Kdy se Zeman za své lži omluví?

- Kdy se Zeman za své lži omluví?
Vyšlo v blogu:  Plavovláska

Kdy se Zeman za své lži omluví?

09.02.21, 11:33, autor: Plavovláska , Hodnocení: -
Odpověď je pro mne prostá - nikdy....

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Prezidentovi Miloši Zemanovi hrozí, že se sám bude muset omluvit svému bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi, o němž prohlásil, že jej vyhodil pro neschopnost, ačkoli Šarapatka odešel po dohodě. Za Zemanova slova se mělo omlouvat ministerstvo financí jako zástupce státu, podle úterního verdiktu Ústavního soudu (ÚS) ale Zeman svá slova nepronesl v souvislosti s výkonem funkce prezidenta, a proto by se měl omluvit sám jako občan Zeman.

 

Šarapatka odešel ze své funkce Zemanova poradce v době, kdy byl Zeman premiérem a nijak tedy s funkcí prezidenta tato věc nesouvisela. Proto považuji výrok ÚS za správný.

 

Nesprávná je spíše zhůvěřilost, že prezidenta není možno žalovat pro nic, pokud to souvisí s výkonem jeho funkce. To si myslím, že je středověký přežitek, který se týká spíše okolnosti, že je možné považovat panovníka za božstvo, které je neomylné. Jednak není Zeman rozhodně žádné bořstvo a jednak není naomylný. On ani žádný jiný prezident, který po tomto prezidentu nastoupí.

 

A protože se spekuluje o tom, že Babiš si na úřad prezidenta brousí zuby, aby se tak splel onoho vláčku trestních stíhání a kriminálních kauz, které mu hrozí, považuji tento výrok ÚS za ULTRASKVĚLÝ. Ony totiž jeho například "čapáky", daňové podvody, dotační podvody, únos a zavlečení vlastního syna rozhodně nijak s výkonem funkce prezidenta nesouvisí a proto by za ně měl i v hypotetickém případě prezidentství měl nést plnou trestní odpovědnost.

 

Stejně si ale myslím, že se Zeman i přes závazný výrok ÚS neomluví. Prostě bude se vytáčet, zdržovat a odvolávat se. Zeman totiž na zákony kašle. Včetně toho ústavního.

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Javorová čistící kúra

Nebo také limonádová hladovka či tzv. Master Cleanse. Všechny tyto názvy označují očistnou kůru, která vznikla před více než padesáti lety ve Spojených státech. Původním cílem kůry, jejímž autorem je Dr. Stanley Burroughs, byla léčba žaludečních vředů. Díky své jednoduchosti, snadné dostupnosti surovin a hlavně účinnosti, se tato čistící kůra rozšířila nejprve po USA, poté do Evropy a celého světa. Do Čech se dostávala převážně oklikou z Německa, odkud si lidé vozili i javorový sirup, který nebyl v Čechách dostupný. Není bez zajímavosti, že u nás se kůra často považovala za pouhou redukční dietu.
autor
O autorovi
autor
autor

Společně o všem :)
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Plavovláska"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 11:25:37

Přístupů:
218388

RSS:
Toplist