit komu krmivo pořizujeme. Právě granule jsou dnes vyráběny tak, aby vyhovovali potřebám konkrétního plemene či stáří daného mazlíčka.

 

Je všeobecně známo, že starší psy, kočky či jiná zvířata potřebují pro svůj metabolismus jinou strukturu stravy než třeba jejich mláďata. Nesmíme ani zapomenout na kastráty, kteří do svého těla taktéž nedostanou běžnou stravou vše. Je to stejné jako u člověka.

 

Granulemi či jinými správnými krmivy docílíte nejen spokojenosti svého zvířete, ale i jeho srsti. Jistě jste se někdy setkali s tím, že třeba pes neměl tak lesklou srst jak byste u něj očekávali. Právě lesk srsti je dán správným životním rytmem a krmivem. Kočkám se třeba stává, že pokud nemají dost vitamínů a minerálů mohou mnohem více trpět na větší vypadávání srsti, které končí i tak, že se na hlavě začnou objevovat místa bez srsti.

 

Před každou koupí krmiva pro vaše mazlíčky, vždy pevně rozvažujte, co právě vaše zvířátko potřebuje. Snažte se mu život co nejvíce zpříjemnit a prodloužit. Pro obohacení klasického krmiva můžete koupit různé laskominy. Dávejte však pozor, abyste těchto tzv. „pamlsků“ nedávali moc, svoje děti také nekrmíte jen bonbóny. Všichni přeci chceme, aby náš domácí mazlíček žil co nejdéle.

 
 • Linda 18.11.20, 23:34

  Rozbalit 1.

 • Linda

  Zdravím, potřebovala bych radu ohledně kvalitního krmiva pro kočku. Snažím se ji krmit kvalitně, ale v poslední době mi nechce žrát. Nevím, jestli bych měla třeba vyzkoušet změnit krmivo?

 • Lenka 20.11.20, 21:37

  Rozbalit 2. Krmivo pro kočku

 • Lenka

  Určitě by to mohlo pomoc změnit krmivo. Kterým ji krmíte teď? držíte se jen jedné značky? já se snažím, aby moje kočka měla stravu co nejvíc pestrou, takže dostává kvalitní konzervy, granule i sem tam nějaké dobroty navíc

 • Linda 23.11.20, 16:16

  Rozbalit 3.

 • Linda

  Nikdy jsem se nedržela jedné značky, spíš co bylo zrovna v akci nebo tak jsem brala. Možná to je chyba. Od které značky kupujete krmivo pro kočku?

 • Lenka 24.11.20, 18:34

  Rozbalit 4.

 • Lenka

  Snažím se kupovat jen značku brit, ale sem tam koupíme i něco jiného. Mohu doporučit velkou pochoutku od značky brit, a to Brit Care Cat Fillets

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Javorová čistící kúra

Nebo také limonádová hladovka či tzv. Master Cleanse. Všechny tyto názvy označují očistnou kůru, která vznikla před více než padesáti lety ve Spojených státech. Původním cílem kůry, jejímž autorem je Dr. Stanley Burroughs, byla léčba žaludečních vředů. Díky své jednoduchosti, snadné dostupnosti surovin a hlavně účinnosti, se tato čistící kůra rozšířila nejprve po USA, poté do Evropy a celého světa. Do Čech se dostávala převážně oklikou z Německa, odkud si lidé vozili i javorový sirup, který nebyl v Čechách dostupný. Není bez zajímavosti, že u nás se kůra často považovala za pouhou redukční dietu.
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Janči blog"
Profil blogu
Založen:
19.7.2013 9:09:44

Přístupů:
11774

RSS:
Toplist