Dostaňte se v lednu znovu do formy!

- Dostaňte se v lednu znovu do formy!
Rubrika:  Zdravá

Dostaňte se v lednu znovu do formy!

07.01.21, 00:00, autor: Černovláska
Určitě to znáte: vánoční svátky skončily a s nimi i královské hodování, během kterého dostal váš organismus pořádně zabrat. Cukroví, bramborový salát, jednohubky, chlebíčky…takový nápor jídla v kombinaci s nedostatkem pohybu se snadno projeví zhoršeným zažíváním, únavou a nabíráním kil. Jak vše rychle vrátit do normálu? Přinášíme několik rad, které vás zaručeně nastartují.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Základem je detoxikace organismu. Nahromaděné škodlivé látky totiž potřebujete z těla dostat ven. Nemusíte přitom užívat žádné drahé pilulky, ani se svěřovat do rukou lékařů. Spolehněte se na osvědčené přírodní metody! Vyzkoušejte třeba jablečnou kúru, která spočívá v třídenní konzumaci kvalitních jablek (asi jeden a půl kilogramu denně), nebo jogurtovou dietu. Pro žaludek sice budou po vánočním přejídání šokem, střeva vám nicméně poděkují. Extrémní variantu přestavuje úplný půst, který by ale neměl trvat déle než tři dny. Lékaři ho navíc nedoporučují lidem se zdravotními problémy.Nezapomínejte na pitný režim. Neslazené vody nebo čaje podpoří vylučování, a tedy i látkovou výměnu. A pokud chcete zkombinovat obě složky, sáhněte po některém ze specializovaných bylinných čajů, které jsou k dostání v lékárně. Účinný a zároveň chutný je například Megafyt Pharma Pročištění. Bylinky v něm obsažené (rooibos, máta peprná, kopřiva, pampeliška) vám díky svým čistícím schopnostem ke kompletní detoxikaci organismu značně pomůžou. Vyvarujte se naopak sladkých limonád a alkoholu – kila vám rozhodně neuberou.

 

Rozpohybujte tělo nenáročným, ale pravidelným pohybem. Po týdnech strávených na gauči jen těžko zvládne zápřah v posilovně. Raději mu dopřejte procházky na čerstvém vzduchu, klidně i ostrou chůzi. Jestli sportujete a přes Vánoce jste jen čerpali „zaslouženou“ pauzu, vraťte se k obvyklému tréninku, začněte ale pozvolna a dávky postupně zvyšujte.Pro důkladnou regeneraci zajděte do sauny nebo na masáž. Nic neudělá zatuhlým svalům lépe než teplo a prsty zkušeného maséra. Masáž od partnera je sice příjemná, ale neodborná. Paradoxně vám proto může zadělat na vleklé zdravotní problémy.Kromě péče o tělo se věnujte i péči o duši. Po Vánocích na vás jistě čeká spousta neodkladných úkolů. Pracovní stres proto vyvažujte večerní relaxací u knížky a dobré hudby, vyzkoušet můžete rovněž meditaci.Inspirujte se našimi radami a vstupte do nového roku v klidu a v pohodě!

 
Zdroj: Megafyt 2014
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1132627

RSS:
Toplist