Kočky a psi vidí duchy?

- Kočky a psi vidí duchy?
Rubrika:  Tajemná

Kočky a psi vidí duchy?

14.09.21, 00:00, autor: Čarodějka
Výzkum potvrzuje, že kočky a psi vidí frekvence záření, které my, lidé, nevidíme. Vidí tedy víc než my. Věci, které my vidět nemůžeme.

Čtenost -   Diskuze: (4
 

V médiích se v poslední době opakovaně objevují informace o tom, že čím dál tím více vědců uznává schopnost koček, psů a jiných zvířat vnímat frekvence, kterých člověk neumí vnímat.

Když začneme tuto problematiku zkoumat trochu blíž, pak zjistíme, že kromě duchovních vysvětlení, schopnost koček, psů a jiných zvířat vnímat určité frekvence je naplno potvrzena právě vědeckým výzkumem.

 

 

 

Odlišnost vnímání zvířat

Vysvětlení je velice jednoduché: vědci tvrdí, že kočky a psi mají schopnost vidět UV záření a některé jiné typy záření, které sítnice lidského oka neumí zachytit.

Ještě donedávna převládal názor, že všichni savci mají podobnou stavbu oka jako člověk, z čehož vyplývalo, že nemají schopnost rozpoznat ultrafialové záření.

Avšak novější vědecké poznatky potvrzují, že mnoho savců má schopnost vidět ultrafialové, jakož i jiné druhy záření.

Jeden z výzkumů, který byl před několika lety proveden na City University v Londýně, přinesl důkazy, které jen potvrzují rozdíly v zraku u různých druhů savců.

Historička a spisovatelka Kerri Fivecoat-Campbell se pro žurnál o zvířatech Pet MD vyjádřila následovně:

„Zažili jste již někdy ten pocit, že vaše kočka nebo pes vidí něco, co my nevidíme? Podle nejnovějších vědeckých zjištění naše předtucha nemusela být daleko od pravdy.

Věda totiž tvrdí, že kočky, psi a některé jiné savce mají schopnost vidět ultrafialové záření, díky čemuž vidí svět úplně jinak, než jak ho vidí člověk.

Lidské oko umí vnímat jen to světlo, které se nachází ve spektru od červeného po fialové záření. A vlnová délka UV záření se nachází vně tohoto viditelného spektra.

Čočka lidského oka je stavěna tak, že brání pronikání UV záření do oka, čímž zabraňuje dopadání UV záření na sítnici.

A vědci si ještě donedávna mysleli, že většina savců má čočku podobnou té, kterou má člověk.

Avšak vědci prozkoumali stavbu čočky u některých mrtvých savců včetně koček, psů, opic, pand, ježků a fretek.

Během zjišťování množství světla, které čočkou proniká až k sítnici, dospěli k závěru, že některé savce, o kterých jsme si donedávna mysleli, že UV záření nevidí, ho ve skutečnosti vidí.“

 

 

Metafyzický rozměr vnímaného spektra u zvířat

Markab Algedi, vědec z North Highlands v Kalifornii, se však domnívá, že schopnost některých savců vnímat ultrafialového a jiného záření má hlubší, metafyzický rozměr.

Algedi na podporu svého tvrzení uvádí situace, kdy jeho kočky viděly věci, které on neviděl.

Například často u svých koček pozoroval, jak tlapkou mlátí do prázdného prostoru, mňoukají, syčí, nebo vydávají různé zvuky jako reakci na jevy, které člověk svými smysly nemá jak zpozorovat.

Markab Algedi se svou mladší sestrou však zpozorovali toto neobyčejné chování jejich kočky v největší míře právě těsně poté, co jim zemřel otec.

Jejich kočka, která se jmenuje Double Stuff, opakovaně mlátila tlapkami do prázdného vzduchu, celou dobu velice zvláštně mňoukala a honila se za něčím neviditelným po celé místnosti.

Zdálo se, jako kdyby se pokoušela na to vyskočit ve vzduchu a celou dobu to pozorovala očima pohybovat se u stropu.

Zkrátka, vypadalo to tak, jako kdyby se u stropu vznášel nějaký duch nebo bytost, kterou viděla jen jejich kočka.

Markab Algedi k tomu dodává, že během tohoto zvláštního zážitku v jeho obydlí nepůsobilo žádné neobvyklé ultrafialové záření. Proč se pak jeho kočka začala honit za nějakou neviditelnou věcí? A zejména hned poté, co mu umřel otec?

 

 

Stínoví lidé a spánková paralýza

Aby toho nebylo málo, sestra Markaba Algediho několik týdnů po zážitku s jejich kočkou začala vidět tzv. „stínové lidi“. Vidět stínové lidi je jev, který se objevuje u osob, které trpí spánkovou paralýzou.

V době, kdy viděla tyto stínové bytosti v blízkosti svého domu (za předpokladu, že nešlo o optický klam), se jejich kočka začala chovat divně a vystrašeně.

Začala mňoukat, syčet a dělat stejné věci jako nedávno, avšak tentokrát byla vystrašená, a ne rozdivočená a zaujatá jako dříve…

Také míváte někdy ten pocit, jako kdyby se ve vaší blízkosti nacházela nějaká neviditelná bytost? Podobně jako ultrafialové paprsky, které na nás působí, ale my jich nevnímáme?

A že pouze některá zvířata mají schopnost jich vnímat nebo alespoň vytušit jejich přítomnost?

Popsali jsme příběh Algediovců z Kalifornie, kteří tento pocit znají z vlastní zkušenosti, ale podobných případů existuje určitě mnohem více.

 

Zpracovala: Mocvědomí.cz 2019

 
Zdroj: mocvedomi.cz
 • Renata 02.01.21, 18:59

  Rozbalit 1. Kočka trávení

 • Renata

  Máme doma kočku už dva roky. V poslední době začala zvracet chomáčky chlupů, jak ji od toho pomoci?

 • Katka 04.01.21, 22:32

  Rozbalit 2.

 • Katka

  Prodávají se doplňky stravy pro kočku, které ji pomohu s lepším trávením i průchodností trávícího sytému, aby se těchto chomáčků chlupů zbavila.

 • Renata 05.01.21, 21:54

  Rozbalit 3.

 • Renata

  Můžete mi prosím poradit o jaké doplňky stravy by se mělo přesně jednat? abych je mohla vyzkoušet?

 • Katka 06.01.21, 22:44

  Rozbalit 4.

 • Katka

  Podívejte se na funkční pastu pro kočky, která na trávení a chomáčky funguje opravdu výborně https://www.pytelgranuli.cz/brit-care-cat-paste-antihairball-with-taurine-100g/?

 
Profil blogu
Profil sekce "Tajemná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:16

Přístupů:
1816470

RSS:
Toplist