Kamínky: Ideální hra pro tvořivé děti

- Kamínky: Ideální hra pro tvořivé děti
Rubrika:  Praktická

Kamínky: Ideální hra pro tvořivé děti

23.11.22, 00:00, autor: Plavovláska
Malování kamínků a jejich následné ponechání na náhodném místě venku není v České republice žádnou novinkou. Do této nenáročné a přitom kreativní hry se tak stále zapojují další a další lidé. Děti i dospělí. Všichni, kteří rádi kreslí a cestují. V čem tato hra spočívá a co k ní budete potřebovat?

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Stalo se vám v uplynulých měsících, že jste na procházkách narazili na malované kamínky? Některé jsou pokreslené jednoduše, některé zase připomínají díla opravdových mistrů. Když se však podíváte pozorněji, zjistíte, že na spodní straně je většinou napsáno heslo Kamínky a pětimístné číslo. Nejedná se ovšem o žádnou tajnou šifru, ale o poštovní směrovací číslo. To vám má napovědět, z kterého koutu republiky kamínek pochází.

 

Nutno dodat, že někdy poštovní směrovací čísla značí pěknou dálku. Není výjimkou, že při procházce se psem narazíte na kamínek z úplně jiného okresu či dokonce z opačné strany země. To je ostatně pointa celé hry. Když na takový kamínek narazíte, vyfoťte jej z obou stran a o obrázky se podělte s ostatními nadšenci v otevřené skupině Kamínky na Facebooku. Pak už je jen na vás, zda si kamínek necháte napořád nebo jen dočasně a při nejbližší příležitosti ho poponesete zase o kousek dál. Můžete ho samozřejmě nechat i na místě pro někoho jiného.

 

Sami můžete kamínky i vytvářet, jedná se o báječné kreativní uvolnění, které je navíc ideální i pro děti. Ty malování kamínků a následné plánování, kam je odnesou, zabaví, a dovolí jim fantazírovat o všech dobrodružstvích, která kamínky zažijí.

 

A co budete k tvorbě kamínků potřebovat? Hlavní jsou samozřejmě kamínky. Na ty se vydejte kamkoli vás napadne a nezapomeňte, že kreativitě se meze nekladou. Nemusíte se proto omezovat jen na ploché kamínky, ale nasbírejte si do zásoby i různé tvary, které vám zároveň napoví, co byste na ně mohli nakreslit.

 

Potřebovat budete černé popisovače s technickým inkoustem a hlavně akrylové barvy a akrylové fixy, které jsou vhodnější hlavně pro děti. Podívejte se nabídku akrylových popisovačů Graph’it Shake, které v Čechách exkluzivně prodává řetězec obchodů pro kreativce a internetový obchod Idea Creative. Popisovače jsou dostupné v mnoha barvách a několika tloušťkách, tudíž vždy precizně namalujete přesně to, co jste měli v plánu. Pokud využijete raději akrylových barev, nezapomeňte si dokoupit i štětce. Tak vzhůru do sbírání, malování a cestování!

 
Zdroj: TZ 2011
 • Ivulenka 14.09.21, 23:28

  Rozbalit 1.

 • Ivulenka

  Také chodíme hodně ven s dětmi a teď jsme také naskočili na tento kamenný trend a všichni si na tom upřímně dost ujíždíme. Nejraději tedy máme toto kamenování spojit i s nějakým stanováním (výbavu pořizujeme nejčastěji tady - https://www.naturehikecz.cz ) , takže kdyby náhodou někdo někdy chtěl společné výletování, tak jsem pro :)

 • Erika 27.01.22, 22:38

  Rozbalit 2.

 • Erika

  To není špatný nápad. Myslím si ale, že dnešní děti zabavíte spíš počítačem, než nějakou takovou fyzickou hrou. Je ale pravda, že i na internetu se často dají najít super hry. Naše děti teď hodně hrají bubble shooter hry, viz https://www.hrajzdarma.cz/online-hry/bubble-shooter-kulicky Jsou to takové ty hry jak tam střílíte barevné kuličky. Nerada to přiznávám, ale párkrát jsem to zkusila a taky na tom začínám být trochu závislá. :D

 • Martina 30.04.22, 12:50

  Rozbalit 3.

 • Martina

  Tak toto určitě není špatný nápad. Díky za tip. Taky jsem před nějakou dobou hledala na internetu inspiraci jak zabavit děti a narazila jsem na jednu docela zajímavou věc - malování podle čísel, viz https://www.malujpodlecisel.cz/ Zkusila jsem pár obrazů tedy objednat a musím říct, že to baví nejen děti, ale dokážu se díky tomu zabavit i já. Na stará kolena jsem v sobě objevila umělce. :-)

 • Jarka 30.01.23, 09:42

  Rozbalit 4.

 • Jarka

  Skvělý tip na hru, kterou bych chtěla s dětmi vyzkoušet hned během příštího víkendu :-) Chystáme se totiž s celou rodinkou i známými na horu Říp a dětem se zpočátku moc nechtělo... Myslím si, že když doma pomalujeme několik kamínků, tak pojedou mnohem radši! Navíc dostaly k ježíšku nové army vybavení z https://armik.cz/ , takže ho chtějí konečně vyzkoušet "v provozu" :-)

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1714865

RSS:
Toplist