Jak se nestát snadným cílem zlodějů

- Jak se nestát snadným cílem zlodějů
Rubrika:  Praktická

Jak se nestát snadným cílem zlodějů

12.07.23, 00:00, autor: Plavovláska
Nepříjemnou situací je nejen krádež zavazadel, ale i peněz. Jejich zcizení je obzvlášť nepříjemné z toho důvodu, že se na něj nevztahuje pojištění. Jak svůj majetek ochránit před otravnými nenechavci, když jste na dovolené?

Čtenost -   Diskuze: (7
 

Nenechte se rozptylovat

Tento zlodějský trik je známý především ve Španělsku, ale i jiných zemích. Zloděj se k nic netušící oběti přiblíží pod záminkou rozhovoru. Takový člověk k turistovi přijde na ulici s žádostí o rozměnění peněz, pořízení fotografie nebo s jakýmkoliv jiným důvodem. Ve chvilce nepozornosti turistovi zcizí peněženku nebo telefon. Nechoďte s taškou obrácenou směrem k silnici. Zvláště v Itálii dochází k případům, kdy jde turista poblíž vozovky a projíždějící zloděj na motocyklu mu vytrhne tašku z ruky.

 

Myslete na pojištění zavazadel

Ne každý do ciziny vyráží polehku. Někdo si zkrátka neumí představit dovolenou bez svého dronu nebo drahého fotoaparátu. Jiný by si zas svůj pobyt neužil bez vědomí, že má v kufrech k dispozici polovinu své šatní skříně. Je to vaše dovolená, tudíž máte právo si zabalit cokoliv. Je však užitečné vědět, jaké vybrat pojištění zavazadel, abyste svůj majetek co nejlépe ochránili. Stačí se i na chvíli otočit nebo poodejít a zavazadlo může být pryč.

Přestože se jedná o nadstandardní doplňkové připojištění, pojištění zavazadel vás nemusí přijít na mnoho peněz. V online kalkulačce Klik.cz například vycházejí náklady na cestovní pojištění pro čtyřčlennou rodinu, která se chystá na osm dní do Řecka, ani ne na sto korun. Ve srovnávací tabulce je přehledně vidět, že pokud by chtěla tato rodina sáhnout po nejlevnějších nabídkách, připojištění zavazadel ji vyjde na pouhých 75 korun navíc ke všem ostatním cestovním výdajům. U nejdražší varianty se cena dokonce nezmění vůbec.

 

Rozdělte si cennosti

Aby vás případná krádež bolela co nejméně, dejte si vaše cenné věci na dvě místa. Rozdělte si peníze a jednu část nechte v hotelu, druhou noste s sebou. Pořiďte si kopie občanského průkazu a cestovního pasu pro případ jakýchkoli nesnází.

 

Nevzbuzujte příliš turistický dojem

Je pochopitelné, že třeba v Japonsku asi nikdy nebudete vypadat jako místní, ale v rámci Evropy je docela velká šance, že na ulici nebudete příliš vyčnívat a tudíž vás potenciální zloději nebudou považovat za snadnou oběť. Tomu můžete dopomoct tím, že si na krk nepověsíte fotoaparát, nebudete okatě hledět od rozevřené mapy a tvářit se ztraceně.

 

 
Zdroj: TZ
 • Pavel 27.07.22, 10:09

  Rozbalit 1.

 • Pavel

  Já jsem někdy až žasnul, co všechno jsou lidé schopní krást. Máme firmu v Mostě máme firemní areál a několikrát za měsíc nám se někdo lezl. Myslel jsem si, že kamery lidi odradí, ale to jsem se spletl. Musel jsem najmout bezpečnostní agenturu, která se nám o vše stará a s krádeži už problém není https://www.usir.cz/

 • Lenka66 22.09.22, 17:28

  Rozbalit 2.

 • Lenka66

  Jsem moc ráda, že jste zveřejnili podobný článek, který se dle mého názoru hodí úplně pro každého :-) Ne jednou se mi stalo, že jsem byla okradena, naštěstí se to vždy stalo bez toho, aniž bych o tom věděla nebo nedej bože byla napadena. Časté krádeže na ulici jsou hlavně v západních zemích, když vyrazíte v létě na dovolenou - proto si s sebou vždy radši beru levné šperky, například z https://www.marre.cz/ :-)

 • Tom 23.09.22, 00:21

  Rozbalit 3.

 • Tom

  Můžete mi někdo prozradit, jakým způsobem dobře zabezpečit auto proti krádeži? Nebo případně jestli je nějaký dobrý systém, jak kradené auto vyhledat? Třeba přes GPS?

 • Denis 24.09.22, 09:43

  Rozbalit 4.

 • Denis

  Dřív se to tak dělalo že se do auta dal GPS tracker, teď už je to ale překonané, protože to dokáží bez problémů zarušit a vy už auto nikdy nenajdete. Já jsem si nechával auto zabezpečit od společnosti, která provozuje vlastní rádiovou síť, která je nezarušitelná a díky tomu se dá auto dohledat ať je kdekoliv.

 • Tom 26.09.22, 18:37

  Rozbalit 5.

 • Tom

  Jak jste si auto nechal zabezpečit?

 • Denis 29.09.22, 01:35

  Rozbalit 6.

 • Denis

  Od společnosti https://www.sherlog.cz/zabezpeceni na operák. Vše bez problémů. Do auta vám instalují aktivní rádiovou jednotku, se kterou se už pak musí jen jednou ročně na garanční prohlídku. Jinak nemusíte nic řešit.

 • Karel 31.10.22, 13:30

  Rozbalit 7.

 • Karel

  Právě se zloději jsme teď měli problém u nás ve firmě. Naštěstí je hlídač zastavil dřív, než stihli něco ukrást, ale určitě mě to donutilo přemýšlet nad lepším zabezpečením. Přecejen, máme tam celkem drahé šroubové kompresory, viz https://www.kompresory-filtry-servis.cz/produkty/kompresory/kompresory-boge/sroubove-kompresory-boge tak to nějaké zabezpečení určitě chce.

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1575633

RSS:
Toplist