Krátké procházky po jídle pomáhají léčit diabetes

- Krátké procházky po jídle pomáhají léčit diabetes
Rubrika:  Zdravá

Krátké procházky po jídle pomáhají léčit diabetes

20.03.24, 00:00, autor: Černovláska
Řada lidí se po obědě nejraději natáhne. Pokud jste diabetik, pověstných dvacet byste ale měli raději vyměnit za vydatnou procházku. Nedávné výzkumy novozélandské Univerzity Otago totiž odhalily, že takové malé výlety výrazně pomáhají pacientům trpícím cukrovkou druhého typu.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Diabetici na druhé straně polokoule už vědí, že se jim vyplatí vyrazit alespoň na třicet minut denně na vzduch. Procházky po jídle totiž výrazně pomáhají snižovat hladinu cukru v krvi. Je přitom jedno, jestli vyrazíte po snídani nebo po večeři. Důležité je, abyste začali chodit maximálně deset minut po posledním soustu. Taková procházka je totiž mnohem účinnější, než kdybyste na špacír vyrazili ve kteroukoli jinou denní dobu.

 

 

Procházka srazila glykémii o dvanáct procent

Vědci zkoumali 41 pacientů s diabetem druhého typu vždy po dva týdny, mezi kterými jim dávali měsíc pauzu. Nemocní, kteří se procházeli po jídle, vykazovali ve výzkumu mnohem zajímavější výsledky než ostatní. Ukázalo se, že takové procházky dokázaly u zkoumaných pacientů snížit hladinu cukru o výborných 12 procent.

 


Někteří odborníci tvrdí, že tato metoda snižování glukózy by mohla – především v případě večerních procházek – úplně vyloučit potřebu zvýšené celkové dávky inzulínu, která by jinak byla předepsaná k nižším úrovním glukózy po jídle.

 

 

O zázračných účincích pohybu na hladinu glukózy se ale ví nejen u protinožců. Ve stejném vydání časopisu Diabetologia, v němž byla představena tato studie, se současně objevil podobný nález, který učinili Britové. Jejich vědci potvrdili, že zvýšená fyzická aktivita je v oblasti kontroly hladiny v cukru v krvi velmi příznivým aspektem.

 

Text: Zuzana Košutová

 

 
Zdroj: Dialiga.cz, Archív 2022
  • Monika 29.04.24, 06:28

    Rozbalit 1. Procházky

  • Monika

    My chodíme na procházku každý den. V létě i v zimě. Vyvětrat se je prostě potřeba :-) . Nejradši ale mám, když jsme venku celý den. Třeba v létě jezdíme na dovolenou pod stan, který máme z https://www.naturehikecz.cz/ a to je vůbec super, když večer koukáme na hvězdy a ráno nás budí vycházející sluníčko :-) .

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
2142732

RSS:
Toplist