Jak udržet touhu v dlouhodobém vztahu? Táhnout za jeden provaz a nenudit se

- Jak udržet touhu v dlouhodobém vztahu? Táhnout za jeden provaz a nenudit se
Rubrika:  Smyslná

Jak udržet touhu v dlouhodobém vztahu? Táhnout za jeden provaz a nenudit se

18.06.20, 00:01, autor: Erosenka
Mužům v dlouhodobém vztahu sice nejvíce chybí sex, ale s jeho nedostatkem se již tak nějak smířili. Hned po něm jim ale chybí táhnout s partnerkou za jeden provaz, a o této jejich potřebě často ženy nemají ani ponětí.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Značka exkluzivní francouzské  kávy Carte Noire se rozhodla odhalit, jak je to doopravdy s touhou mezi mužem a ženou, protože právě Carte Noire je titulována jako káva ve znamení touhy. Průzkum pro značku Certe Noire realizovaly agentury Confess Research s.r.o. a MindBridge Consulting a.s. Proběhl kvalitativně i kvantitativně na vzorku více než 200 lidí ve věku 25-45 let a uskutečnil se během tohoto jara. Ženy i muži v něm odpovídali na otázky o svých touhách a odhadovali i touhy opačného pohlaví. 

 

Muži chtějí  se ženou táhnout za jeden provaz, ale často jim to ve vztahu chybí

Muži i ženy (80 % z nich) se vzácně shodují na tom, že v dlouhodobém vztahu je k udržení touhy potřeba „táhnout za jeden provaz“, ale o mužích si to myslí jen 67 % žen, mají tedy pocit, že to pro ně zase až tak důležité není. Muži (6 %) přitom tvrdí, že jim „táhnutí za jeden provaz“ ve vztahu velmi chybí, což ale správně odhadlo pouze 1 % žen.

 

Muži v dlouhodobém vztahu nejspíš rezignovali na sex nebo ho mají jinde

Ženy (73 %) více než muži (67 %) považují sex za důležitý základ udržení touhy v dlouhodobém vztahu, a navíc si myslí (89 % žen), že pro muže stojí sex na prvním místě spolu s láskou a důvěrou. Ve skutečnosti to tak muži nevnímají, sex sice považují za důležitý, ale ne tolik, jak si myslí ženy – za důležitý pro udržení touhy ve vztahu jej považuje 67 % mužů. Že by sex raději oželeli, rezignovali nebo si jej našli jinde...?

Na druhou stranu, ani muži neodhadli ženy zcela správně. 62 % mužů se totiž domnívá, že sex pro udržení touhy považují ženy za důležitý, zatímco ve skutečnosti je důležitý pro 73 % žen. 

  „Chybí mi ta spontánnost, randění, ..... ne že musíme, ale chceme.“ (žena) 

 

 

Muži si myslí, že se ženy neobejdou bez luxusních dárků

Muži (22 %) si velmi často myslí, že pro ženy jsou základem udržení touhy ve vztahu luxusní dárky, kterým ale samotné ženy (10 %) tak velkou důležitost samy nepřikládají.


Mužům ve vztahu chybí  ochota experimentovat (6 %) a svoboda/nezávislost (8 % mužů)

Přestože tyto aspekty mužům v dlouhodobém vztahu někdy chybí, už je nepovažují za tolik důležité, jak si myslí ženy (74 % žen si myslí, že pro udržení touhy ve vztahu muži potřebují svobodu/nezávislost a 76 % žen, že potřebují ochotu experimentovat, ve skutečnosti to ale uvádí jen 47 % a 41 % mužů).

 

 

Ženy se s muži nudí

Ženám ve vztahu nejvíce chybí nové podněty (25 % žen), a to významně častěji, 
než mužům (12 %). 80 % žen přímo uvádí, že nové podněty jsou pro ně důležité pro udržení touhy ve vztahu, ale ve svém odhadu žen se v tomto ohledu trefilo jen 67 % mužů.Nové podněty ve vztahu chybí výrazně častěji ženatým mužům i vdaným ženám s dětmi než svobodným bez dětí.A 4 % mužů dokonce uvádí, že jim ve vztahu chybí žárlivost. Tuto vlastnost přitom nezmiňuje ani jedna žena.Mužům chybí  nejvíce sex (17 %), ale ani u žen není toto číslo zanedbatelné – sex chybí i 10 % žen. Sex přitom chybí výrazně více ženatým mužům než těm svobodným. U žen je to přesně obráceně, svobodným bezdětným ženám chybí sex výrazně více než těm vdaným s dětmi. 

 
Zdroj: TZ, 2010
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1096753

RSS:
Toplist