Jak vybrat a instalovat LED reflektor

- Jak vybrat a instalovat LED reflektor
Vyšlo v blogu:  Můj blog- dům a bydlení

Jak vybrat a instalovat LED reflektor

28.12.22, 08:21, autor: Glorie , Hodnocení: -
S rozvojem LED osvětlení se dostávají na výsluní i LED reflektory. Jejich výhoda je především v nízké spotřebě elektrické energie v kombinaci s nízkou pořizovací cenou. LED diody pracuji s nízkým napětím, takže vnitřek reflektoru nemusí být dimenzovaný na vysoké napětí a tím pádem může být lehčí a levnější.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

 

LED nástěnné reflektory do zásuvky i pro pevné připojení

LED reflektory lze zakoupit jako přenosné s přívodním kabelem, který snadno zapojíte do zásuvky- tyto reflektory jsou vhodné především na stavby, do dílny apod. Zkrátka všude tam, kde potřebujete silnější světlo z určité strany s tím, že se světlem potřebujete častěji hýbat.

Nástěnné led reflektory pak jednoduše uchytíte na stěnu (nejčastěji pomocí 2 hmoždinek a šroubů) a většinou pak připojíte kabelem přímo do elektrického vedení ve Vašem domě. Nicméně i takovémuto reflektoru lze připojit prodlužovací kabel a zapínat ho jednoduše do zásuvky. Při nákupu led reflektoru berte v potaz, že led dioda produkuje na 1w výkonu asi 6x více světla, než klasická žárovka. Často využívané led reflektory o výkonu 30W tak vygenerují téměř tolik světla, co klasická žárovka o výkonu 200W- a to už je pořádná porce světla. 

LED reflektory s pohybovým čidlem

Reflektory s pohybovým čidlem jsou oblíbené zejména jako venkovní osvětlení prostoru před garáží, nebo domem obecně, případně pro osvětlení terasy, nebo části zahrady, pokud jdete pro něco v noci. Někteří lidé mají obavu z jejich instalace, ale není třeba mít strach- veškerá elektronika je již zabudovaná, nastavená a Vám stačí jen daný reflektor nainstalovat na místo a připojit ke zdroji elektrické energie. Navíc běžně najdete u produktů podrobné návody, jak je jednouše umístit a zapojit. Jakmile zaznamená čidlo pohyb, tak reflektor sepne. Délka sepnutí reflektoru, stejně jako citlivost na pohyb lze většinou nastavit jednoduchými otočnými prvky.

A co dekorativní venkovní osvětlení?

Pokud chcete osvětlení především jako dekoraci a stačí Vám menší jas, pak hneds není třeba sahat po reflektoru, ale výborně poslouží např. venkovní řetěz se žárovkami- takové najdete např. na eshopu my-hobby, kde je můžete zakoupit v různých delkách, provedeních i barvách světla. Můžete je instalovat například na pergolu, zábradlí balkonu, případně vypadají opravdu kouzelně na stromech.

 

 

 
  • Janička 14.01.23, 13:23

    Rozbalit 1.

  • Janička

    Já myslím, že to není zase tak složité. Podle mě to zvládne i žena. Já jsem si na chatu koupila LED reflektor od https://www.nejsvetla.cz/ a taky jsem to zvládla. Však dneska máme už telefony, videa, YouTube, návody a ještě k tomu vám přijde papírový návod společně s produktem. Tak pak už jenom trochu opatrnosti a přemýšlení a zvládnete to! :)

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Valentýnské opojení

Lidský cit jménem láska má svoje oficiální místo v kalendáři. Je jím 14. únor - svátek všech zamilovaných, známý také pod jménem svatý Valentýn. Ke společné romantické večeři se svým miláčkem můžete připravit míchané soft drinky. Určitě budete opilí velkou láskou, ale míchanými koktejly rozhodně ne!
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Můj blog- dům a bydlení"
Profil blogu
Založen:
29.4.2022 13:09:12

Přístupů:
2307

RSS:
Toplist