Existuje opravdu účinná dieta? Najděte ji s námi! (díl 5.)

- Existuje opravdu účinná dieta? Najděte ji s námi! (díl 5.)
Rubrika:  Zdravá

Existuje opravdu účinná dieta? Najděte ji s námi! (díl 5.)

04.07.17, 00:00, autor: Černovláska
Stále ještě hledáme tu nejlepší dietu, která vás natrvalo zbaví nadbytečných kilogramů a organismus "nezhuntuje". Bude to třeba ta, kterou najdete v knižních bestsellerech, které se na pultech knihkupectví neohřály ani chvíli? Je dobré se stravovat podle Lenky Kořínkové, která také vydala několik knih?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

I dnes připomínáme, že odborníci hodnotili každou dietu hubnutí podle toho, jak škodí či prospívá tělu a duši. Celkové hodnocení se pohybuje na škále od * nejhorší až po ***** nejlepší. V celkovém hodnocením odráží to, jak konkrétní metoda škodí či prospívá tělu i duši a jak rychle se při ní hubne  a následně zase přibírá.

 

 

Kniha Fit pro život

Celkové hodnocení:**Princip:
V knize se doporučuje, aby 70% jídelníčku tvořilo ovoce a zelenina, dopoledne pití šťávy či konzumace pouze ovoce a zeleniny. Normální pestrá strava , se doporučuje až odpoledne a večer. Pokud lidé podle informací v této knize hubnou, je to proto, že snížili příjem energie v důsledku zvýšeného příjmu ovoce a zeleniny na úkor jiných, většinou vysokoenergetických potravin.Pozitiva: Většina lidí po přečtení této knihy zařadila nově do svého jídelníčku v rozumné míře ovoce a zeleninu.Negativa:
Nevhodně doporučované cykly příjmu potravy podpořily velký nešvar obézních v naší zemi, kteří ráno nesnídají, v poledne se nenaobědvají a většinu potravy přijímají v druhé polovině dne, kdy vyhladovělí po celodenním půstu zkonzumují mnoho potravin při nákupu, vaření, večeři a večerní televizi. Po přečtení této knihy se také velmi zvýšil příjem džusů, které pro obézní vzhledem k vysokému obsahu cukru (v 1 litru 100 % džusu údajně "bez cukru" je energeticky vyjádřeno 30 kostek ovocného cukru) jsou nevhodné.

 


Dieta podle krevních skupin

Celkové hodnocení:**Princip:
Údajně nejstarší doložená krevní skupina je 0, kdy před 40 000 lety př.n.l. člověk kromaňonský pojídal především maso. Život lidí s krevní skupinou A, která se objevila před 20 000 lety př.n.l. ovlivňovalo především zemědělství a chov domácích zvířat. Dle této teorie americký lékař Peter D´Adamo tvrdí, že existuje souvislost mezi krevními skupinami a vhodnou stravou. Člověk potřebuje dle něho jíst to, co odpovídá jeho krevní skupině. Sníme-li to, co "naší krvi nechutná", je porušena plynulá látková výměna a potraviny se ukládají do tukových zásob. A tak pro lidi s krevní skupinou 0 je ideální kromě jiných potravin především maso, pro skupinu A je výborná zelenina a pod. Není mi známa žádná studie, která by seriózně dokázala vztah mezi krevními skupinami a vhodným výživovým stylem.


Pozitiva:
Lidé se zamyslí nad svým jídelníčkem a dostanou ho více pod kontrolu. Často sníží celkový energetický příjem..Negativa: Jídelníček není u některých krevních skupin vyvážený, některé potraviny či jídla dle kuchařek jsou méně dostupné.

 

 

 

Dieta Lenky Kořínkové - zvířátka a kytičky

Celkové hodnocení:**Princip: Lenka Kořínková hubne prý proto, že nekombinuje určité druhy potravin, které pro přehlednost rozdělila na dvě skupiny - kytičkové a zvířátkové.Pozitiva:
Hubnoucí jsou nuceni se zamyslet nad svým jídelníčkem. Odpadá automatické zobání mezi jídly, protože si přinejmenším musí uvědomit, zda si dané jídlo vzhledem k předchozí konzumaci určitého druhu potravy mohou dovolit. Většinou sníží energetický příjem díky tomu, že přijímají vyšší podíl rostlinných potravin a menší podíl potravin tučných.Negativa:
Přemýšlení o kombinování potravin zatěžuje, někdy je obtížné principy dodržet. Při jednostranné konzumaci např. "kytiček" chybí některé živiny, vitaminy a minerály. Někdy může dojít i k nárůstu hmotnosti při volbě vysokoenergetických potravin.

 

 

Autorka: PhDr. Iva Málková

 
Zdroj: www.ordinace.cz, ARCHÍV 2010
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1438878

RSS:
Toplist