Filip Renč je otrlý režisér, prý se nikdy nesesype

- Filip Renč je otrlý režisér, prý se nikdy nesesype
Rubrika:  Kulturní

Filip Renč je otrlý režisér, prý se nikdy nesesype

28.11.08, 10:15, autor: Kočička
Režisér, scenárista a herec Filip Renč (43) teď šokuje drsnými dopravními šoty, které mají nabádat k opatrnosti na silnicích. Teče v nich krev, jsou v nich mrtví. Mnozí diváci si při jejich sledování zakrývají tvář.

Čtenost -   Diskuze: (2
 

 

"Natáčet něco tak drsného mě vůbec nenervuje, protože to beru ryze profesionálně. Já jsem totiž vysloveně otrlý a vidím všechno skrz kameru, zakrvavená těla, tváře, nic mě neděsí. Kdybych po každé takové scéně, kterou natočím, měl zkolabovat a sesypat se, pak bych nebyl profík. Spíš mě překvapuje, jak ty spoty lidé berou vážně, což je dobře," vysvětluje Korzu režisér, který má na svém kontě třeba snímek Requiem pro panenku, filmový muzikál Rebelové, Román pro ženy nebo nejnovější film Hlídač č. 47. Natočil také řadu úspěšných reklam (Dobrá voda, Danone, Sazka) nebo videoklipy (Láska je láska).

Filip Renč je tvrdý muž, který si nedělá příliš hlavu ani se svými milostnými příběhy, jichž také bylo dost. A má ambici točit filmy výsostně umělecké. Což se mu podařilo jeho nejnovějším snímkem Hlídač č. 47, který je psychologickým dramatem.

"Jsem rád za tuto příležitost, je to můj první pokus na toto téma," říká režisér.

A chce jít ve své tvorbě dál. Má totiž ty nejvyšší ambice.

"Abych pravdu řekl, nevím ještě, jaký film teď začnu točit. Mám napsaný scénář od Ivana Hubače o životě Lídy Baarové, k filmu se hledají peníze. Pak chci natočit detektivku se Simonou Stašovou v hlavní roli jako určité režijní cvičení. Ale vím, že rozhodně nesklouznu do nějakých seriálových režií. To určitě ne," dodává Renč.

 

ANKETA: Líbí se vám tvorba Filipa Renče?


Celkem: 16 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Korzo FOTO: Korzo
 • Neregistrovaný 29.11.08, 21:34

  Rozbalit 1. Dobrej režisér

 • Neregistrovaný

  Myslím si že Filip Renč určitě nějakým svým díle oslovil každého z nás. Je to Pan režisér a mě se jeho tvorba líbí

 • Neregistrovaný 03.12.08, 23:22

  Rozbalit 2. Román pro ženy

 • Neregistrovaný

  je jednička:-) Co se týče nového filmu Hlídač č.47 tak ukázky jsou dost depresivní,ale to záleží na gustu jedince. A dopravní šoty svou drsností ukazují realitu. Třeba někomu otevřou oči.

 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
1066201

RSS:
Toplist