Konopná mast recept

- Konopná mast recept
Rubrika:  Praktická

Konopná mast recept

25.10.21, 12:27, autor: Plavovláska
Existuje celá řada receptů na výrobu konopné masti, což již samo o sobě svědčí o tom, že se řadí mezi ty nejpopulárnější bylinné masti. A není se čemu divit, vždyť má protizánětlivé a antibakteriální účinky, zmírňuje bolesti a podporuje hojení. Využívá se na oděrky, pohmožděniny, říznutí, akné, kuří oka, opary, plísně, ekzém, bolesti kloubů a zad a další potíže. Přitom její výroba není vůbec složitá.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Jako masťový základ můžeme použít zvířecí tuk (např. vepřové sádlo), žlutou nebo bílou vazelínu (vaselinum flavum, vaselinum album), lanolin, kokosový olej nebo bambucké máslo. Vazelína sice hůře absorbuje, ale její trvanlivost je mnohem delší, cena nižší a šance na alergickou reakci je minimální. Výběr je však samozřejmě na vás.

Hlavní surovinou pro přípravu masti je samozřejmě samotná sušená nať technického konopí nebo lze použít sušené listí, květ (můžeme použít i opylené části se semeny – nikdy však nepoužíváme plesnivé části). Byliny musíme ručně rozmělčit nebo namlít např. v mlýnku.

 

Suroviny:

  • Masťový základ
  • KonopíKonopná mast návod:

Masťový základ rozehřejeme na vodní lázni, a jakmile začne být tekutý (teplota by neměla překročit 80 °C), přidáme do něj konopí (3/4 celkového objemu). Celou směs následně zahříváme cca 20-30 min za občasného míchání (čím větší objem, tím delší doba zahřívání). Proces zahřátí se doporučuje opakovat cca 2-3x tj. po zahřátí necháváme směs macerovat do následujícího dne, kdy ji opět nahříváme a mícháme.

Výslednou hmotu scedíme a uložíme ve vhodné nádobě do tmavé místnosti.

Do masti lze přidávat i jiné suroviny – například bylinky jako je jitrocel nebo řepík, včelí vosk či kafr.

 

Užívání:

Mast nanášíme několikrát denně na problémové místo.

Před jejím prvním použitím je vhodné provést rychlou zkoušku, zda na ni netrpíte alergií. Tenkou vrstvu masti naneseme na malou oblast zápěstí nebo loketní jamky. Pokud se do půl hodiny místo neprojeví svěděním či zarudnutím, tak s největší pravděpodobností nejste na výrobek alergičtí.

 
Zdroj: magazin-legalizace.cz
  • Lukáš 02.11.21, 20:09

    Rozbalit 1.

  • Lukáš

    Dříve jsem zkoušel dělat si mastičku, protože mám dlouhodobě problém s lupénkou. Moc to nefungovalo, tak sjem vyzkoušel koupit olej s obsahek CBD https://www.cbdcko.cz/cbn-oleje/cbn-konopny-olej-full-spectrum-10-10ml/ , který na lupénku funguje perfektně.

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1140170

RSS:
Toplist