Jak vypadat na fotkách skvěle

- Jak vypadat na fotkách skvěle
Rubrika:  Praktická

Jak vypadat na fotkách skvěle

04.05.21, 00:00, autor: Plavovláska
Všechny to známe, milé dámy, myslíme si, že jsme fotogenické, ale poté díky výsledné fotografii zjistíme, že tady něco přebývá a támhle něco chybí, většinou na úplně jiných místech, než bychom si přály.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Jacquie Carter, expertka společnosti Herbalife na kosmetiku a péči o pleť, vám dnes odhalí své tajné triky, jak vypadat skvěle na každé fotografii:

 

Řekněme si upřímně, kdo se v dnešní době dokáže vyhnout fotografování? Žijeme v době sociálních médií, kde fotografie typu “selfie“ atakují náš myšlenkový proud několikrát denně. Když už to nejsou selfies, proudí naší sociální sítí ostatní digitální portréty, ze kterých člověk snadno získá pocit, že se může stát terčem objektivu fotoaparátu kdykoli a kdekoli, samozřejmě když to nejméně čeká. Ať už jde o vaši postavu, vlasy nebo pleť, je
docela bolestné zjistit, že to, co jste považovala za roztomilé, z vás ve spojení s fotoaparátem dělá strašáka do
zelí.

 

S rostoucím důrazem na vytváření dobrých fotografií by bylo jistě dobré vědět, jak takových fotek dosáhnout a vypadat na nich co nejlépe. Neříkám, že musíte každý den vykročit z domu s vizáží hollywoodské kvězdy, ale je tu pár triků, které vám pomohou vypadat co nejlépe i v okamžiku, kdy na vás někdo nečekaně zaměří objektiv fotoaparátu - a zdaleka nemusí jít jen o fotku z vaší dovolené.

 

Problém: Vy sama jste svým největším kritikem

Řešení: Podívejte se raději na fotografii jako celek, než abyste se zabývala malichernostmi. Pokud se do objektivu usmějete a vzpřímíte tělo, výslednou fotku jen vylepšíte, detaily jistě nikdo zkoumat nebude. Vsadím se, že vaši přátelé ani rodina si nevšimnou, že dnes máte svůj špatný den.

 

Problém: Napůl mžouráte

Řešení: Dobře – tohle je doopravdy problém. Já jsem vždy byla přesně ten typ člověka, který na každé fotografii vypadá, jako když zrovna spí. Rada je jednoduchá - v momentě, kdy všichni ostatní říkají “sýr”, zavřete oči a pomalu je otevírejte. Jakmile se spustí závěrka, budete mít sexy pohled – a hlavně otevřené oči.

 

Problém: Máte podbradek

Řešení tohoto problému může působit rozporuplně, ale přísahám, že funguje. Před vyfotografováním mírně zastrčte bradu, protáhněte krk a lehce nakloňte čelo dopředu. I když si myslíte, že to situaci jen zhoršilo, je tomu přesně naopak - tato technika přitáhne pozornost k celému vašemu obličeji, navíc to vypadá mnohem přirozeněji, než kdybyste jen vystrčila bradu.

 

Problém: Najednou máte nějak malé oči

Řešení: Máte dojem, že vaše oči vypadají, jakoby se scvrkly, i když jsou otevřené? Žádný problém. Před fotografováním popadněte kleštičky na řasy a řasenku, které byste měla v kabelce nosit pořád. Díky nim oči
opticky zvětšíte a zvýrazníte. Tou nejlepší radou samozřejmě je se usmívat – pověstná „jiskra“ ve vašich očích
dokáže obraz skvěle rozzářit.

 

Problém: Máte nevýrazné rysy

Řešení: Když jde o focení, vašimi nejbližšími spojenci mohou být také tvářenka a bronzer. Kvůli blesku na fotoaparátu nebo jasnému slunečnímu svitu může váš obličej vypadat dvourozměrně, takže trocha barvy vám v
důsledku může také přidat tvar a určitou dynamiku výrazu. V případě nouze lze krátce před focením vyzkoušet i malé štípnutí do tváří, které jim zaručené dodá barvu. Ano, některé prastaré triky fungují stále!

 

Problém: Úhel focení nehraje ve váš prospěch

Řešení:
Snažíte se udělat dokonalou “selfie”? Potom držte svůj telefon s integrovaným fotoaparátem vysoko. Pokud totiž držíte foťák nad linií očí, musíte se lehce podívat nahoru, což obecně vašemu vzhledu lichotí.
V případě, že vás fotí někdo jiný, dbejte na postavení svého těla. Pro vaši postavu bude mnohem lichotivější,
když budete stát v nějakém úhlu, než abyste se obličejem i celým tělem nasměrovala přímo proti objektivu.

 

Problém: Jste příliš napjatá

Řešení: Když jste nervózní před objektivem, nemůže z toho vzejít nic dobrého. Já vím, že je to těžké, ale
odpočinek dokáže divy. Jestli jste mezi přáteli, zkuste se vyfotit, když si vyprávíte vtip. Když zapomenete na
přítomnost objektivu a budete se chovat přirozeně, budete s největší pravděpodobností vypadat šťastnější a
přirozenější.

 

Problém: Vypadáte i cítíte se podivně

Řešení: I pro tento případ mám osvědčený tip - zkuste rekvizity. Opřete se o zeď, držte něco v ruce nebo
pozvěte ostatní, aby se s vámi vyfotili. Když se budete soustředit na cokoliv jiného než jak vykouzlit nádherný
široký úsměv, bude pro vás jednodušší zapomenout na tlak, který při fotografování pociťujete.

 

Problém: Nemyslela jste na pozadí za vámi

Řešení: Světlé pozadí je pro vytvoření skvělé fotky velkým přínosem. Světlo má schopnost se odrážet, tím
pádem světlé pozadí dokáže zredukovat vaše vady na kráse. Všichni jsme někdy viděli fotografa, jak drží
reflektor, aby do fotografie přidal více světla, které na modelce potlačí tmavé kruhy pod očima. Stejný trik můžete použít i v soukromí - písečná pláž, zasněžená scenérie nebo obyčejná bílá zeď vás pomohou rozzářit.

 

Problém: Nevíte, kam se dívat

Řešení: To je jasné, dívejte se do foťáku, ale pokud to není nutné, ne přímo do objektivu, a to ze třech důvodů:


1) Pokud se nefotíte na průkazovou fotografii, není nikdy nutné dívat se přímo do foťáku.

2) Osoba pořizující snímek obvykle stojí tam, odkud jste dobře osvětlena, takže natočíte-li se směrem ke světlu, budete vypadat bezvadně.

3) Někteří fotografové radí, abyste se dívala těsně nad objektiv, abyste působila lehce tajemným dojmem a vyvarovala se efektu červených očí!

 

Problém: Máte na sobě špatné oblečení

Řešení: Bavíme-li se o ošacení, je mnoho outfitů, ve kterých budete v reálném životě vypadat skvěle, ale na
fotografii bohužel ne (mám na mysli vzdušné tuniky nebo bundy nadměrné velikosti). Na druhou stranu existují
outfity, které naopak ukazují příliš mnoho. Pokud víte, že se budete v daný den mnohokrát fotit, možná vám přijde vhod udělat několik snímků sebe sama v době, kdy si budete zkoušet, co si vezmete na sebe. Skvěle střižené oblečení ve správné velikosti z vás udělá fotogenickou krásku, na rozdíl od špatně padnoucího oblečení neurčité barvy.

 


Nezáleží na tom, jak moc jste připravena, vždy tu budou nějaké fotografie, na kterých vypadáte méně úchvatně.

Přemýšlejte nad fotografiemi z pohledu statistiky – čím častěji se na fotografiích objevíte, tím více budete vypadat fotogeničtější. Ale pokud se na to opravdu necítíte, řekněte NE! Nemusíte přeci zvěčňovat ty momenty, kdy váš perfektní účes zplihnul, nebo kdy jste měla na sobě těsné boty, jež vám po několika hodinách zkřivily i obličej.

Naskytnou se i další příležitosti, při kterých budete moci ukázat své rysy topmodelky! Ale víte co? Všechny jsme ve skutečnosti k sežrání!

 

Jacquie Carter

 
Zdroj: sxc.hu Archív 2014
 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1009032

RSS:
Toplist