Jak se balí po Česku

- Jak se balí po Česku
Rubrika:  Smyslná

Jak se balí po Česku

17.07.12, 10:45, autor: Erosenka
Téměř polovina singles zkouší štěstí online. Anketa „Jak se balí po Česku“ představuje typické uživatele seznamek. Nezadaní Češi promluvili. 78 % z nich se svou samotou není spokojeno a přeje si změnu. Fenomén nového „singles“ životního stylu není v naší společnosti nijak silně zakořeněn a svobodní lidé stále chtějí sdílet život s partnerem.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

67 procent dotázaných hledá zcela cíleně trvalý vztah a těmto preferencím podřizují svou seznamovací taktiku. Přesto se ukazuje, že průměrný Čech toužící po seznámení není nikterak aktivní. 40 % dotázaných přiznalo, že se sice cíleně seznamují a o seznámení skutečně stojí, ale sami nevyvíjejí téměř žádnou aktivitu. V rámci internetových seznamek pasivně vyčkávají, kdo je osloví, v běžném životě rozdávají úsměvy a čekají, kdo se chytí. Jasně to ukázala anketa sociální a seznamovací sítě Leyter.com zaměřená na seznamovací praktiky v ČR.

 

Tento týden byly zveřejněny výsledky ankety „Jak se balí po Česku“ zaměřeného na problematiku partnerských vztahů a online seznamování.

 

Internetové seznamky jsou plné těch, kteří hledají toho pravého. Kdo jsou tedy obecně čeští singles a co dělají, aby se seznámili? Průměrný osamělý Čech je ve věku mezi 19 a 30 lety s ukončeným středoškolským vzděláním a se zaměstnaneckým příjmem do 10 000 Kč měsíčně. Odmítá nevěru, měl doposud maximálně 4 sexuální partnery a od prvního rande si slibuje lehkou konverzaci nad skleničkou vína.

 

Ženy přiznaly, že 53 procent z nich na sexu nijak nelpí, 55 % mužů se bez něj naopak absolutně neobejde. Polovina dotázaných mužů cíleně oslovuje partnerku jako první, stejný počet žen na oslovení jen reaguje, sami proaktivní nejsou. Pro muže jsou obecně atraktivnější informace, které o sobě potencionální partnerka zveřejní, ženy vybírají spíše podle fotografie.

 

Všichni dotázaní měli předchozí zkušenost s internetovým seznamováním, 40 % z nich se seznamuje výhradně tímto způsobem. Internetové seznamky sice preferují hlavně muži (42 %), ale ženy se už dnes v této oblasti také neztratí. 37 procent z nich si partnera hledá právě tímto způsobem.

 

Poněkud pasivní přístup českých singles se projevuje i v online seznamování. Průměrný počet lidí, které respondenti oslovují na internetových seznamkách, jsou 4. Toto číslo je v porovnání s počty registrovaných uživatelů velice nízké a svědčí jak o jejich nesmělosti, tak o neefektivním používání seznamovací nástrojů. Lidé zkrátka a dobře potřebují vědět „jak na to.“

 

Ankety „Jak se balí po Česku“ se zúčastnilo více jak 600 uživatelů sociální a seznamovací sítě Leyter.com. Kompletní statistiky ankety jsou k dispozici na www.leyter.com/statistiky.

 

 

ANKETA: Použili jste někdy k seznámení "seznamku"?


Celkem: 38 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: www.leyter.com/statistiky
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1126958

RSS:
Toplist