Existuje opravdu účinná dieta? Najděte ji s námi! (díl 6.)

- Existuje opravdu účinná dieta? Najděte ji s námi! (díl 6.)
Rubrika:  Zdravá

Existuje opravdu účinná dieta? Najděte ji s námi! (díl 6.)

10.07.17, 00:00, autor: Černovláska
Hledali jsme dietu, která by zatočila s našimi kily jednou pro vždy. Bohužel ani po měsíci hledání jsme takovou nenašli. Takže výsledkem je stará známá pravda, kterou většinou nechceme slyšet: Bašti méně, o to víc se hýbej, pak zhubneš.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Není tedy divu, že ani v tomto posledním díle moc "hvězdiček" neudělíme. A to se loučíme vznešeně - dietami slavných, filosofií a zázraky...

 

Znovu opakujeme, že odborníci hodnotili každou dietu hubnutí podle toho, jak škodí či prospívá tělu a duši. Celkové hodnocení se pohybuje na škále od * nejhorší až po ***** nejlepší. V celkovém hodnocením odráží to, jak konkrétní metoda škodí či prospívá tělu i duši a jak rychle se při ní hubne a následně zase přibírá.

 

 

 

Diety podle celebrit


Celkové hodnocení:*

Princip: Zakládají se na teoriích jednotlivců. Nemáme zde na mysli fakt, že význačné osobnosti šíří určitou dietu jako např. Urbanová chrom, ale že dotyčný sám dietu vytvoří. Např. Hana Horecká vytvořila "barevnou dietu". Dieta spočívá ve svícení silnou červenou stowattovou žárovkou na solar plexus (břicho) a chodidla zespoda za poslechu agresivní hudby s výrazným rytmem bicích nástrojů. Konzumovat můžete veškeré potraviny, na které máte chuť, v jakémkoliv množství, pouze s tou podmínkou, že potraviny musí mít červenou, oranžovou, růžovou, žlutou, zlatou nebo bílou barvu.Pozitiva:
Nesmyslnost této teorie bije tak do očí, že této dietě snad nepodlehneme a zasmějeme se. Pokud by si všichni obézní začali svítit na břicha, pozitivně by se to odrazilo hlavně na výdělku energetických firem.

Negativa: Utratíte zbytečně za speciální žárovku a okolí vás může považovat za podivína. Víra sama o sobě nenechává zmizet kila. Bez omezení kalorického přísunu se nehubne.

 

 

 

Diety spojené s nějakým filosofickým směrem

 

Celkové hodnocení:* až***Princip: Diety ovlivnující jídelníček jsou spojeny s nějakým filosofickým směrem (vegetariánství, makrobiotika, mazdaznan, frutariánství apod.)Pozitiva:
Většinou dojde k omezení energetického příjmu, zvýšení vlákniny.Negativa:
V nejradikálnějších provedeních chybí některé důležité živiny, vitaminy, minerály.

 

 

 


Hubnutí pomocí zázraků


Celkové hodnocení:*Princip:
Jsou popírány zákony zachování energie, kdy všechny nabídky mají společné heslo - pro hubnutí nemusíte nic dělat, můžete jíst co hrdlo ráčí, nemusíte se hýbat a zázrak zhubne za vás, protože nějakým způsobem "požírá tuk". Mnohdy slibuje i to, že výsledek vydrží navždy.Pozitiva: Udrží vás dobře propracovanou reklamou pár dní v iluzi, že dosáhnete bez práce svého cíle. Většinou tím, že zde není žádný mechanismus, který by vedl k hubnutí, a vy se normálně stravujete, neškodí tělu. Roli může však hrát i placebo efekt. Vždy, když zaplatíme horentní sumu za nějaký přípravek, zamyslíme se nad tím, co jíme a někdy trošku pozměníme stravovací návyky, a tudíž i zhubneme.Negativa:
Další zkamání, že to zase nevyšlo. Při dlouhodobém nošení náušnic může dodjít k zhnisání ucha, zeštíhlovací pásy mohou způsobit kožní nemoci, ekzémy se zapaření apod.

 

Autorka: PhDr. Iva Málková

 
Zdroj: www.ordinace.cz. Archív 2010
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1438866

RSS:
Toplist