Dřevěný zahradní nábytek. Jaký vybrat a jak se o něj starat?

- Dřevěný zahradní nábytek. Jaký vybrat a jak se o něj starat?
Vyšlo v blogu:  Můj blog o zahradě

Dřevěný zahradní nábytek. Jaký vybrat a jak se o něj starat?

19.02.20, 10:03, autor: Glorie , Hodnocení: -
V dnešní době se dostává čím dál více do obliby zahradní nábytek z plastu, nebo z ratanu, avšak klasika ve formě dřevěného nábytku z masivního dřeva se neustále drží na špici, i když se v posledních letech mění typ materiálu, ze kterého je většina nábytku vyráběna. Konkrétně se do popředí dostává nábytek z teaku, případně jiných exotických dřevin.

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Výběr dřevěného zahradního nábytku

Pokud chcete na zahradě venkovní nábytek ze dřeva, ale nemůžete za něj dát příliš peněz, pak je možno pořídit provedení ze dřeva z našich českých lesů s tím, že nejčastěji je využívána borovice a to kvůli její odolnosti vůči rozmarům počasí a dřevokazným houbám. V takovém případě ale počítejte se životností někde okolo 5-10 let, pokud se budete o nábytek pečlivě starat (tzn. cca jednou za 2 roky mu dopřejete nový ochranný nátěr). Pokud chcete především kvalitu, dlouhou životnost a nechcete se zatěžovat s pravidelnou údržbou, pak si určitě připlaťte za dřevěný zahradní nábytek z teaku. Nemusí jít jen o klasické sestavy nábytku, ale z tohoto tvrdého dřeva není problém pořídit ani zahradní lehátko, rodinnou houpačku, nebo třeba zahradní lavičku z masivu Při výběru se dívejte na hmotnost- čím vyšší, tím bude nábytek bytelnější a déle vydrží. My můžeme doporučit zahradní dřevěný nábytek z My-hobby.cz, který máme odzkoušený- na naší firmě máme 2 sestavy nábytku už asi 5 let.

Jak se o dřevěný zahradní nábytek starat?

Nebudeme se teď příliš bavit o klasickém dřevě, jehož údržbu dnes zná asi každý, kdo má chatu, nebo zahradu, ale popíšeme si péči o teakový nábytek, která není tolik známá. Někteří prodejci doporučují teakový olej, kterému se ale spíše vyhněte, protože obsahuje mimi jiné i rozpouštědla, která narušují strukturu dřeva a jednak se díky nim olej rychleji odpařuje, takže je pro svěží vzhled nábytku třeba jej tímto olejem ošetřit jednou za cca 3 měsíce. Vhodnější je speciální přípravek na teakové dřevo typu Teak Protector apod. (vybírejte takové které jsou na přírodní bázi). Tyto prostředky běžně vydrží mnohem déle- cca 1 až 2 roky. Ošetření teakového dřeva není nikterak složité- stačí jednou za rok (ideálně na jaře za prvních slunných a teplejších dnů) nábytek tímto přípravkem ošetřit, nechat oschnout a pak setřít zbytku suchým hadříkem. Před tímto úkonem můžete pro dosažení ideálního vzhledu horní vrstvu dřeva přebrousit jemným smirkovým papírem.

 
 • Kamila 07.03.20, 08:42

  Rozbalit 1. Zahradní nábytek

 • Kamila

  My máme také dřevěný zahradní nábytek. Vloni na jaře jsme si ho koupili z https://www.zahradni-dreveny-nabytek.cz/ a před zimou jsme ho uklidili do sklepa, aby na něho nepršelo a na mrazu zbytečně netrpěl. Na jaře, až bude hezky a teplo, tak ho vyndáme, očistíme a natřeme.

 • Pavla 25.08.20, 21:24

  Rozbalit 2.

 • Pavla

  Dřevěný zahradní nábytek sice vypadá skvěle, ale bohužel je dost drahý. My právě z tohoto důvodu nakonec koupili takovou ratanovou sestavu ze Sconta. Vypadá dobře a dokonce jsme na ni díky https://slevovykupon.net/ dostali i slevu, takže nás nevyšla nijak draho. :-)

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Obezita a její faktory

Obezita trápí čím dál tím víc lidí, v České republice je jí postiženo 29 % mužů a 40 % žen. Nejčastěji bývá spojena se zvýšeným příjmem potravy na jedné straně a nedostatkem pohybu na straně druhé. Velkou roli hrají i vrozené dispozice, hormonální vlivy, pravidelnost stravování, psychický stav a další možné faktory. Obezita není jen estetickou vadou, ale především představuje vážný problém zdravotní.
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Můj blog o zahradě"
Profil blogu
Založen:
19.2.2020 9:40:32

Přístupů:
2091

RSS:
Toplist