Jmenuji se Anorexia Nervosa

- Jmenuji se Anorexia Nervosa
Vyšlo v blogu:  Kočička

Jmenuji se Anorexia Nervosa

01.09.08, 13:10, autor: Kočička , Hodnocení: 100% (2 hlasy)
Dovol mi představit se. Jmenuji se, nebo jak mě nazývají lékaři a jiní, Anorexia. Moje celé jméno zní Anorexia Nervosa, ale můžeš mi říkat Ana.

Čtenost -   Diskuze: (9
 

Myslím, že se můžeme stát dobrými partnery. V blízké budoucnosti do tebe budu investovat hodně svého času a totéž očekávám od tebe.

 V minulosti jsi slyšela své učitele a rodiče jak o tobě mluví jako o zralé a inteligentní osobě s tolika možnostmi. Kam se to podělo, mám se ptát? Nikdy nic z toho nebylo! Nejsi dokonalá, dost se nesnažíš a navíc ztrácíš čas přemýšlením a mluvením s přáteli nebo kreslením! Tyhle slabosti ti nebudou povoleny.

 Tví přátelé ti nerozumí, nejsou k tobě upřímní. Kdysi, když se nejistota vkrádala do tvé mysli a ty ses jich zeptala, "Jsem…tlustá?" a oni odpověděli "Ale ne, jistěže ne" Tys věděla, že lžou! Jen já ti říkám pravdu. Tvoji rodiče, škoda mluvit! Víš, že tě milují a starají se o tebe, ale část toho je jen proto, že to jsou rodiče a že je jejich povinností to dělat. Teď bych ti měla říct tajemství: Někde hluboko uvnitř jsou tví rodiče zklamaní. Jejich dcera, ta s tolika možnostmi, je tlustá, líná a nehodná dívka.

 


Ale já to všechno změním.

 


Očekávám od tebe hodně. Není ti povoleno jíst moc. Začne to pomalu: snižování příjmu tuku, čtení tabulek s nutričními hodnotami, zbavování se nezdravých, smažených jídel atd. Na chvíli bude cvičení snadné: nějaké to běhání, možná nějaké dřepy či cviky na břicho, nic vážného. Možná takhle shodíš pár kil z toho svého tlustého těla. Ale nebude dlouho trvat a nebude mi to stačit.

 


Budu od tebe očekávat, že si budeš počítat a zapisovat svůj příjem kalorií a že začneš cvičit více. Vnutím ti limit. Musíš to přijmout, protože mi nemůžes vzdorovat! Začínám se do tebe vkrádat. Hezky brzo, jsem s tebou neustále.Jsem s tebou, když ráno vstaneš a běžíš k váze. Ta čísla se stávají jak přáteli, tak nepřáteli a ty si stále jen zoufale přeješ, aby byly nižší než včera, než večer… Do zrcadla se na sebe díváš s hrůzou.Pícháš a strkáš do každého špeku a usmíváš se, když přejedeš rukou přes kost. Jsem s tebou, když si plánuješ den: 400 kalorií, 2 hodiny cvičení. Ja jsem ten, kdo takhle plánuje, protože odteď jsou mé myšlenky spjaty s tvými.

 

 

Sleduju tvé myšlenky po celý den. Ve škole, když ve své mysli bloudíš neznámem, dám ti něco o čem můžeš přemýšlet. Přepočítej si kalorie pro tento den. Je jich příliš mnoho. Zaplním tvou mysl myšlenkami na jídlo, tvou váhu, kalorie a na věci, na které je pro mne bezpečné myslet. Protože teď jsem už v tobě. Jsem ve tvé hlavě, ve tvém srdci a duši. Ta bolest z hladu, kterou předstíráš že necítíš, jsem já.

 Hodně brzy ti říkám nejen to, co máš dělat s jídlem, ale i to, co máš dělat pořád. Usmívat se a přikyvovat. Dobře se prezentuj. Vtahuj sakra to tlusté břicho! Bože, jsi tlustá kráva!!!! Když je čas na jídlo, tak ti řeknu co dělat. Udělám to tak, že talířek salátu ti bude připadat jako jídlo hodné krále. Rozházim jídlo kolem a hle, vypadá to, jako bys něco snědla. Ani kousíček…jestli něco sníš, veškerá kontrola bude zničena.. TOHLE chceš??? Vrátit se zpět k té tlusté krávě, jíž jsi kdysi byla??? Přinutím tě zírat na modelky v časopisech. Ty nádherně hubené, s bílými zuby, modely dokonalosti, co na tebe hledí z těch lesklých stránek. Nechám tě myslet si, že nikdy nebudeš taková jako ony. Vždy budeš tlustá a nikdy nebudeš tak nádherná jako jsou ony. Když se podíváš do zrcadla, zdeformuju odraz. Ukážu ti obezitu a ošklivost. Ukážu ti zápasníka sumo namísto vyhladovělého dítěte. Ale to ty nesmíš vědět, protože kdybys znala pravdu, mohla bys opět začít jíst a náš vztah by se začal rozpadat.

 


Občas se z tebe stane rebel. Ačkoli ne moc často. Rozpoznáš rebelské vlákno, které zůstalo ve tvém těle a které tě dovede do temné kuchyně. Dvířka od kredence se oomalu a jemným vrzáním otevřou. Tvoje oči budou kmitat po jídlech,. které jsem držela z tvého dosahu. Najednou zjistíš, že tvé ruce tápají ve tmě po krabici se susenkami. Zhltneš je, mechanicky, ne kvůli jejich chuti, ale kvůli pocitu, že jdeš proti mně.. Sáhneš po další krabici a další a další. Tvé břicho se nafoukne a začne vypadat groteskně, ale ty stejně ještě nepřestaneš. A po celou tu dobu na tebe budu křičet ať toho necháš, ty tlustá krávo, ty opravdu nemáš žádnou sebekontrolu, budeš tlustá.

 Až tomu bude konec, opět se obrátíš na mě a budeš žádat o radu, protože ty opravdu nechceš být tlustá. Překročila si základní pravidlo a jedla jsi a nyní mě chceš zpět. Poženu tě do koupelny, na kolena a přinutím tě hledět na dno záchodové mísy. Tvé prsty pošlu hluboko do tvého hrdla a s pořádnou dávkou bolesti tě zbavím přijatého jídla. Znovu a znovu to budeš opakovat dokud ze sebe nedostaneš jen vodu a krev. To budeš vědět, že je to vše pryč. Když potom stoupneš, budeš se cítit slabá. Ale ihned se postav! Ty tlustá krávo, vybrala sis život v bolesti!

 Možná ta volba zbavit se té "pokrývky" je jiná. Možná tě nechám brát projímadla a nechám tě sedět v koupelně až do brzkých ranních hodin, kdy budeš cítit, jak jsou tvé vnitřnosti skrčené. Nebo možná tě jen nechám, aby sis ublížila sama. Mlátila hlavou o zeď dokud by tě nebolela jak čert. Řezání je taky efektivní. Chci abys viděla svou vlastní krev, jak stéká po tvé ruce. A v tom si uvědomíš, že přijmeš veškerou bolest, kterou ti nabídnu. Jsi v depresi, jsi naštvaná, máš bolesti.. snažíš se někoho přivolat, ale jakobys byla němá, nikdo neposlouchá? Kdo by se o tebe zajímal?!?!!Zasloužíš si to, můžeš si za to sama.

 Oh, je to kruté? Chceš aby se ti to stalo? Jsem snad neférová? Dělám jen věci, které ti pomohou. Umožňuju ti přestat myslet na věci, které tě stresují. Vztek, smutek, zatracení a osamnění se mohou zastavit, protože já je vezmu pryč a naplním tvou hlavu kalorickýmy výpočty. Dám pryč i tvou snahu vyrovnat se svým vrstevníkům, snahu všechny potěšit. Protože teď jsem já tvůj jediný přítel, jsem ta jediná, kterou musíš potěšit.Mám i svou slabou stránku, ale tu nesmíme nikomu říct. Pokud se rozhodneš proti mně bojovat, dostat se k někomu a říct mu, jak tě nutím žít, všechno se zničí. Nikdo to nesmí zjistit, nikdo nemůže rozbít ten krunýř, kterým jsem tě pokryla. Já jsem tě stvořila, tuhle hubenou, dokonalou dívku. Jsi moje, jenom moje. Beze mě nejsi nic. Tak se nesnaž mi vzdorovat. Když o tobě jiní mluví, ignoruj je. Zapomeň na ně, zapomeň na všechno co se tě snaží ode mě oddělit. Jsem tvá kladná stránka a míním to nechat tak, jak to je.Upřímně, Ana

 

 

 

 
 • Neregistrovaný 20.10.08, 21:12

  Rozbalit 1. me by zajimalo kolik ti je a kolik vazis

 • Neregistrovaný

  odpovezd

 • Neregistrovaný 08.11.08, 21:31

  Rozbalit 2. Hrůza

 • Neregistrovaný

  Tyhle holky jsou chudáci.. Můžou si za to teda samy...ale i tak. Je to nehezké, absolutně to postrádá ženskost.. Líbí se mi štíhlé holky...ale ne valchy a takovýhle kostry... Možná slovo nehezké není dostatečně vystihující...spíš hnusné to je..

 • Neregistrovaný 09.11.08, 16:52

  Rozbalit 3. hnusné to je

 • Neregistrovaný

  a souhlasim,že si za to ty holky můžou samy. Ale diktátem společnosti je být štíhlá a pak stačí jedna nevhodná poznámka mladé slečně a už to jede.. A cesta zpět je složitá. A tak držím palce všem,které se rozhodly nebýt vychrtlé a se svou nemocí bojovat.

 • Monika 14.02.09, 00:01

  Rozbalit 4. můžou si za to rozhodně samy...jsou prostě blbý..

 • Monika

  furt říkám, že blbost by měla být kvalfikovaná jako nemoc... fakt nechutný foto... těžko na to něco říct.... podle mně mají ale i svůj podíl vinny rodiče a blízcí, měli by tyhle holky hned odvlíct k doktorovi, byť i proti jejich vůli...

 • Viola 23.02.09, 14:26

  Rozbalit 5. Blbost?

 • Viola

  Vy jste fakt "chytří!"Říkáte,že si za to můžou sami a jsou to blbky. Tak fajn, když má někdo rakovinu plic z hulen´í, cukrovku z toho, že moc žere sladký,schýzu z drog, tak to je podle vás normální. Ony za to nemůžou,je to nemoc jako každá jiná, za všechno su můžeme sami.A anorexie není žádná vyjímka. Jste chytří a hovno víte. Jak můžete polemizovat, když ste to sam nikdy nezažily?

 • Rokai 26.02.09, 20:31

  Rozbalit 6. Pěkná holka

 • Rokai

  Zdaravim, zajímalo by mě jak se tahle nemoc chytne. Kdybych znal někoho s anorexií tak bych ho donutil jít za exorcistem. Páč největší blbost co hoka múže říct že je tlustá, to bych pochopil, pokud nemá holka víc jak 90Kg tak bude vždycky hezká. mě osobně se líbí všechny hoky, a tospíše ta která ma trošku bříško a normální pozadí a ne záda a hned nohy. A za cukrovku si hromada lidí muže sama.

 • sarka 21.03.09, 20:00

  Rozbalit 7. děsný

 • sarka

  je to příšerný.....muzou si za to sami............

 • SABČA 17.04.09, 12:34

  Rozbalit 8. HUMUS A HNUS

 • SABČA

  TYHLE HOLKY ZA TO NEMUZOU ALE TO JE PROSTE OSUD ALE HLAVNE VSEM KTERI MAJI TUTO NEMOC PREJI HODNE STESTI A AT SE JIM PODARI ZVITEZIT ALE FOTO U TOHOTO CLANKU JE UDELANE PRES POCITAC

 • Tom 17.04.09, 17:30

  Rozbalit 9. Neni to hezkej pohled

 • Tom

  Rekl bych ze je to nemoc ze ktere se spatne doztava zpet a neni to moc lehky :-(

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Hodnotili 2 čtenáři | Průměrné hodnocení: (100%)

Magie: Jak vyrobit škapulíř

Škapulíře jsou zřejmě nejstarší magická pomůcka, která se šíří všemi kulturami bez ohledu na kontinenty. Proto jsme nejrůznější škapulíře mohli spatřit v mykénských hrobech, v egyptských pyramidách, ale i u amerických indiánů. Vyrobit si ho můžeme i my. Když to nebude fungovat, tak se nic nestane, ale když bude ....
autor
O autorovi
autor
autor

Že jsem malá? Nevadí! Každý si mě pohladí.
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Kočička"
Profil blogu
Založen:
2.7.2008 13:55:57

Přístupů:
92135

RSS:
Toplist