Drogy: Kokain

- Drogy: Kokain
Rubrika:  Rozhněvaná

Drogy: Kokain

09.03.10, 14:14, autor: Černovláska
Kokain je bílá krystalická látka vyrobená z jihoamerického keře Koka. Podobně jako pervitin, patří kokain mezi stimulanty. Mezi jeho hlavní účinky patří celkové povzbuzení organismu.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Zlepšuje se vidění na dálku, zvyšuje se sebevědomí, člověk má spoustu energie kterou potřebuje někde vybít (např. při tanci) což vzbuzuje euforické účinky. Halucinace se nevyskytují, pouze výjimečně při vysokých dávkách. Kokain se bere především šňupáním za pomocí úzké trubičky (buďto se používá srolovaná bankovka nebo skleněná trubička, někteří lidé nepoužívají nic a šňupou koks prostě nosem).Kokain je svými účinky podobný pervitinu. Pervitin má ale mnohem silnější ráz, koks je zas proti tomu pro tělo více „snesitelnější“. Neobsahuje tolik surových příměsí a díky tomu, že jde o alkaloid z přírodního keře, nemá v sobě tolik škodlivin, zato pervitin je čistě chemická záležitost. Stručně řečeno, koks je menší svinstvo než pervitin, nicméně i tak silně demoluje tělo. U kokainu nejsou tak silné dojezdy, respektive při srovnání s pikem nejsou žádné, člověk se cítí možná znuděný či vyčerpaný, rozhodně to ale není tak silný dojezd jako po pervitinu.

 

Mezi nepříznivé účinky kokainu ať už při dlouhodobém užívání či při bad tripu, jsou deprese, psychózy, zástava srdce (smrt), stahování cév, poškození jater, či poškození nosní přepážky. Kokain je nebezpečný především při dlouhodobém užívání, ale už po první lajně vzniká psychická závislost (člověku se to prostě zalíbí a proto se nezdráhá zkusit to příště znovu).

 

Ale i při nárazovém užívání se může kokain pěkně vymstít. Kokain totiž velmi zrychluje srdeční tep, který může u citlivých jedinců vést až k zástavě srdce a to i při malých dávkách. U větších dávek se toto riziko zvyšuje u všech, předávkování vede k srdečnímu kolapsu. Výhoda a nevýhoda kokainu je především jeho cena a dostupnost. Kokain je velmi drahý, proto jej často berou sportovci, pornoherci a různé celebrity. Díky tomu, že kokain je závislý na keři z Koky, nemůže se uměle vytvořit jako např. pervitin, proto je méně dostupný než většina drog.

 

 

Slangové názvy pro kokain: koks, kokeš, sníh, cukr, pudr, kokosKokain je součástí i filmového průmyslu. Veřejnost si velmi oblíbila film Kokain (Blow), který si získal pozitivní kritiku jak u odborné tak běžné veřejnosti.

 

Kokain v bodech:

kokain je podobně jako pervitin stimulant, povzbuzuje organismus
kokain se vyrábí z jihoamerického keře Koka
kokain může u citlivých lidí způsobit zástavu srdce
dlouhodobé braní kokainu ničí nosní přepážku, nastupují deprese a psychózy
kokain je slabší než pervitin, za to nemá takové dojezdy

 


 

Převzato s laskavým svolením autora

drogy.ful.cz

 
 
Profil blogu
Profil sekce "Rozhněvaná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:38

Přístupů:
1480347

RSS:
Toplist