Jak nesplakat nad výdělkem aneb 4 časté chyby v manželství

- Jak nesplakat nad výdělkem aneb 4 časté chyby v manželství
Rubrika:  Rozhněvaná

Jak nesplakat nad výdělkem aneb 4 časté chyby v manželství

03.07.14, 13:24, autor: Plavovláska
Chystáte svatbu nebo jste se právě vdala? Vznášíte se na obláčku, proplouváte životem šťastná jako blecha a na svého manžela se díváte v noci s přihlouplým úsměvem, jak roztomile spinká? Gratulujeme! Ale pozor – buďte realistka! V manželství na vás za rohem mohou číhat nepříjemné věci. Bude lépe, když budete vědět, jak na ně.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Realistka neznamená pesimistka. Nebudeme vás varovat před nástrahami manželství a vytahovat jako esa z rukávu statistiky rozvodovosti. Chceme jen upozornit ženy pyšnící se nejen titulem „paní“, ale také růžovými brýlemi, na situace, které mohou v manželském životě nastat rychleji, než stihnete mrknout okem. A odhodit růžové brýle.


S advokátem Václavem Láskou, který se zabývá právní stránkou problémů v manželství, jsme vytipovali časté případy, jaké se objevují v jeho advokátní kanceláři. Možná vám budou připadat absurdní, ale myslíte, že ženy, kterých se to týká, při svatbě věděly, do čeho jdou? Zkusíme vám poradit preventivní opatření i co nejméně bolestná řešení.

 

 

Chyba č. 1 – manžel nasekal při podnikání dluhy a věřitelé jdou teď po majetku celé rodiny


Tento případ se objevuje stále dokola. Živitel rodiny vydělává dobré peníze, všechno funguje, jak má. Přijdou potíže, muž se zadluží, před manželkou to nepřizná, protože nechce přijít o roli „samce“ v rodině. Výsledkem jsou rostoucí dluhy, hrozící exekuce, obrovský strach celé rodiny o holou existenci. „Zajímejte se o manželovo podnikání. Pokud se objeví stín podezření, ptejte se ho napřímo. Neochota odpovídat na Vaše otázky značí jednak možný problém, jednak indikuje neochotu, při řešení všech problémů budoucích. Nebude-li vás chtít informovat, trvejte na zúžení společného jmění manželů. To může ve výsledku zachránit nejen váš majetek, ale i manželství,“ doporučuje Václav Láska.

 

 

Chyba č. 2 – manžel je gambler

Gamblerství může mít podobné příčiny i následky jako problém č. 1. Řešit jej můžete taky obdobně (například zúžením společného jmění manželů), prevence je ale trochu složitější. Václav Láska radí: „Stejně jako u jakékoli jiné závislosti je potřeba, aby si gambler uvědomil a připustil, že má problém, což není zdaleka tak jednoduché, jak se zdá. Vy jako manželka ho k tomuto poznání zkuste vést. Gamblerství se dá léčit. Nepřipustí-li si však svou nemoc, je jen otázkou času, kdy se dostaví velmi špatný konec. A chcete-li s ním přesto sdílet jeho osud a pomoci mu ze závislosti se dostat, zcela pragmaticky uvažujte o rozvodu, vypořádání SJM a žití „na hromádce“. Je to neromantické, ošklivě pragmatické, ale proti závažným chorobám je třeba nasadit účinné léky. A chráníte tímto těžkým krokem nejenom sebe, ale i Vaše děti.“

 

 

Chyba č. 3 – rozvádíme se a hádáme se o majetek a děti

To je problém starý jako manželství samo, ovšem v dnešní době nabývá opět trochu jiných rozměrů – čím dál tím více párů se rozvádí po krátkém manželství; v době, kdy děti jsou ještě malé. Typický příklad – žena se
dá za muže, který vydělává hodně peněz. On nechce, aby žena chodila do práce, chce ji mít na reprezentaci a později na výchovu dětí. Pokud takové manželství krachne, ženě je mezi 30 – 40, má 1 – 3 malé děti, žádnou kariéru, žádné vlastní finance a vysoký životní standard, na který je zvyklá nejen ona, ale především děti. Ona jim už ale drahé školky, kvalitní školy, značkové oblečení, luxusní restaurace a krásné dovolené poskytnout nemůže. Manželovi – brzy již bývalému – se ale nechce o těžce vydělané peníze dělit s ženou, která jen „seděla doma“. Co s tím? Rozhodně se nenechte zahnat do kouta.

„Předně si nenechte namluvit, že společné peníze „vydělal on“ a Vy jste se jen starala o děti. To je názor, jak ze středověku. Péče o děti je na stejné rovině, jako ono „chlapské vydělávání peněz“. Zejména však spor o děti je vždycky bolestivý. Bohužel nezřídka se takový spor vede jako akt pomsty za zradu druhého. Nebo jako předehra k boji o majetek. Jsou to spory nepříjemné, citlivé a... leckdy hloupé. Vždy, než se dáte do sporu, zkuste se dohodnout. Využijte služby profesionálních mediátorů. Protože nepodaří-li se to, vězte, že v nastalém sporu Vám bude každá rada drahá,“ doporučuje Václav Láska.

 

 

Chyba č. 4 – partner je tyran, pomoc!

V případě psychického nebo fyzického teroru je každá rada drahá. Tedy cenná rada. Protože takové ty běžné typu „nedej se!“ se lehko říkají, ale těžko převádějí do reality. Je to asi opačné než v případě gamblerství – žena si musí uvědomit, že manželovo chování je problémem a opět platí čím dříve, tím lépe. Nenechte se vláčet životem a nespoléhejte na to, že časem se to zlepší. „Pokud muž vztáhne ruku na ženu, tak tady je jen jediná rada. Rychle z tohoto svazku ven. Nebojte se toho kroku. Součástí taktiky muže – tyrana, je i soustavné přesvědčování partnerky, že je hloupá, ošklivá, stará a jiného už si nikdy nenajde. Nikdo ji nebude chtít. A proto často ženy s tyrany zůstávají. Ale tomu nevěřte. To je obrovská lež. Takže po prvním fyzickém útoku pryč od něj. Myslete na to, že bije-li Vás, je jen otázkou času, kdy začne bít Vaše děti. “ uzavírá Václav Láska.Ne že by ty chyby byly jenom čtyři. Jsou ale nejčastější a nejbolestivější. Buďte optimistka. Ale i při plném optimismu pamatujte na to, že člověk nikdy nezná dokonale ani sám sebe. Vždyť kolikrát už jste udělala – nebo aspoň chtěla udělat – impulzivní rozhodnutí, které vůbec není v souladu s životem, který žijete, s vaším přesvědčením? A stejně tak může „rupnout v hlavě“ i vašemu partnerovi a vy se budete jen divit. Nechceme, abyste se odteď na svého milujícího a milovaného manžela dívala podezřívavě. Ale buďte smířená s tím, že život vás může vrhnout do velmi roztodivných situací, jejichž řešení bude ve výsledku jen a jen na vás.

 
Zdroj: TZ
 
Profil blogu
Profil sekce "Rozhněvaná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:38

Přístupů:
1473785

RSS:
Toplist