I žena se může ubránit silnějšímu protivníkovi

- I žena se může ubránit silnějšímu protivníkovi
Rubrika:  Rozhněvaná

I žena se může ubránit silnějšímu protivníkovi

10.04.12, 10:29, autor: Valerie
Vůbec poprvé v České republice proběhne ve dnech 26. – 29. 4. 2012 kurz nejúčinnějšího sebeobranného systému Krav Maga speciálně zaměřený na problematiku ženské sebeobrany a řešení krizových situací. Tento kurz je v ČR unikátní především svou komplexností, kdy si jeho účastnice z kurzu odnesou celkovou škálu možností řešení krizových situací.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Několik desítek žen je ročně v ČR zavražděno v důsledku domácího násilí, stovky žen se stávají oběťmi stalkingu. Jen tento rok od ledna do února řešila policie 165 případů pohlavního zneužívání a 153 případů znásilnění (statistiky Policie ČR). Přes řadu informací a kampaní je stále řada žen, které podceňuje nebezpečí, které jim může hrozit.
 
A právě na ženy, které se nejčastěji stávají terčem útoků, je zaměřen tento nový kurz. Účastnice si na něm osvojí možnosti prevence útoků, deeskalaci napětí, používání pepřového spreje a běžných předmětů k sebeobraně, a také o samotných technikách odvrácení útoků od nepoměrně silnějších útočníků. Kurz osobně povede ředitel a nejvyšší instruktor české sekce Krav Maga Global Jakub Otipka.  

Jakub Otipka k pořádání kurzu říká: „Cílem tohoto kurzu není, aby se z účastnic staly pouliční bojovnice, ale aby byly schopny začlenit základní prvky bezpečného chování do každodenního života bez většího zasahování do svého životního stylu. Nejedná se o žádný výcvikový kemp, ale o akci, kde se její účastnice zábavnou a zajímavou formou naučí, jak řešit různé krizové situace.„ 

Systém Krav Maga je přizpůsoben tomu, aby jej byli schopni trénovat a také používat obyčejní lidé různých fyzických dispozic, různého věku, mladí i staří, muži i ženy. Proto je i tato akce vhodná pro dívky a ženy všech věkových kategorií, které se chtějí umět ubránit.

 

 

Fakta o násilí na ženách (celosvětové statistiky)

-    statistiky ukazují, že pouze 10% útoků jsou ohlášeny oficiálním autoritám
-    jedna ze tří žen zažije některý z druhů sexuálního obtěžování či napadení
-    jedna ze čtyř žen je znásilněna
-    jedna z šesti žen je obětí incestu
-    přes 80% všech znásilnění jsou provedena osobou, kterou oběť zná
-    více jak polovina všech zavražděných žen jsou oběťmi svých současných manželů či partnerů
-    u žen ve věkovém rozmezí 15 – 44 let je větší pravděpodobnost, že budou znásilněny či že se stanou oběťmi domácího násilí, než výskytu rakoviny, autonehody, oběti války či malárie  


Krav Maga je izraelský sebeobranný systém, z hebrejštiny volně překládán jako boj z blízka, který používají přední bezpečnostní sbory po celém světě (FBI, CIA, policejní jednotky SWAT či třeba izraelská armáda – IDF nebo tajná služba Mossad). Tento sebeobranný systém se v současné době rozšiřuje do měst po celé České republice a snaží se naučit své žáky, jak se ubránit jakýmkoliv útokům, kterým mohou v běžném životě čelit.

 

 

 

 

Více informací na: krav-maga.cz

 
Zdroj: krav-maga.cz
 
Profil blogu
Profil sekce "Rozhněvaná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:38

Přístupů:
1004957

RSS:
Toplist