Kdy se Zeman za své lži omluví?

- Kdy se Zeman za své lži omluví?
Vyšlo v blogu:  Plavovláska

Kdy se Zeman za své lži omluví?

09.02.21, 11:33, autor: Plavovláska , Hodnocení: -
Odpověď je pro mne prostá - nikdy....

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Prezidentovi Miloši Zemanovi hrozí, že se sám bude muset omluvit svému bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi, o němž prohlásil, že jej vyhodil pro neschopnost, ačkoli Šarapatka odešel po dohodě. Za Zemanova slova se mělo omlouvat ministerstvo financí jako zástupce státu, podle úterního verdiktu Ústavního soudu (ÚS) ale Zeman svá slova nepronesl v souvislosti s výkonem funkce prezidenta, a proto by se měl omluvit sám jako občan Zeman.

 

Šarapatka odešel ze své funkce Zemanova poradce v době, kdy byl Zeman premiérem a nijak tedy s funkcí prezidenta tato věc nesouvisela. Proto považuji výrok ÚS za správný.

 

Nesprávná je spíše zhůvěřilost, že prezidenta není možno žalovat pro nic, pokud to souvisí s výkonem jeho funkce. To si myslím, že je středověký přežitek, který se týká spíše okolnosti, že je možné považovat panovníka za božstvo, které je neomylné. Jednak není Zeman rozhodně žádné bořstvo a jednak není naomylný. On ani žádný jiný prezident, který po tomto prezidentu nastoupí.

 

A protože se spekuluje o tom, že Babiš si na úřad prezidenta brousí zuby, aby se tak splel onoho vláčku trestních stíhání a kriminálních kauz, které mu hrozí, považuji tento výrok ÚS za ULTRASKVĚLÝ. Ony totiž jeho například "čapáky", daňové podvody, dotační podvody, únos a zavlečení vlastního syna rozhodně nijak s výkonem funkce prezidenta nesouvisí a proto by za ně měl i v hypotetickém případě prezidentství měl nést plnou trestní odpovědnost.

 

Stejně si ale myslím, že se Zeman i přes závazný výrok ÚS neomluví. Prostě bude se vytáčet, zdržovat a odvolávat se. Zeman totiž na zákony kašle. Včetně toho ústavního.

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Zoufale nesnáším Apríl

Nejsem žádný škarohlíd, ani člověk bez špetky smyslu pro humor, to rozhodně ne. Ale nesnáším Apríl. Rozumějte správně - 1. duben.
autor
O autorovi
autor
autor

Společně o všem :)
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Plavovláska"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 11:25:37

Přístupů:
280441

RSS:
Toplist