Jak přichytit na zeď obývací stěnu a televizi

- Jak přichytit na zeď obývací stěnu a televizi
Vyšlo v blogu:  Můj blog- dům a bydlení

Jak přichytit na zeď obývací stěnu a televizi

16.03.23, 11:56, autor: Glorie , Hodnocení: -
Vybrali jste si moderní a elegantní řešení uchycení televize a obývací stěny na zeď a řešíte, jak vše rozmístit a kvalitně přidělat? Pak Vám v tomto článku poradíme.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Možnosti nástěnného řešení televize a skříněk

Většinu plochých televizí je už dnes možné uchytit na stěnu. Před samotným uchycením televize je ale dobré zvážit, jestli nebude ve Vašem případě jednodušší umístění na skříňku ať už závěsnou, nebo klasickou. Mějte přitom na paměti, že střed televize by měl být ideálně ve výšce Vašich očí, čemuž nízké klasické televizní skříňky většinou příliš nevyhovují. Je ale možno také koupit závěsnou tv skříňku a televizi umístit na ni, čímž ušetříte za držák. Různé možnosti uchycení můžete pěkně vidět např. na it-nabytek.cz

Pokud chcete opravdu televizi uchytit na držák, pak je třeba před jeho nákupem zkontrolovat, jestli splňuje stejnou normu VESA jako Vaše televize (tzn. rozteč šroubů pro uchycení na držák).

Jak tedy samotnou televizi, nebo závěsnou obývací stěnu uchytit?

Postup uchycení bude obdobný jak u klasického držáku televize, tak u nástěnných závěsných skříněk. Nejprve si rozvrhněte rozmístění skříněk obývací stěny a samotné televize. Pokud se chystáte malovat, pak je ideální si obrysy skříněk nakreslit na stěnu tužkou a z povzdálí zkontrolovat, jestli bude rozmístění vhodné. Pomocí vodováhy ustavte skříňku, nebo držák do roviny a tužkou obkreslete na zeď otvory. Vrtákem vyvrtejte díry (pozor…je třeba použít vrták přesně dané velikosti- většinou bývá jeho průměr uvedený u hmoždinek), vyfoukněte z nich prach a natlučte hmoždinky. (mně se ještě osvědčilo dát do otvorů před natlučením hmoždinky trochu sádry rozmíchané s vodou- hmoždinka pak bude na svém místě po zatuhnutí lépe držet). Pak už jen stačí (opět šrouby o správném průměru) televizní stěnu, nebo držák televize přišroubovat.

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Valentýnské opojení

Lidský cit jménem láska má svoje oficiální místo v kalendáři. Je jím 14. únor - svátek všech zamilovaných, známý také pod jménem svatý Valentýn. Ke společné romantické večeři se svým miláčkem můžete připravit míchané soft drinky. Určitě budete opilí velkou láskou, ale míchanými koktejly rozhodně ne!
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Můj blog- dům a bydlení"
Profil blogu
Založen:
29.4.2022 13:09:12

Přístupů:
2307

RSS:
Toplist