Japonsko ovládla banánová dieta

- Japonsko ovládla banánová dieta
Rubrika:  Novinky


 

 

"Velkým obchodům docházejí banány v poledne a dokonce i supermarkety velkých obchodních řetězců mají prázdné regály kolem třetí odpoledne," říká Tomojuki Horiuči, obchodní zástupce společnosti Tokyo Seika Boeki, velkoobchodu s ovocem a zeleninou. Hiromi Ohtaki ze společnosti Dole Japan, která je hlavním dovozcem banánů, potvrzuje prudký nárůst spotřeby banánů a připisuje ho především ranní banánové dietě.

 

Banány se v Japonsku  obvykle příliš dobře neprodávají. Přesto poptávka za poslední čtyři měsíce přiměla Dole Japan zvýšit dovoz banánů o 25 procent a ani to nestačí udržet krok s poptávkou. "Svým způsobem je to mimořádná situace," říká Ohtaki. "Dovážíme banány z Filipín posledních 40 let, ale tohle je poprvé, co se nám stalo něco podobného a my zjišťujeme, jak těžce se s tím vyrovnáváme."

 

Režim ranní banánové diety je jednoduchý: K snídani si dejte jeden banán (nebo tolik, kolik chcete) a vodu v pokojové teplotě. K obědu i k večeři (podávané nejpozději do osmé hodiny večerní) jezte cokoli, co se vám zachce, klidně si dopřejte i odpolední svačinu, ale vypusťte dezert po jídle. Spát běžte před půlnocí.

 

Tuhle dietu, která nikoho nestresuje, vymyslela Sumiko Watanabeová, aby pomohla rozhýbat metabolismus svého manžela Hitošiho Watanabeho, který trpěl nadváhou. Watanabe zhubnul víc než 16 kilo a dietu zveřejnil na jednom z největších japonských sociálních serverů. Od března se objevilo několik knih o ranní banánové dietě, kterých se prodalo 730.000 výtisků a některé z nich byly přeloženy a vydány v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu.

 

Ještě populárnější se dieta stala poté, co místní televize odvysílala pořad, v němž se oblíbená zpěvačka svěřila, že díky ní zhubla sedm kilo během pouhých šesti týdnů. Den po odvysílání tohoto pořadu byl také prvním dnem, kdy v japonských obchodech začal být znát nedostatek banánů. "Banány najednou začaly mizet z regálů, týdenní prodej stoupl o 70 až 80 procent v porovnání se stejným obdobím loňského roku," říká Takeši Ozaki, mluvčí společnosti Life Corporation, která má po celém Japonsku 201 supermarketů.

 

 

ANKETA: Vyzkoušíte banánovou dietu?


Celkem: 49 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: ČTK
 
Profil blogu
Profil sekce "Novinky"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:06

Přístupů:
288435

RSS:
Toplist