Jak jsou na tom Češi s vánočním cukrovím?

- Jak jsou na tom Češi s vánočním cukrovím?
Rubrika:  Praktická

Jak jsou na tom Češi s vánočním cukrovím?

18.12.23, 00:00, autor: Plavovláska
DámeJídlo.cz uskutečnil průzkum mezi svými zákazníky na téma vánoční cukroví. Zúčastnilo se 1000 respondentů ze všech krajů České republiky.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Téměř všichni pečou

Vánoční cukroví je česká tradice, bez které se dobrá vánoční atmosféra neobejde. Proto není překvapením, že naprostá většina českých rodin peče cukroví doma (92,5 %). Pouhé 1,4 % oslovených cukroví nakupuje, 2,6 % pečou z kupovaných polotovarů, 0,4 cukroví nemají vůbec a 3 % se spoléhají na to, že cukroví dostanou od známých.

 

 

Vedou vanilkové rohlíčky

Nejoblíbenějšími druhy cukroví jsou vanilkové rohlíčky, linecké a vosí hnízda. Následují perníčky, ořechy, kokosové kuličky, pracny a marokánky.

 

 

Pečeme s předstihem v průměru 9 druhů cukroví

Nejvíce oslovených zahajuje pečení 3 týdny před Vánocemi (32%). Čtvrtina peče s měsíčním předstihem, 22 % 2 týdny před Štědrým dnem a 6 % to nechává na poslední týden před Vánoci. Oslovení pečou v průměru 9 druhů cukroví. Nejvíce na Vysočině a nejméně druhů v Praze.

 

 

Recepty se dědí z generace na generaci

44 % respondentů se při pečení drží rodinných receptů a 51 % je kombinuje s recepty z kuchařských knih. Zbytek spoléhá jen na recepty z kuchařek. Pouhých 17 % je natolik konzervativních, že peče stále stejné cukroví. Ostatní občas vyzkouší nové druhy.

 
Zdroj: www.damejidlo.cz 2014
 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
1789910

RSS:
Toplist