I ženy mohou být v podnikání úspěšné

- I ženy mohou být v podnikání úspěšné
Rubrika:  Úspěšná

I ženy mohou být v podnikání úspěšné

02.03.16, 00:00, autor: LadyAnn
Pokud se mluví o byznysu, tak nejčastěji ve spojení se světem mužů. Jsou to ale i ženy, které dnes mohou být v podnikání poměrně úspěšné. Pokud chcete být jednou z nich, podívejte se s námi, jak svůj byznys jednoduše rozjet.

Čtenost -   Diskuze: (13
 

Je pravdou, že mnoho žen začíná podnikat hlavně na mateřské dovolené. A to z toho důvodu, že mají více volného času, stejně jako z toho důvodu, že z hlediska státních nařízení jsou osvobozeny od platby sociálního a zdravotního pojištění. Pokud však chcete myslet i na dobu po mateřské, doporučujeme založení organizační složky v České republice. To znamená, že máte možnost nechat si založit firmu právě v ČR, a to bez obav z toho, že byste musela trávit dlouhé hodiny na úřadech, kde se neobejdete bez složitého papírování a administrativy.

 

 

Náklady na byznys jsou zpočátku téměř nulové

Velkou výhodou současných firem je určitě i to, že náklady spojené s nimi jsou velmi malé. I když to na první pojem nemusí působit, i dobře zvolené sídlo firmy může být cenově dostupné. Navíc může přinášet celou řadu výhod, kam se řadí například:

 •  Větší prestiž vaší firmy
 •  Jistota snadného dohledání
 •  Možnost vyhnout se pravidelné kontrole FÚ

 


Ne vždy samozřejmě musíte pronajímat, nebo dokonce kupovat vlastní kancelář. Jsou možnosti, které jsou mnohem zajímavější. Registrační sídlo ušetří finance a proto je právě ono volbou, která vás zaručeně nezklame. Volit dnes můžete doslova jakékoliv město, ale z hlediska výhod výše uvedených určitě doporučujeme umístit svou firmu do města většího.

 


Byznys lze řídit i z domova

Volba takzvaného virtuálního sídla doslova svádí k tomu, abyste svůj byznys realizovala z pohodlí domova. Ostatně při mateřské dovolené, nebo výraznější časové vytíženosti to v podstatě ani nijak nejde. Dnes to naštěstí není téměř žádným problémem, stejně jako není problémem třeba ani to, aby vám k podnikání stačil jenom počítač a váš mobilní telefon. S obojím zvládnete vše, co v podnikání potřebujete.

 

 


Jaký byznys zvolit?

Nejlépe ten, kterému rozumíte. Na první pohled se sice může zdát prvotní volba jako složitá, ale ne vždy to platí. Je mnoho úspěšných podnikatelek, které založily své podnikání třeba na ruční výrobě, stejně jako ho založili třeba na prodeji dětského zboží. V obou případech stačil nápad, trocha šikovnosti a moderní tvorba www stránek. A právě ta souvisí s možností toho, že zvládnete vše z pohodlí domova. Tedy jak řízení firmy, tak i samotný prodej zboží.Ne vždy ale musíte jít jenom touto cestou. Dnes mohou vcelku zajímavě vydělávat třeba různé blogy. Stačí mít zálibu, mít v ní zkušenosti a dále už jenom psát zajímavé články, které přivedou čtenářky, které budete zajímat. Následné zisky z reklam, nebo z různých provizních (affiliate) programů nemusí být nutně tak malé, jak si mnoho žen myslí. Právě naopak.

 
Zdroj: PR, FOTO Shutterstock
 • donalabuznice 13.11.18, 00:33

  Rozbalit 1. podnikání

 • donalabuznice

  Ano a myslím, že já jsem toho důkazem. Před pár lety jsem si přes https://www.ioffshore.cz/ založila off shore společnost, na které jsem pracovala ze začátku i od rána do večera, usilí se však vyplatilo a myslím, že v současné době moje společnost vykazuje opravdu pěkné výsledky.

 • Daniela 30.04.19, 23:13

  Rozbalit 2. značka

 • Daniela

  Taky jsem ve svých 40 letech začala podnikat a jsem za to strašně ráda. Založit podnikání pro mě nebyl zas až takový problém, jakožto vymyslet pořádný byznys plán a taky název mojí firmy. Při jeho tvoření jsem se inspirovala na https://ideaclub.cz/media/jak-vymyslet-nazev-firmy Dovolím si tvrdit, že správně zvolený název firmy tvoří značnou část úspěchu.

 • Karolína 13.05.19, 18:05

  Rozbalit 3. Podnikání

 • Karolína

  Je spousta oborů, v jakých jsou ženy lepší. Já jsem taky začala podnikat. Manžel mě od toho nejdřív odrazoval, ale nakonec jsem ho přesvědčila a teď je rád. Z podnikání plyne spousta výhod. Dovolím si říct, že jsem úspěšná podnikatelka, proto jsem si teď nechala dokonce i udělat vstaní tašky z https://www.reklamni-tasky.eu/latkove-a-bavlnene-tasky/ .

 • Denisa 20.09.19, 14:14

  Rozbalit 4. Kavárna

 • Denisa

  Každý může být úspěšný, musí se akorát snažit. Já se snažím hodně a úspěch se dostavil. Provozuji vlastní kavárnu a musím se pochválit, protože o hosty nemám nouzi. Důležité je, aby byla obsluha příjemná a s radostí hosty obsluhovala. V neposlední řadě je to také pohodlný nábytek, bez kterého by to nešlo. Já jsem vsadila na nábytek z http://www.dublino.cz/ a byl to dobrý tah.

 • Martina 09.03.20, 23:39

  Rozbalit 5.

 • Martina

  Podnikání se také už nějakou dobu věnuji. Konkrétně mám vlastní eshop. Musím říct, že zatím jsem takto velmi spokojená. Je ale pravda, že začátky byly docela těžké. Hlavně teda zákazníků jsem moc neměla. To ale naštěstí vyřešilo lepší SEO, o které se mi postarali https://kvalitneseo.cz/ Díky tomu se o mém eshopu dozvědělo více lidí a počet zákazníků se zvedl. :-)

 • Martina 30.05.22, 23:28

  Rozbalit 6.

 • Martina

  Je to pravda. U nás doma například podnikáme jak já, tak manžel. Každý ovšem v úplně odlišném oboru. Já v online marketingu a manžel zase v průmyslové výrobě. Je ale pravda, že on se v tomto pohybuje podstatně déle než já. Také už si jeho firma může dovolit i opravdu velké investice. Teď nedávno například nakupoval šroubové kompresory z https://www.kompresory-filtry-servis.cz/produkty/kompresory/kompresory-boge/sroubove-kompresory-boge za několik stovek tisíc.

 • Katy 28.06.22, 21:44

  Rozbalit 7.

 • Katy

  Já třeba zjistila, že pokud člověk chce, aby mu podnikání vzkvétalo, tak je docela dobré se i v některých oborech dovzdělávat. Já takto například zkoušela různé semináře z oblasti marketingu přes https://vox.cz/kategorie/kurzy-a-seminare/ a musím říct, že mi to hodně pomohlo. Takové věci se člověk ve škole prostě jen tak nenaučí.

 • Pavlína 11.01.23, 01:11

  Rozbalit 8.

 • Pavlína

  Také jsem začala podnikat s kamarádkou v době, kdy jsem byla na mateřské. Někdy je potřeba se prostě do toho opřít a jít za tím co člověk chce. Daří se ním, ale je pár věcí se kterými si někdy rady nevíme. Třeba teď bych potřebovala poradit s tím, jak vybrat dobrou a kvalitní čtečku čárových kódů, která by zvládla ideálně i QR kód.

 • Tereza 11.01.23, 19:57

  Rozbalit 9.

 • Tereza

  To rozhodně není nic těžkého. Úplně bez problémů dokážete koupit čtečku na čárové kódy, která zvládne jak klasické čárové kódy, tak i 3D kódy.

 • Pavlína 14.01.23, 08:57

  Rozbalit 10.

 • Pavlína

  Můžete mi prosím poradit, kam bych se třeba mohla podívat? Kde prodávají dobré a kvalitní?

 • Tereza 18.01.23, 21:01

  Rozbalit 11.

 • Tereza

  No jasně, jestli chcete koupit kvalitní čtečku, tak doporučím mrknout na https://www.nc.cz/yumite-yt-4020-bezdratova-2-4-ghz-usb-precte-1d-i-2d-kody_d376304.html Budete s ní spokojená pracuje opravdu dobře a nemáme s ní žádné starosti navíc.

 • Kamila 30.06.23, 12:49

  Rozbalit 12.

 • Kamila

  Hodně mě překvapilo, jak a podle čeho si mají ženy vybírat auto. Já potřebuji prostorné, aby se mi do něj vešel kočárek a nákup pro celou rodinu. Nedávno jsem si pořídila na moje auto couvací kameru na internetových stránkách https://www.2din.cz/ a mám radost, že jsem se pro ni rozhodla. Při parkování konečně vidím celý prostor za vozem.

 • Jana 20.09.23, 19:05

  Rozbalit 13.

 • Jana

  Zdravím ženy, které smýšlejí na podnikání. Potřebovala bych radu ohledně uzavření pojištění na nemovitost. Dokážete mi poradit prosím?

 
Profil blogu
Profil sekce "Úspěšná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:12

Přístupů:
1732243

RSS:
Toplist