Detox šatníku aneb buďte nemilosrdná!

- Detox šatníku aneb buďte nemilosrdná!
Rubrika:  Krásná

Detox šatníku aneb buďte nemilosrdná!

19.01.22, 00:00, autor: Michaelle
V našich šatnících se nám hromadí spousty věcí, oblečení, botiček, pásků ale i kabelek, které už nikdy nebudeme nosit. Nebo se jedná o výstřelky, které stejně rychle zmizely z módního nebe, jako se tam objevily. Případně jsem z něčeho už jaksi ... "vyrostly". Pamatujte, že vytřídění šatníku je třeba provádět nejméně jedenkrát ročně. A právě podzim, tedy období před nastávající novou sezónou, je k této činnosti naprosto ideální.

Čtenost -   Diskuze: (15
 

Jak začít?

Nejdříve vytahejte veškeré věci ze skříně. Pečlivě ji vytřete a vraťte do ní několik málo kousků, o kterých bezpečně víte, že je budete v nastávající sezóně nosit. Pokud k tomu přistoupíte zodpovědně zjistíte, že takových kousků je jen pár - spočítáte je na prstech jedné ruky, pokud jste obzvláště měkká tak na prstech obou rukou.

 


Třídíme a třídíme

Pak si přineste dva velké igelitové pytle. Do jednoho budete dávat věci, které poletí bez milosti do popelnice a do toho druhého "charitu". Jen jsem ten pytel tak nazvala, ale určitě máte někoho, komu byste mohla pěkné kousky šatníku, které se už vám nehodí mohla darovat. Třeba právě tu krásnou blůzičku, kterou jste si koupila a do které jste chtěla zhubnout,  ale jaksi se nepovedlo.

 

Jako první si vezmete pytel "R.I.P" a dáte do něj veškeré staré, vybledlé a seprané věci. Zašedlé kalhotky, vytahané podprsenky, džíny které jste nosila "před dětmi" a do kterých jste si slíbila zhubnout. Boty které vás tak tlačí, nebo vás v nich bolí nohy - raději vyhoďte taky, protože když je dáte do pytle "charita" tak možná tím připravíte trápení kamarádce. Neexistuje žádné - "jednou se to bude hodit", nebo "na doma je to ještě dobrý". Víte ono i na doma můžete mít pohodlné ale hlavně nové a hezké oblečení. Třeba proto, aby se vás manžel nelekl, kdykoliv přijde domů.

 

 

Zrcadlo, zrcadlo, pověz ...

Poté si připravte velké zrcadlo a začněte si oblékat kousek po kousku z hromady před skříní. Vždycky se oblečte a pak se velmi, opravdu velmi, kriticky podívejte do toho velkého zrcadla. Vůbec nic si neodpouštějte. A každý tento kousek přísně posuďte a rovnou třiďte - odpad, charita, skříň. Zjistíte, že do skříně se toho vážně moc nevrátí, (opět - pokud nezměknete).

 

 

Mejdan u skříně

Navrhla bych vám sestru nebo přítelkyni, ale opravdu dobrou, která umí být upřímně kritická. Taková přítelkyně je na vyhazování vašich věcí vhodnější, protože dokáže být objektivní. Jen si vzpomeňte na scénu z filmu Sex ve městě 2, kdy se hlavní hrdinka předvádí v různých starých kouscích své garderóby a její kamarádky ji sledují jako na modní přehlídce, popíjejí šampaňské a pak hlasují, zda si má kousek nechat nebo vyhodit. Ve skutečnosti z toho můžete udělat docela slušný mejdan, kdy se s kamarádkou (kamarádkami) pobavíte a rovnou "detoxikujete" svůj šatník. Výhodu to má ještě jednu - nemusítě dávat do pytle "charita" ale rovnou do kabelek kamarádkám. A až příště půjdete na "detox party" k některé z nich, tak si možná také něco zajímavého přineste.

 

 

 

 

Aby skříň hrála přesilovku

Tento razantní úklid šatníku je třeba provádět rok co rok. Jenže - Přece si každý rok nevyházím téměř celý šatník! Pak uposlechněte následujících rad:

- Levné nákupy? Neexistují! Nekupujte levné věci, které si oblečete jen jednou a pak už jsou prakticky nepoužitelné. Takové věci váš příští "detox" nepřežijí určitě a je to naprosté plýtvání penězi.

- Kupujte kvalitní materiály nebo dobré značky. Například kabát který nemá být na jednu sezónu kupte nadčasový, jednoduchého střihu z vlny či kašmíru.

- V případě, že kupujete věc, která je záležitostí jen jedné sezóny, kupte vždy levnější model. Stejně poletí do "pytle" při nejbližším podzimním třídění.

 

Pokud se těchto velmi jednoduchých rad budete držet, už příští vyřazovaní před skříní bude o poznání méně bolestivé než to letošní.

 

Archív 2010

 
Zdroj: FOTO: sxc.hu, Archív 2010
 • nira01 28.12.18, 15:01

  Rozbalit 1. ni

 • nira01

  Dobrý den, chci se podělit o mé nádherné svědectví. Po dlouhých letech ve vztahu ke svému manželovi se rozloučil se mnou, udělal jsem vše pro to, abych ho přivedl zpátky, ale všechno bylo marné, chtěl jsem ho zpátky tak moc kvůli lásce, kterou mám pro něj jsem ho prosila se vším, dala jsem sliby, ale odmítl. Vysvětlil jsem mému příteli mému problému a navrhla, že bych měl spíše kontaktovat kouzelník, který by mi mohl pomoct odhodit kouzlo, abych ho přivedl zpátky, ale já jsem ten typ, který nikdy nevěřil kouzlu, neměl jsem jinou možnost, než to zkusit, já poslal emailem kouzelník a řekl mi, že není problém, že všechno bude v pořádku před třemi dny, že se můj býval před třemi dny vrátil ke mně, on dal kouzlo a překvapivě druhý den, to bylo kolem 16:00. Můj bývalý mi říkal, byl jsem tak překvapen, že jsem odpověděl na výzvu a všechno, co řekl, bylo, že byl tak líto, že se všechno, co se stalo, že chtěl, abych se k němu vrátil, že mě tak moc miluje. Byl jsem tak šťastný a šel k němu, a tak jsme znovu začali šťastně žít. Od té doby jsem dělal slib, že někdo, koho vím, že má nějaký vztah problém, bych pomohla takové osobě tím, že jsem se obrátil na něho jediného skutečného a mocného kouzelníka, který mi pomohl se svým vlastním problémem. e-mail: babawalewiseman01@gmail.com mu můžete poslat e-mail, pokud potřebujete jeho pomoc ve vašem vztahu nebo jiném případu.

  Láska kouzla
  Vydělat dobré peníze nebo vyhrát loterii.
  Dosáhnout úspěchu v podnikání.
  Duchovní problémy.
  Vyhrajte soudní věc.
  Podívejte se na svého partnera života.
  Získejte dobře placenou práci.
  Získejte kontrolu nad svým manželstvím.
  Získejte laskavost a získat přitažlivost od lidí.
  Vraťte ztracené peníze.
  Uzdravte všechny nemoci. jak léčitelná, tak nevyléčitelná.
  Vyřešte problémy s těhotenstvím a požehnejte s babiessem atd.

  Obraťte se na tohoto skvělého muže, pokud máte nějaký problém s trvalým řešením
  přes babawalewiseman01@gmail.com
  WhatsApp: +2348129806153

  Poděkuj mi později

 • Anna 07.11.19, 16:58

  Rozbalit 2. Detox šatníku

 • Anna

  Já jsem jeden takový detox šatníku udělala letos při vánočním úklidu a musím říct, že mi ze skříně zmizela snad polovina věcí. Oblečení, které bylo pěkné, tak jsem poslala do second handu https://www.onlinesekac.cz/ , aby si ho ještě někdo mohl koupit a já mám teď alespoň ve skříni místo na nové kousky.

 • Petra 30.06.20, 00:12

  Rozbalit 3.

 • Petra

  Já jsem si třeba teď po dlouhé době zase konečně nakoupila spoustu nového oblečení. To staré jsem se snažila recyklovat jak jen to šlo, ale občas je prostě změna potřeba. Většinu jsem si objednala ze Zootu. Tam mají spoustu super věcí. Nejlepší na tom je, že díky slevovým kupónům z https://slevovykupon.net/ mě to vyšlo i docela levně. :-)

 • Jana Terová 28.11.20, 15:49

  Rozbalit 4. Śatník

 • Jana Terová

  Už jsem se naštvala a přesně do tohoto jsem se pustila. Koupila jsem komplet nové spodní prádlo od Intimidea a plánuji obměnit také zbytek šatníku.

 • Hahanka 12.07.21, 11:07

  Rozbalit 5. mé pravdilo

 • Hahanka

  Ahoj, já mám takové své pravidlo, které se snažím co nejpřísněji dodržovat. A to je takové, že za jeden nakoupený kousek se musím jednoho nebo dvou zbavit. Docela mi to jde. Prostě vyčlením něco, co už nenosím. Některé kousky se mi podařilo i prodat na tomto eshop second handu: https://www.onlinesekac.cz/. Samozřejmě za to nedostanete tisíce, ale je fajn ten pocit, že to ještě někdo možná unosí.

 • Petrule 28.09.21, 18:18

  Rozbalit 6.

 • Petrule

  Tak to já se tedy snažím ten náš šatník docela dost často pročišťovat, ale prostě to pokaždé nejde no... Jakože, hodně mi pomohlo, když jsem si pořizovala nový nábytek z https://www.greenmat.cz/Nabytek-c184_0_1.htm , tak to jsem byla doslovena donucena si něco nového pořídit a to staré třeba vyhodit, takže jestli se k něčemu takovémuto nemůžete dokopat, určitě doporučuji tuto metodu.

 • love 27.12.21, 13:02

  Rozbalit 7. Jak dáma publikuje komentář v novinách o tom, jak

 • love

  Jak dáma publikuje komentář v novinách o tom, jak získala zpět svého manžela, že se s ní rozvedl a dnes jsou zpět s pomocí modliteb Dr Sacre, kontaktuji Dr Sacre před Vánocemi, že se se mnou můj milenec rozešel, že jsem potřebuji pomoc, abych ho dostal zpět a také, aby mě přestal podvádět, doktor sacre mi řekl, abych sehnal potřebný modlitební materiál, což jsem udělal, 24. prosince se můj milenec vrátil, rozešel se s ostatními dívkami v je život, teď je z něj člověk změny, kterého miluje a respektuje mě, plánujeme naši svatbu do ledna příštího roku, díky dr Sacre
  Kontaktujte doktora Sacre na níže uvedených podrobnostech
  Číslo WhatsApp Dr Sacre: +2349076034359
  e-mailová adresa: sacretempleofpower@gmail.com
  Je to dobrý a mocný muž, jeho moc není zlou silou

  Dr. Irene Kilubi

 • Lenuska 19.01.22, 16:14

  Rozbalit 8. Problém

 • Lenuska

  No tak to je přesně věc, kterou neumím... :D Já oblečení furt jenom nakupuji a žádného se nezbavuji. Do něčeho zhubnu, něco si zkrátím, zúžím, něco využiju na doma a tak podobně. Manžel ze mě už šílí! :D teď jsem ale našla tento e-shop second hand, co je zároveň tržiště, tak možná tam zkusím něco prodat. :-)

 • fialka 19.01.22, 16:15

  Rozbalit 9. problém

 • fialka

  No tak to je přesně věc, kterou neumím... :D Já oblečení furt jenom nakupuji a žádného se nezbavuji. Do něčeho zhubnu, něco si zkrátím, zúžím, něco využiju na doma a tak podobně. Manžel ze mě už šílí! :D teď jsem ale našla tento e-shop second hand: https://www.onlinesekac.cz/, co je zároveň tržiště, tak možná tam zkusím něco prodat. :-)

 • Romana 26.01.22, 08:56

  Rozbalit 10. Brýle

 • Romana

  Já nemám ani tak problém s oblečením, ale s brýlemi. Mám z webu https://www.hotovebryle.cz/ strašné množství různých brýlí a skoro každý dva měsíce nějaké nové brýle objednávám. Prostě taková posedlost. Ráda to střídám, kombinuji to s různým oblečením. Brýle jsou součástí mojí osobnosti a moje osobnost je bohužel tak trochu chameleon. :-D

 • Evča 19.02.22, 21:27

  Rozbalit 11.

 • Evča

  Díky za připomenutí, taky se budu muset do detoxu šatníku brzy pustit. Naposledy jsem v něm dělala pořádek před dvěma lety a to už je pěkně dlouhá doba. Můžu se zeptat co děláte s hadry, které už nenosíte? Já je dřív dávala hlavně na charitu, ale je pravda, že tu mám i pár opravdu pěkných kousků, tak si říkám, že by možná stálo za zkoušku je dát na nějaký bazar, třeba na https://www.biginzerce.cz/

 • Klaru 25.02.22, 19:22

  Rozbalit 12.

 • Klaru

  Máte naprostou pravdu - čas od času je prostě potřeba šatník nemilosrdně protřídit a to dle mého názoru velmi razantně. Je jasné, že k některým kouskům oblečení můžete mít nějaký citový vztah, ale když to nenosíte, tak to dejte třeba do "sekáče". Jediné, co u mě pak v šatníku zůstává je pracovní oblečení od značky https://www.uvex-safety.cz/cs/ :-)

 • Lenča 31.03.22, 21:27

  Rozbalit 13.

 • Lenča

  Jak začíná jaro, tak asi taky budu muset udělat takový menší detox šatníku. Co bych potřebovala úplně nejvíc je ale udělat si pořádek ve spodním prádle. V tom mám neskutečný nepořádek. Potřebovala bych vyházet kousky, které už nenosím. Zvlášť teď, když jsem si z https://www.moda-pradlo.cz/ objednala nové, tak bych potřebovala nějaké volné místo.

 • Arabella Matej 27.09.22, 21:17

  Rozbalit 14. dostal jsem zpátky svého muže

 • Arabella Matej

  Ahoj všichni. Jmenuji se Arabella Matej. Jsem zde, abych poděkoval skvělému doktoru Isikolo za vyřešení mých manželských problémů. Moje manželství se zhroutilo kvůli nekonečným problémům a potížím, které jsem měla s manželem. Odešel, aniž by se ohlédl, a já byla tolik měsíců sama. Jeho rodina zasáhla a stále se nic nezměnilo. Byla jsem emocionálně zničená a ztratila jsem naději, že znovu najdu lásku, protože on byl vším v muži, kterého jsem kdy chtěla. Stejně jako mnoho lidí jsem se o DR ISIKOLO dozvěděl, když jsem začal hledat pomoc. Dlouze jsme diskutovali o mých problémech a on mě ujistil, že dostanu řešení, které potřebuji. Nezbylo mi nic jiného, ​​než vyhovět jeho postupům a on nic nezdržoval. Udělal pro mě a mého manžela pouto pro opětovné shledání lásky a láska a štěstí, které jsme sdíleli, byly obnoveny a dorazil ke mně přesně po 48 hodinách, jak DR ISIKOLO slíbil. Je to opravdu skvělý pomocník a je na něj spolehnutí. pokud máte nějaké problémy, stačí mu napsat přes WhatsApp +2348133261196 nebo poslat e-mail na adresu: isikolosolutionhome@gmail.com

 • Denisa Popescu 29.09.22, 19:04

  Rozbalit 15. dr isikolo

 • Denisa Popescu

  Nikdy jsem netušila, že mám velkou šanci, že budu mít svého muže zpátky, dokud jsem nepotkala DR ISIKOLO. Bylo to pro mě opravdu těžké, když mě můj přítel opustil kvůli jiné dámě. Byl jsem zničený a nemohl jsem se dostat zpět. Jeho přátelé a rodina dělali vše, co mohli, aby nás znovu spojili, ale ukázalo se, že to bylo neúspěšné. Byl jsem několik měsíců sám a neviděl jsem, že miluji někoho jiného. Takže jsem musel vyhledat pomoc u DR ISIKOLO, který mi dal privilegium zajistit, aby moje touhy srdce byly splněny. Znovu nás sjednotil a láska a štěstí byly obnoveny. Jeho slova jsou jeho závazná a nikdy nezklame, když komukoli slíbí 48 hodin, kdy dostane výsledek, což mě ohromilo, když se můj vlastní výsledek projevil. Neobtěžujte se hledat pomoc jinde. Kontaktujte ho hned. Jeho e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com nebo mu napište přes WhatsApp: +2348133261196.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1651500

RSS:
Toplist