Jak odpočívat a vyčistit si hlavu? Zjistěte nejlepší možnosti

- Jak odpočívat a vyčistit si hlavu? Zjistěte nejlepší možnosti
Rubrika:  Aktivní

Jak odpočívat a vyčistit si hlavu? Zjistěte nejlepší možnosti

22.09.16, 18:00, autor: Maggie
Máte už dost neustálého shonu, který je všude kolem vás? Chcete dát sbohem stresu, který zažíváte jak v práci, tak u vás doma? Pokud ano, je velmi důležitý odpočinek. Podívejte se společně s námi na možnosti, které vás rozhodně nezklamou.

Čtenost -   Diskuze: (6
 

Jděte na procházku

Ideální je jít ven a takzvaně si vyčistit hlavu. Stačí se jít každý den projít, nejlépe do přírody. Stačí několik desítek minut denně k tomu, abyste jednoduše zapomněla na jakékoliv starosti všedních dnů a cítila se lépe. A pokud máte ráda také sport, není nic jednoduššího, než zrychlit tempo a jít se klasicky proběhnout. I tato aktivita vám pomůže zapomenout na vše, co vás trápí.Dovolená rozhodně nezklame

Druhá možnost je ideální ve chvíli, kdy chcete nejenom odpočívat, ale kdy chcete od starostí doslova uniknout. V takovém případě je nejlepší vyrazit na zajímavou dovolenou. Možností je více než dost a vzhledem k exotickým destinacím není problémem vyrazit po celý rok – tedy i v zimě. Při výběru však nezapomínejte také na to, s kým tam pojedete. Pokud chcete jet na dovolenou se psem, je určitě lepší volit buď Českou republiku, nebo méně vzdálené destinace, kam se dostanete autem. Může se jednat třeba o:

 •  Slovensko
 •  Chorvatsko
 •  Itálii


Pokud jedete třeba se svým partnerem nebo celou rodinou, rozhodně nezklamou možnosti, kam se řadí Španělsko a Portugalsko, ale také Řecko, nebo velmi lákavé Bulharsko. Takové varianty rozhodně nadchnou i vás.

 

Odpočívat lze i doma

Pokud máte ráda skutečný relax, můžete ho pohodlně zažít i u vád doma. Jak na to? Stačí si jenom vytvořit dokonalé a odpovídající prostředí. Ideální je relaxační hudba, stejně jako zajímavá knížka. Mnoho žen ale může odpočívat třeba i u televize, nebo filmu. Důležité je také takzvaně vypnout a třeba si lehnout do postele, nebo na gauč. Poté už jenom použijte hřejivé deky, kterými se přikryjete a takto můžete trávit čas vždy, kdy se budete cítit na dně. Co je důležité, to je určitě fakt, aby vás nikdo z vaší rodiny, nebo vašeho okolí při vaší relaxaci nijak nerušil.Zkuste i aktivní odpočinek

O co se jedná? O poznávání zajímavých míst. Ta mohou být spojena s historií, s různými bájemi a pověstmi, stejně jako se může jednat i o místa spjatá s přírodou. Například několikahodinová horská túra je jedním z tipů, který bude lákat i vás. Nezapomeňte si pro tento účel vzít dalekohledy pro turisty, díky kterým uvidíte i vzdálenější místa, která vám nabídnou rozhledy z nejvyšších hor. Pamatujte, že i toto lze považovat za druh odpočinku. Po fyzické stránce se sice unavíte, ale po té ,psychické se budete cítit naprosto skvěle. Zkuste to i vy sama!

 

Wellness je stále hitem

Posledním naším tipem je pobyt ve wellness centrech. Řada procedur, které mají blahodárný vliv jak na lidské tělo, tak i na vaši psychiku může být také jednou z celkem lákavých cest, jak zapomenout na starosti všedního dne. A pokud potřebujete odpočívat dlouho, zkuste takzvané wellness víkendy v zajímavých lokalitách.

 
Zdroj: PR
 • PavellZom 06.04.17, 14:10

  Rozbalit 1.

 • PavellZom

  Za mě určitě výlet do přírody:)

 • Hana 16.11.18, 18:28

  Rozbalit 2. Svíčka

 • Hana

  Já si hezky psychicky odpočinu, když si doma večer zapálím svíčku. Uklidňuje mě, jak svíčka hezky hoří. Mám doma vonné svíčky https://poznani-knihy.cz/svicky/ , které navíc byt krásně provoní.

 • danička 17.04.19, 23:44

  Rozbalit 3. virivka

 • danička

  Za mě je na relaxaci jednoznačně nejlepší vířivka. My jsme si ji s manželem na zahradu pořídil asi tak před rokem z https://www.albixon.cz/virivky/ a okamžitě jsem si ji zamilovala. Není totiž nic lepšího, než si užívát pěkně teplou bublinkovou koupel.

 • dana 24.02.20, 00:23

  Rozbalit 4.

 • dana

  Tak to mně ze všeho nejvíce pomáhá pobyt v přírodě. Tentokrát jsem si pod stromeček dokonce objednala z https://armik.cz/ novou outdoor výbavu, takže letos plánuji dokonce i delší tůry, které mě doufám dokonale zrelaxují.

 • Alisss 13.09.20, 05:42

  Rozbalit 5.

 • Alisss

  Já určitě souhlasím s tou dovolenou. Na té si člověk odpočine vždy nejlépe. Jen teda pokud si ji chce užít opravdu bez stresu, tak je podle mě dobré se před odjezdem pojistit. Cestovní pojištění je podle mě v dnešní době základ. Já osobně mám asi nejlepší zkušenosti s cestovním pojištěním od https://www.ervpojistovna.cz/ To určitě můžu doporučit.

 • Cestování 15.08.21, 19:52

  Rozbalit 6.

 • Cestování

  Jo, tak to i my moc rádi chodíme takto někam na výlety a to hlavně proto, že třeba když se podíváme na nějaká místa, kam jsme vždycky chtěli, tak to nejen poznáme, jakože informativně, ale i hlavně na pohled... O to víc je pak fajn mít doma nějaké to vybavení ( my ho brali z - https://www.naturehikecz.cz ) a to je to stanování pak jednodušší :)

 
Profil blogu
Profil sekce "Aktivní"
Profil blogu
Založen:
8.7.2010 9:27:53

Přístupů:
753657

RSS:
Toplist