Koncert Národ sobě – kultura tobě se blíží!

- Koncert Národ sobě – kultura tobě se blíží!
Rubrika:  Kulturní

Koncert Národ sobě – kultura tobě se blíží!

23.02.21, 09:34, autor: Plavovláska
Netradiční propojení a umělecké přesahy nabídne koncert Národ sobě – kultura tobě, který se odehraje již tuto sobotu 27. února v historické budově Národního divadla a bude v přímém přenosu vysílán Českou televizí.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Síly se rozhodlo spojit více než 200 účinkujících, kteří se objeví ve čtyřiceti různých nejen hudebních uskupeních
na šesti improvizovaných pódiích v historické budově Národního divadla. Dokáží, že i v těchto těžkých časech chtějí tvořit a především bavit své diváky.


Také Balet ND se programu účastní a to ve dvou spojeních. První sólistka Baletu ND Nikola Márová a frontman skupiny MIG 21 Jiří Macháček našli společnou řeč a těšit se tak můžete na unikátní provedení písničky Snadné je žít, navíc v doprovodu Orchestru ND pod vedením Jaroslava Kyzlinka.


Provokativní a zároveň unikátní propojení vytvořili také umělci na první pohled zcela protichůdných světů. Kapela PSH v čele s Vladimirem 518 a sólisté Baletu ND Sophie Benoit a John Q. Powers. Dvě estetiky, ale společné sdělení – inspirované osudem, symbolickým střetem dobra a zla v baletu Spící krasavice.


Národní divadlo se tak na jeden den promění na dějiště hudebního festivalu české kultury. Večerem provedou Ondřej Cihlář a Petr Prokop z divadla VOSTO5. V koncertní pódia se promění nejen divadelní jeviště, ale i foyer divadla, balkon nebo maskérna v zákulisí.


V rámci tříapůlhodinového maratonu živé hudby vystoupí kapely Chinaski, Jelen, Monkey Business, The Atavists, Wohnout. Zazpívat přijdou i legendy Michal Prokop, Václav Neckář, Ivan Hlas, Meky Žbirka nebo třeba Jana Kratochvílová. Skupina Lucie vystoupí s Orchestrem Národního divadla, pod vedením Jaroslava Kyzlinka. Diváci se mohou těšit na Kláru Vytiskovou s Erikou Stárkovou, Michala Šupáka, Ondřeje Rumla s Ondřejem Brzobohatým, Lenku Dusilovou, Báru Polákovaou s Danem Bártou a píseň Nafrněná s Lenkou Krobotovou, Annou Polívkovou a mnoha dalšími hosty. Vystoupí také Clarinet Factory, D.Y.K., DJ Roxtar, Kapitán Demo, nebo Ben Cristovao. Hostem bude i Pavel Šporcl, Vladimír Javorský s triem, Poletíme? společně s Davidem Vávrou nebo skupina Noisy Pots s tanečníky z Laterny magiky, nebo Cirk La Putyka, zapojí se i Signal festival a v neposlední řadě také pěvci Opery ND a herci Činohry ND.


Přímý přenos vysílá v sobotu 27. února od 20.10 program ČT art. Zahájení koncertu živě odvysílá i program ČT1.

 

Více informací: www.kulturatobe.cz

 
  • Dimitry Ashley 08.08.21, 00:45

    Rozbalit 1. Při několika příležitostech Kenny

  • Dimitry Ashley


    Při několika příležitostech Kenny vyhrožuje, že se se mnou rozejde, pokud se ho odvážím zeptat na jeho vztah s jinými dívkami, byl jsem úplně zničený a zmatený, dokud mi můj starý přítel neřekl o kouzelníkovi na internetu, doktoru Ilekhojie, který pomáhá lidem s jejich vztah a manželský problém mocnostmi lásky Kouzla, Nejprve jsem pochyboval, jestli něco takového vůbec existuje, ale rozhodl jsem se to zkusit. Když jsem ho kontaktoval, řekl mi o tom, jak se to dělá, a zajistil, že jsem se všemi v pořádku procesy a ujistil mě o mé touze. Wiithin 28 hodin Kenny mi zavolal a začal se omlouvat, že se probudil a přemýšlel o všem, co mi udělal. Byl jsem velmi šokován, protože Kenny není vždy ten typ, kterého by cokoli mrzelo, ale od té doby se stal milujícím a starostlivým. Pokud potřebujete podobnou pomoc, zde je jeho kontakt .. VOLAT/WHATSAPP/VIBER: +2348147400259 nebo e -mail; (gethelp05@gmail.com)

 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
1925332

RSS:
Toplist