Karlovský gastrofestival

- Karlovský gastrofestival
Rubrika:  Kulturní

Karlovský gastrofestival

09.11.10, 00:00, autor: Madeléne
Velké Karlovice na Valašsku opět ožijí valašskými specialitami. Ve dnech 11. až 18. listopadu se tu uskuteční druhý ročník Karlovského gastrofestivalu, který nabídne ochutnávky mladého Svatomartinského vína, soutěž O nejlepší valašský frgál nebo košt slivovice.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Místní hospody a restaurace budou nabízet speciality krajové kuchyně i Svatomartinské menu a chybět nebude ani jarmark či zabíjačka. Hvězdou hlavního víkendového programu bude Emanuel Ridi, známý z kuchařské show TV Prima, který předvede návštěvníkům své kuchařské umění.

Již od čtvrtku 11. listopadu v rámci Karlovského gastrofestivalu  společně zařadí některé hospody a restaurace ve Velkých Karlovicích do svých jídelníčků vybrané speciality krajové kuchyně či typické svatomartinské menu s pečenou husou a Svatomartinským vínem. V sobotu 13. listopadu návštěvníky čeká na několika místech Velkých Karlovic bohatý doprovodný program. V hotelu Horal se uskuteční jarmark s ukázkami výroby perníků, trdelníků, košíků nebo svíček. Své umění předvedou řezbáři či šindeláři, bude se také ochutnávat „valašský penicilin“ a na novém golfovém hřišti se odehraje Gastrofestival cup.

U sjezdovky Razula vypukne domácí zabíjačka za hudebního doprovodu harmonikářů. U hotelu Galik se budou podávat valašské speciality, zájemci si zkusí práci s marcipánem a mohou se zapojit do Valašské olympiády. V blízké hospodě Pod Pralesem, známé dříve jako hospoda U Románků, se budou podávat speciality klasické kuchyně. Během této takzvané Gastro tour se budou moci návštěvníci z jednoho místa na druhé přepravovat Jelínkovým expresem a koňskými povozy. Vstupné je dobrovolné, rodiče mohou pro své děti využít možnosti hlídání.

V sobotu 13. listopadu také dorazí do Velkých Karlovic Emanuel Ridi, šéfkuchař pražské restaurace Da Emanuel, který se mezi širokou veřejností proslavil díky uznávané kuchařské show TV Prima věnované italské kuchyni. V sobotu i neděli připraví ukázkové pětichodové menu pro Galavečeři snoubené se značkovými víny, pocházejícími částečně z Moravy a Itálie. Sobotní galavečeře v nové zážitkové restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna bude zaměřena na pokrmy z ryb, nedělní v hotelu Horal na zvěřinu a červené maso.V neděli pak Emanuel Ridi přidá dvě devadesátiminutové kuchařské show, při nichž budou moci návštěvníci nahlížet zkušenému kuchaři zblízka pod ruce a dokonale tak pochytit různé tipy a triky. Počet míst na galavečeře i kuchařské show je z kapacitních důvodů omezen, doporučujeme co nejvčasnější rezervaci a zakoupení vstupenek. Lze tak učinit telefonicky či e-mailem na recepci hotelů. V sobotu bude mít navíc Emanuel Ridi od 15 hodin autogramiádu v hotelu Horal. V neděli 14. listopadu také vypukne ve Spa hotelu Lanterna oblíbená soutěž O nejlepší valašský frgál.

Ta existovala již před založením tradice gastrofestivalu - letos se koná 9. ročník. Porota při soutěži hodnotí vzhled, tvar, chuť a vůni, poměr náplně k těstu a originalitu. Frgál se na Valašsku připravuje podle stejného receptu již několik století, ten „správný“ má v průměru 30 centimetrů, váží 600 gramů a vždy je pouze s jednodruhou náplní. V neděli 14. listopadu budou také vyhlášeny výsledky prvního ročníku hlasovací soutěže o nejlepší valašskou hospodu, kterou uspořádala Centrála cestovního ruchu Východní Moravy.

Gastrofestival pak pokračuje až do 17. listopadu ve vybraných hospodách, které budou dál nabízet svatomartinské menu. Ve čtvrtek 18. listopadu nabídku doplní Beaujolais Nouveau, které zahájí další gastronomickou událost. Beaujolais Nouveau je vůbec nejznámější mladé víno světa.

 

 
Zdroj: www.kudyznudy.cz
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
1174271

RSS:
Toplist