Detoxikace nepotřebuje drahé přípravky

- Detoxikace nepotřebuje drahé přípravky
Rubrika:  Zdravá

Detoxikace nepotřebuje drahé přípravky

10.01.22, 00:00, autor: Černovláska
Pro očistu organismu není nutné kupovat speciální doplňky stravy, programy a kúry. Stačí obyčejná jablka, ocet nebo jogurtová dieta. Zapojit zdravý rozum a nezapomenout ani na duši.

Čtenost -   Diskuze: (5
 

Vánoční svátky i novoroční oslavy jsou za námi a i když jsme si třeba nedali předsevzetí, že budeme zběsile hubnout, detoxikace organizmu po orgiích obžerství se vážně hodí! Našemu tělu rozhodně prospěje, když si důkladně očistíme organizmus od nahromaděných toxinů a zplodin a můžeme pak brát jako bonus, že se zároveň zbavíme několika tukových polštářků.

 

K očistě organismu dobře poslouží obyčejné věci, třeba jablka. Stejně důležitá je ale pohoda duše.

 

Čím bychom měli začít? Očistou střev

Najdeme si den, v kterém si můžeme dopřát klidový režim, kdy nemusíme vycházet ven ani přijímat návštěvy. Při této očistě používáme Zaječí kyselku hořkou, protože má silně projímavé účinky, ale zároveň nezpůsobuje křeče ve střevech.

Potřebujeme jednu láhev Zaječí kyselky hořké, dá se koupit v lékárně. Ráno nalačno během dvou hodin vypijeme celou láhev Zaječí kyselky hořké a následně navštěvujeme toaletu, dokud se střeva úplně nevyčistí. Tato rychlá detoxikace netrvá déle než 2,5 hodiny. Odpoledne již můžeme konzumovat rýži, dušenou zeleninu či lehkou polévku a nesmíme zapomenout vypít 1,5 litru čisté neperlivé vody.

 

Jablečná očista

Výbornou a zároveň docela příjemnou očistou je jablečná kúra. Během tří dnů konzumujeme pouze jablka, denně 1,5 kilogramu. Upřednostňujeme samozřejmě domácí sortiment. Pokud nemáme, u kupovaných jablek je nutné pečlivě odstranit slupku, kvůli chemickému postřiku.

Jablka konzumujeme během celého dne syrová. Nesmíme zapomenout na kvalitní pitný režim, což jsou 3 litry pramenité neperlivé vody. Po skončení třídenní kúry začínáme jídelníček pozvolna, nejlépe veganskou stravou (pouze ovoce a zelenina).Co zmůže ocet

Dobrou službu nám učiní i jablečný ocet, nejlépe v bio kvalitě. Tento prastarý prostředek představuje jednoduchou metodu, jak se zbavit toxinů, zhubnout, snížit vysoký tlak, zlepšit kožní problémy a celkově se „omladit“. Po dobu tří týdnů každé ráno nalačno a večer vypijeme sklenici neperlivé vody, do níž přidáme 1 polévkovou lžíci jablečného octa.

Místo jablečného octa můžeme použít i ume-ocet. Tato japonská pochutina se vyrábí z ume-boshi, což jsou švestky naložené dva roky v soli. Ume-ocet podporuje dezinfekci celého zažívacího traktu od jazyku až po konečník, vyčistí celý organismus.

 

 

Jogurtová očista

Jogurty představují v pravém slova smyslu zázrak, který podpoří zdraví v mnoha ohledech. Jogurtové mléčné výrobky v sobě zahrnují probiotické kultury, kterým je připisováno mnoho pozitiv pro naše zdraví.

 


Dvoudenní jogurtová dieta


1. den

    dopoledne– sníme 1 kvalitní bílý jogurt, během dopoledne se snažíme vypít 1,5 litru vlažné vody
    odpoledne – dopřejeme si 1bílý jogurt a šálek čerstvého ananasu a zase vypijeme 1,5 litru vlažné vody
    večer – sníme bílý jogurt a 2 větší jablka, 1 lžíci lněného semene zapijeme 2 dl meduňkového čaje2. den

    dopoledne- sníme 1 kvalitní bílý jogurt, během dopoledne se ještě snažíme vypít 1,5 litru vlažné vody
    odpoledne – vypijeme 1,5 litru vlažné vody, sníme bílý jogurt a 2 jablka
    večer – dopřejeme si jogurt a šálek čerstvého ananasu,1 lžíci lněného semene zapijeme 2 dl meduňkového čaje

 

 

Další recepty pro očistu organismu

 

Acido kúra

Tato procedura výborně vyčistí a celkově zharmonizuje trávení a střevní mikroflóru. Po dobu 2 až 3 dnů popíjíme pouze acidofilní mléko a vlažnou vodu. Po ukončení této kúry doporučuji přejít na pár dní na veganskou stravu.

Potřebujeme: 2 litry acidofilního mléka, 1 litr vlažné vody

Postup: Během dne popíjíme acidofilní mléko a vlažnou vodu, nic víc.

 

 

Bramborová očista

Bramborová očista spočívá v tom, že po dobu tří dnů pojídáme libovolné množství ve slupce uvařených brambor a k tomu popíjíme 3 litry vlažné vody. Nic víc.
Očistná citronová kúra

Citron je výborným přírodním prostředkem na celkové vyčištění organismu.

Potřebujeme 3 dl vlažné vody a 1 lžíci čerstvé citronové šťávy (nejlépe v bio kvalitě)

Postup: Obě ingredience smícháme, nápoj popíjíme 3× denně po douškách po dobu 14 dní.

 

 

Rýžová dieta

Trávicí trakt spolehlivě vyčistí rýže natural. Když tuto proceduru pečlivě dodržíme, zbavíme se i pár nechtěných kilogramů.

Rýžová dieta spočívá v tom, že po 7 dní konzumujeme pouze uvařenou rýži natural, které však můžeme sníst „co hrdlo ráčí“. Pro zvýšení čisticího účinku ještě 4× denně spolkneme 1 lžíci lněného semene a zapijeme 0,5 litrem vlažné vody.

 

 

Zelí s rýží – spolehlivě vyčistí organismus

Známá a účinná je i kúra z kyselého zelí a rýže. Pět až sedm dní, dle vůle, pojídáme pouze kyselé zelí, které střídáme s uvařenou rýží natural, můžeme sníst tolik, kolik chceme, ale nic víc. K tomu musíme denně vypít 2,5 litru neperlivé pramenité vody.

 
Zdroj: vitalia.cz, Archív 2015
 • Marcela 12.01.16, 10:21

  Rozbalit 1. Tree3chlorella

 • Marcela

  Přesně!! já vyzkoušela tree3chlorellu, kde se berou jen dvě tobolky denně, takže oproti jiným chlorelam balení dély vydrží a cítím se hned líp ;-)

 • Sára 23.10.21, 02:03

  Rozbalit 2.

 • Sára

  Pořád od kamarádek slyším, jak jim je dobře, protože ta si dala detox, ta si začala kupovat doplněk stravy na zlepšení imunity a podobně. Vím, že by se člověk o sebe měl starat, ale takhle? Je to vůbec zdravé?

 • Ilona 26.10.21, 01:19

  Rozbalit 3.

 • Ilona

  Detoxikace organismu od škodlivin je důležitá. Nemusíte to však řešit jen pomocí doplňků stravy nebo různých jiných chemických přípravků. Dá se na to totiž jít i přírodně.

 • Sára 27.10.21, 02:34

  Rozbalit 4.

 • Sára

  S tím máte zkušenost? Jak zdravě posílit své tělo?

 • Ilona 28.10.21, 16:57

  Rozbalit 5.

 • Ilona

  Nechci takhle nikoho ovlivňovat, ale já jsem zastáncem pouze přírodních věcí, a proto si pravidelně nechávám posílat fermentovanou zeleninu jinak také nazvanou jako kimchi. To je korejskou národní pochoutkou a má pro tělo velmi dobré účinky, protože obsahuje spoustu vitamínů, antioxidantů a probiotik. Navíc působí i jako prevence proti rakovině tlustého střeva a v neposlední řadě mi to strašně moc chutná https://www.kimchiclub.cz/eshop/

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1837506

RSS:
Toplist